Yazarlar Sizce Osman Kavala bugünlerde ne yapıyordur

Sizce Osman Kavala bugünlerde ne yapıyordur

Hasan Öztürk
Hasan Öztürk Gazete Yazarı

10 Temmuz'da kongre kararı alan MHP Genel Merkezi hazırlıklarını sürdürürken Çağrı Heyeti, 19 Haziran'da tüzük kurultayının toplanacağını açıkladı.
Yani MHP'de çarşı karışıktı, karma karışık oldu.
MHP lideri Devlet Bahçeli geçtiğimiz günlerde, “Yaşananlar bir ortaoyunu, Gezi olaylarının bir kopyasıdır” demişti.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın ise Meral Akşener'in 28 holding tarafından desteklendiğini söylemiş ve “Pensilvanya tarafından çok ciddi bir şekilde destekleniyorlar” diye konuşmuştu.
Gezi, Pensilvanya, 28 holding derken, geçenlerde yazdım “Ölüsü, dirisi, PKK'lısı, Pensilvanyalısı”, MHP Kurultayı'na bel bağlamış görünüyor.
Hadi sağ kesimi anladık da sol marjinallere ne oluyor?
Cevabım var elbette…
Ama önce gelin sizi bir gerçekle daha yüzleştireyim.
APO'YA SELAM YOLLAYAN İŞADAMI
28 Şubat 2013 tarihli Milliyet gazetesinin İmralı Zabıtları başlıklı manşet haberinden bir alıntı yapalım:
“Sırrı (HDP'li Sırrı Süreyya Önder): Başkanım (Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan) her şeyi konuştuk. Bir de başkanlık meselesi var. Kamuoyu bu konuda çok hassas. Osman Kavala'nın size selamları var. Totaliter bir yapıya dönüşmesinden endişe ediyorlar.
Öcalan: Başkanlık sistemi düşünülebilir. Biz Tayyip Bey'in başkanlığını destekleriz. Biz AKP ile bu temelde bir başkanlık ittifakına girebiliriz.”
Burada öylece bir dursun…
“SENİ BAŞKAN YAPTIRMAYACAĞIZ” SLOGANININ MUCİDİ
Medyada da şöyle haberler çıkmıştı:
“F-16 uçaklarını modernize eden kişi, aynı zamanda HDP'nin “Başkan yaptırmayacağız» sloganının mucidi Osman Kavala.”
“Birgün' gazetesini finanse eden ve adı 'Kızıl Soros'a çıkmış olan Kavala, 7 Haziran seçimlerinin sarhoşluğu içindeki Selahattin Demirtaş'ı da sahibi olduğu Cezayir restoranında ağırlamıştı.
Milliyet'e HDP'nin sızdırdığı İmralı tutanaklarında da görecektik.”
Bu da burada bir dursun…
KAVALA İLE AKŞENER TANIŞIKLIĞI
Mümtaz'er Türköne geçenlerde yazdı ve dedi ki, (Erdoğan'ın alaşağı edilmesi için aslında) “MHP bir çekim alanı oluşturmuyor.” Ancak, (Erdoğan'ın gitmesini isteyen çevreler) “MHP'deki temposu yükselen liderlik tartışmalarında bir umut arıyor. (Erdoğan siyasetine) “…Çomak sokacak yegane güç MHP.”
Şimdi yukarıdaki sorumun cevabına geliyorum.
Ölüsü, dirisi, Palalel'i, PKK'lısı, eski ülkücüsü birleşmiş MHP'de kurultay istiyor tamam da Kızıl Soros lakaplı Osman Kavala bu noktada nerede duruyor?
Bir kaynağım aradı ve şunları söyledi:
“Osman Kavala ile Meral Akşener teyze çocuklarıdır. Hatta Bodrum'da bir nikah töreninde birlikte şahitlik yaptılar.
Osman Kavala, Meral Akşener aleyhine sol medyada haber çıkmasını önlüyor.
Meral Akşener bir keresinde 'faili meçhulleri kabul ediyorum' dedi ama hiçbir sol gazete bunun üzerine gitmedi. Sence burada bir tuhaflık yok mu?”
Şimdi MHP Kurultayı'nın asıl amacının ne olduğunu anladık mı?
Eğitimde müfredat değişir mi
TÜRGEV'in 20'ncı kuruluş yıl dönümü törenleri ve genel kuruluna katıldım dün. Pırıl pırıl gençlerle bir aradaydım. Gelecek konusundaki kaygılarımın ağır bastı bir dönemde TÜRGEV'lilerle olmak bana iyi geldi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldı kurucusu olduğu TÜRGEV genel kuruluna.
Size, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine “dert” edindiği bir konuyu hatırlatmak istiyorum. TÜRGEV'deki konuşmasında, “2023” dedi, “2053, 2071” dedi, “Zürriyetimizi artırmalıyız” dedi. “Fetih için hazırlık” dedi.
Böylece gençlere istikamet verdi.
Eğitimdeki eksiklikler konusunda özeleştiride bulundu ve “Bunu için yeni dönemi okul yapmaktan ziyade, okul müfredatının içeriğine yoğunlaşma dönemi olarak ilan ediyoruz” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, eğitim müfredatı ile ilgili koyduğu perspektif memleketin kurtuluşu olacaktır diye düşünüyorum.
Sizce de öyle değil mi?

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.