Video KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatardan Ertuğrul Gazi Türbesine ziyaret
KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatardan Ertuğrul Gazi Türbesine ziyaret
KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'dan Ertuğrul Gazi Türbesi'ne ziyaret
Bilecik'in Söğüt ilçesinde bulunan Ertuğrul Gazi Türbesi'ne gelen Tatar, Söğüt Kaymakamı Ömer Faruk Tuncer ve ilçe protokolü tarafından karşılandı. Alp kıyafetli askerleri selamlayan Tatar, türbenin önünde yapılan saygı nöbeti değişimini izledi, iç bölümde dua ederek Şeref Defteri'ni imzaladı.

Ersin Tatar, daha sonra yaptığı açıklamada, Kıbrıs Türk halkının cumhurbaşkanı olarak böyle bir ziyarette bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Ertuğrul Gazi ve silah arkadaşlarının Osmanlı'nın kuruluşuna giden yolda büyük fedakarlıklar yaptığını belirten Tatar, 'Biz bu topraklara yerleşirken atalarımız 1071'de Malazgirt Savaşı ile Selçuklular, Anadolu'nun kapısını açıyorlar. Bilahare Osmanlılar'la 1453'te İstanbul'un fethi ve 1571'de Kıbrıs'ın fethi. Kıbrıs çok önemli çünkü Doğu Akdeniz'deki hakimiyeti sağlıyor. Bugün de bu mücadele Doğu Akdeniz'de devam etmektedir.' dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.