Video Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Malatyadan iki tane F-4 uçağı getirttim 7 tanesini de gömdük oraya
Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın: Malatyadan iki tane F-4 uçağı getirttim 7 tanesini de gömdük oraya
Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın: Malatya'dan iki tane F-4 uçağı getirttim 7 tanesini de gömdük oraya
Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın'ın şehadetinden kısa bir süre önce Kato Dağı'na yapılan operasyonda askerlerine yaptığı konuşmanın ilk kez paylaşılan görüntüleri, izleyenlerin tüylerini diken diken ediyor.

Aydın konuşmasında, 'Uzun yıllar Özel Kuvvetler'de görev yaptım. Irak'taki kamplar dahil hepsine girdim. Benim meslek hayatımda bu kadar aynı anda bulunan malzeme, silah, teçhizat bulunamadı. Televizyonlar sürekli 'Kato'da PKK'ya büyük darbe' diye sürekli vurguluyor. Bak yollar yapılıyor. Yolu yapacağız. Bu namussuzların kafalarına çökeceğiz Allah'ın izniyle. O bayrağı orada dalgalandırmanız sizin için en büyük şeref.' ifadelerini kullanıyor.

Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın, 31 Mayıs 2017 tarihinde Şırnak Şenoba Tugay Komutanlığından kalkan AS 532 Cougar tipi helikopterin, yüksek gerilim hattına takılarak düşmesiyle, helikopterdeki 13 asker ile birlikte şehadete yürümüştü.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.