Yazarlar Müslümanları öldür, kıyameti getir

Müslümanları öldür, kıyameti getir!

Ayşe Böhürler
Ayşe Böhürler Gazete Yazarı

KÖTÜLÜĞÜN KURTARICI GÜCÜ ismiyle başlayan yazıyı 15 Temmuz öncesinde yazmıştım. Yazıda Frankistlerin kıyameti hızlandırmak iddiasının siyasette Neocon düşüncelerle hatta Gülen’in açıklamalarıyla nasıl örtüştüğü anlatılıyordu.

MAKALEYİ SESLİ DİNLEMEK
İÇİN TIKLAYIN
Ayşe Böhürler : Müslümanları öldür, kıyameti getir!
Haber Merkezi 29 Kasım 2017, Çarşamba Yeni Şafak
Müslümanları öldür, kıyameti getir! yazısının sesli anlatımı ve tüm Ayşe Böhürler yazılarının sesli anlatımı Yenisafak.com Yazarlar Sesli Makale Köşesinde!


“Gülen o günlerde yaptığı bir açıklamada diyordu ki: “Dünya zulümle dolduğunda Mesih gelir. Kötü günler icat edelim, gerilimi arttıralım. Hz. Mehdi gerilim döneminde gelir…. Geçen hafta Fethullah Gülen’in müritlerine talimat notları olarak gazetelerde yer alan bu cümle beni dehşete düşürdü.”

Bugün ABD Büyükelçiliği’nin Kudüs’e taşınma kararını okurken bazı yorumculardan yukarıdaki buna dair açıklamaları okuyunca “kıyameti hızlandırmak” meselesine bir göz atmak istedim. Daha önce Alev Alatlı ile bu konuda yaptığımız programdan aldığım notların konuya ışık tutacağına inanıyorum.

....

Yahudilik ve Yahudilerle ilgili konuştuğumuz zaman hemen antisemitist olma suçlaması karşımıza dikiliyor. Oysa Müslümanlarla ilgili konuşmak nasıl insanı anti-Müslüman yapmıyorsa, Yahudilikle ilgili konuşmak da insanı antisemitist yapmaz. Avrupa’nın antisemitist kanunları Avrupa’da yaşananlara karşı, Türkiye topraklarında bizim Yahudi düşmanlığına dair bir duruşumuz yok, hiç de olmadı. Ancak bir vakıa ve inanç tarihi olarak Yahudiliğin tarihindeki olayların bilinmesi gerekiyor. Hele de Ortadoğu’yu konuştuğumuz zaman Yahudiliği bilmek gerekiyor. Yahudilerin tanrısı Yehova diğer tanrılarla rekabet içerisinde olan bir tanrıdır, seçkincidir... İbrahimi dinlerin başlangıcını ortaya koyan bu halkın tanrısı Yehova’yı tanımak, Yahudiliğin özelliklerini tanımak açısından ayrıca önemli. 

.....

2014 verileri itibarıyla yeryüzündeki Yahudi nüfusunun toplamı 14 milyon civarında. Dünya nüfusunun binde 2’si. Yani her beş yüz kişiden bir tanesi Yahudi. Bunun 5 milyonu Amerika’da, 6 milyon kadarı da İsrail’de yaşıyor. Amerika’da yaşayanlarla İsrail’de yaşayanlar arasında beş yüz binden az fark vardır. 1,5 milyon kadarı da Avrupa’da. Gerisi dünyaya dağılmış durumda.

Yahudiler etnik olarak Araplarla aynı aileden geliyor, konuştukları dil de aynı guruptandır. Sessiz harflerden oluşan bir yazı biçimi de kullanıyorlar.

 Hıristiyanlıktan farkı sadece bir inanç değil aynı zamanda bir yaşam biçimi getirmesidir. İsa cihanşümul bir peygamberdir. Mesajı dünyadaki herkese açıktır. Yahudilerin dinleri ise kendilerine özeldir. Kimseye açık değildir. Tanrıları da özeldir. Bu ayrıcalıktan da vazgeçmemek için İsa çarmıha gerildiğinde Mesih olduğunu kabul etmeye asla yanaşmamışlardır. Çünkü Mesih ise o zaman dünyayı kurtarmaya geliyor inancı vardır. Yahudilerin tanrısı Yehova kendilerine özeldir. Eski Ahit’te bu kendilerine özel tanrı ile yaptıkları pazarlık bölümleri çok dikkat çekicidir. Sen bunu yaparsan ben bunu yaparım...

Hz. Musa zamanında, Mısır toprağından sürüldükten sonra dünyaya dağıldıkları süre içinde mezhepsel olarak dört ana bölümde toplansalar da dünya kadar tarikat, yol, mezhepleri vardır. Dört ana daldan bir tanesi olan Aşkenazlar Alman çıkışlıdır. Yiddiş konuşurlar ,kırık bir Almanca konuşan Aşkenazlar. Ötekisi Saferadlar, İspanya çıkışlı Ladino konuşurlar. Mizrahi diye bir ekip vardır. Türkiye’de de vardır. Mizrahi bütün doğu ve doğu halklarını kapsar. Bir de Hazar Türklerini de kapsayan Karaimler var. Bunların çoğu sonradan Müslüman olmuşlardır.  Saferadlar daha yüksek bir nüfusa sahip olsa da Aşkenazlar daha etkinler.

YAHUDİLER İLE NEOCON’LARIN İRTİBATI 

Neocon ideolojisine yardım eden Muhafazakâr Yahudilerdir. Neocon düşüncenin uyguladığı yaklaşımların kökü Leo Strauss’dan geriye gittiğimizde Frank’a ve Frankistlere kadar uzanıyor.

Frankistlere göre yeryüzüne Yehova değil, sahte tanrı hakim.  Onu yenip asıl tanrıya kavuşmak için yeryüzünde sarsıntılar yaratarak Mehdi’yi yeryüzüne indirmek gerekiyor. Mehdi yeryüzüne inince de elbette seçilmiş kullardan yana olacak. Buradaki seçilmişlik aynı zamanda onlara kendilerinden olmayana kötülük yapma hakkını da veriyor.

Bu mezhebin temelinde 1665 yılında ortaya çıkan, Mehdi inancının misyonerliğini yapan Gazzeli Nathan isimli bir papaz var. Gazzeli Nathan bir rüya görüyor ve İzmirli Sabatay Sevi’yi Mehdi olarak ilan ediyor. Frankistlerin yolunu Galiçyalı Yakup Frank belirliyor. Yakup Frank sahte tanrıdan kurtulmanın yolunun, tanrının emirlerine tamamen karşı gelmekle mümkün olabileceğini söylüyor. Ve kıyameti çağırmak gerektiğini söylüyor. Taraftarlarıyla birlikte kıyameti çağırmak için; Yehova tarafından ne yasaklanıyorsa, hepsini yapıp, çılgın bir günah yarışına giriyorlar. “Günahın kurtarıcı gücü” olduğu şeklindeki yaklaşım ve Mesihi düşünce 17.-18. yüzyıl fikriyatında bir şekilde yerleşip güçleniyor… Amacınız hayır hak ise, günah işlemenizi de affedilir hale getiriyor. Bu yaklaşım din dışı siyasal ideolojilerde bile yer bulabiliyor.

“Tanrıyı Kıyamete Zorlamak” fikrinin yazılı çizili ilk orijinal buluntusu ise Zerdüşt inancına ait. Yahudi ilahiyatını oluşturan inançlara Ortadoğu’nun diğer kavimlerinde rastlamak mümkün. Bu fikrin bugünkü etabını temsil eden Frankistler ve Endistler gibi bir takım fanatik Yahudi tarikatları kıyameti hızlandırmayı bir dini görev olarak görürken Leo Strauss başta olmak üzere yeni dünya düzeninin kurgusal aklını oluşturan isimleri de etkiliyorlar. Bu inanç çizgisinde demek ki yalnız değillermiş.

Yahudilikte seçkin kul olduğunuz için, kendinize yapmadığınızı başkalarına yapabilirsiniz. Ötekine… Yahudilerin ötekisi Yahudi olmayan herkestir. Kendileri için herkese mübah gördükleri davranışlar vardır. Çok uzun ve karmaşık bir inanç, akaid, itikad zinciridir.

Bununla ilgili detaylar Edward Radzinsky ve Israel Shahak’ın vidolarında, yazılarında detaylıca var. Bir bakmakta fayda olduğuna inanıyorum. Shahak bunları anlatırken üçüncü dünya savaşına giden yolun açıldığı ve açılabileceği doğrultusunda uyarılarda bulunuyor. Müslümanları ortadan kaldır ve kıyamet kopsun der! Acaba!!!

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.