Video Liseli gençler engelli kadının evini temizledi
Liseli gençler engelli kadının evini temizledi
Liseli gençler engelli kadının evini temizledi
Kütahya'da lise öğrencileri, bedensel engelli kadının evine giderek temizlik yaptı.
Yoncalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alanı Kat Hizmetleri Dalı'nda öğrenim gören öğrenciler, 'Kötülükleri bitiremeyiz ama iyilikleri çoğaltabiliriz' sloganıyla başlatılan etkinlik kapsamında, yalnız yaşayan engelli Rabia Yıldırım'ın evini temizledi.

Türkiye Sakatlar Derneği Kütahya Şube Başkanı Hatice Yakar, etkinliğin oldukça anlamlı olduğunu söyledi. Dernek olarak her zaman engellilerin yanında olduklarını, zaman zaman gönüllülerden de destek gördüklerini anlatan Yakar, şöyle konuştu: 'Okulumuz bize engelli bireylere yardımcı olmak için talepte bulundu. Doğuştan bedensel engelli kardeşimiz Rabia Yıldırım'a destek olmak için öğretmen ve öğrencilerimizle buradayız. Bedensel engelli ve yalnız olduğu için evindeki birçok işini yapamamakta. Bizler elimizden geldiğince kendisine destek olmaya çalışıyoruz. Bugün de liseli öğrencilerimiz bize destek için buradalar. Öğrencilerimiz evin bütün bölümlerinde genel temizlik yaptı.'

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.