Video Rüyasında gördüğü altınlar için kazı başlattı
Rüyasında gördüğü altınlar için kazı başlattı!
Rüyasında gördüğü altınlar için kazı başlattı!
Balıkesir'in Bigadiç ilçesinde bir vatandaş, gördüğü rüyanın ardından gerekli yasal izinleri alarak "40 deve yükü altın" gömülü olduğuna inandığı yerde iş makinesiyle kazı başlattı.

Emekli işçi Halim Maviş, gördüğü bir rüyadan etkilenerek Yörecekler Mahallesi'nde Simav Çayı kıyısında altın gömülü olduğuna inandığı alanda kazı yaptırmak amacıyla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Balıkesir Müze Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına izin için başvurdu.

Maviş'in izinleri aldıktan sonra bölgeye iş makinesi getirterek başlattığı ve dalgıçlardan da destek aldığı kazı, vatandaşlardan ilgi görüyor.

Zaman zaman çay kıyısına gelenler, çalışmaları merakla izliyor.

Maviş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, rüyasında kendisine söz konusu yerde define olduğu söylendiğini ifade etti.

İzin alıp başlattığı kazıdan umutlu olduğunu belirten Maviş, "Manevi hislerim, burada çok büyük miktarda altın çıkacağı yönünde çünkü eskiden anlatılan, buraya altın yüklü 40 deve gelmiş ancak dönüşte develer boşmuş. Yükü ve altınları, buraya bırakmışlar" diye konuştu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.