Video Zamanda pencereler
Zamanda pencereler
Zamanda pencereler
"Sanki seni bir yerden hatırlıyormuşum gibi hissediyorum" dedi biri. “Zamanın başladığı yerde hepimiz beraberdik" dedi diğeri.
Hafızamızda yer eden 'şey'lerin sırrı ne? İnsan yaşadıklarının içinden bazı 'şey'leri nasıl seçiyor, nasıl ayıklıyor? Yaşadıkları arasından unutulmayacak olanları nasıl belirliyor, hangi esasa, kritere, niteliğe göre? Neden olan bitenin içinden bazı 'şey'leri özellikle sahipleniyor, diğerlerini serbest bırakıyor? Bütün bunların rastgele olduğuna inananlar olabilir. Ben onlardan değilim. İnsanın içinde bir 'seçiçi merkez' var. O merkez, akıp giden şeyler arasından bazılarını tutup sudan çıkarıyor, kalanları akıntıya bırakıyor. Muhtemel ki bize kalanlar, ömrümüz boyunca her an ya da yeri gelince bize, insanlığımıza, hikayemize dair bir şeyler hatırlatmak üzere orada bulunuyor. İnsanı nisyandan, zamanın önüne katıp götürdüğü şeylerin zihinlerimizdeki erozyonundan koruyup kollamak için bütün o izler, hatıralar, işaretler bizimle birlikte nefes alıp veriyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.