Video Selde hac parası kaybolan Gülizar Teyzeye Bakan Kurumdan söz Üzülme gerekeni yapacağız
Selde hac parası kaybolan Gülizar Teyzeye Bakan Kurumdan söz: Üzülme gerekeni yapacağız
Selde hac parası kaybolan Gülizar Teyze'ye Bakan Kurum'dan söz: Üzülme gerekeni yapacağız
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Rize'nin Güneysu ilçesine bağlı Tepebaşı, Yeşilköy ve Ballıdere köylerinde incelemelerde bulundu. Bakan Kurum, ilk olarak Tepebaşı köyüne giderek burada heyelanda kaybolan Halil Arıcı'nın ailesini ziyaret etti.

Arıcı'nın annesi Sabriye ve eşi Hatice Arıcı ile görüşen Bakan Kurum, geçmiş olsun dileklerini iletti. Bakan Kurum, 'Sabırlı olacağız, devletimiz burada. Bütün imkanlarıyla askerlerimiz, dalgıçlarımız arama çalışmalarını sürdürüyoruz. İnşallah kısa sürede neticelenir.' dedi. Eşi heyelanda kaybolan Hatice Arıcı ise kaç gündür eşinden bir iz olmadığını belirterek 'Kaç gündür herkes burada askerlerimize de yazık. Yavrularım (asker) onlarda 4 gündür çalışıyor, Allah hepinizden razı olsun.' dedi.

Bakan Kurum ile sohbet eden Gülizar Karali, hacca gitmek için biriktirdiği bir miktar para, 8 bilezik ve 5 altınının da sel sularına kapıldığını söyledi. Karali, hacca gitmeyi çok istediğini belirterek, duygusal anlar yaşadı. Bunun üzerine Bakan Kurum, 'Endişelenme biz gerekeni yapacağız, rahat olun.' dedi.

Bakan Kurum'a eşlik eden AK Parti Rize Milletvekilleri Osman Aşkın Bak ve Muhammed Avcı da Karali'ye hac için gerekli desteği sağlayacaklarını söyledi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.