Yazarlar Işık yok

Işık yok

Alper Tunga Albayrak
Alper Tunga Albayrak Gazete Yazarı

Fenerbahçe, Akhisar deplasmanına önemli eksiklerle gitti ama kurduğı kadroyla orta saha ayarlarını değiştiren Erwin Koeman, sarı-lacivertlilerin işini daha da zorlaştırdı. Sezon başından bu yana orta sahanın hatta tüm takımın tek parlayan ismi Ejlif’i kendi mevkisinden sol kanada kaydırmak hiç akıllıca bir plan değildi. Orta sahanın iki yönüne de olumsuz etki eden bu hamle Ejlif’in de etkisiz kalmasına sebep oldu. Hollandalı teknik adam elindeki tüm silahları kullanmak adına Ejlif’i kendi mevkisinde, Mehmet Ekici’yi sol kanatta, Benzia’yı forvet arkasında değerlendirebilirdi. Fenerbahçe’nin Cocu sonrası hareketlenmesinin, görece daha iyi görünmesinin sebebi Koeman’ın Cocu’nun garip tercihlerini yapmamasıydı. Dün de Koeman’ın tercihleri Fenerbahçe’nin mahkum futbolunu ortaya çıkardı. Akhisarspor’un golü vesilesiyle Harun’a değinmeli. Penaltılardaki muhteşem performansı oyun içinde yok, Bokila’nın golünde çok da zor olmayan bir şutu yanlış ve yavaş sektirdi. İki stoper de uyudu ama hatanın en büyüğü ondaydı. Fenerbahçe kadrosunun özgüveni de çok düştü doğal olarak. Sarı-lacivetli oyuncular oyunu karşı yarı sahaya yıkabildiği zamanlarda bile özgüven eksikliğiyle pas ve şut tercihlerinde yanlışlar yapıyor. Bu durumu düzeltmek hiç kolay olmayacak, hatta sezon böyle geçecek gibi görünüyor.

Fenerbahçe için ışık yine görünmedi. Sarı-lacivertlilerin artık gerçek bir beyaz sayfa açması şart. Yönetim ve sportif direktör muhtemelen olaya bambaşka yerlerden bakıyorlar. Yeni bir somut planın ortaya çıkmamasının sebebi bu olsa gerek. Ama artık ortaya bir plan konması şart. Taraftar şu an hala sabır gösteriyor olsa bile Fenerbahçe’nin görüntüsü dayanılacak gibi değil.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.