|
Yazarlar
DÜNYA ÇAKOP
Reklam
Reklam

Aşağıda tanıtım yazısına yer verdiğim Sayın Zuhal Öztürk ve çalışma arkadaşlarının kurduğu platformdan haberim, ancak bir dostun bilgi vermesi sayesinde oldu. Bu kadar önemli işler başaran bir platformun ve onun uzantısı olan kuruluşların tanınmasını faydalı gördüm ve sunuyorum:

DÜNYA ÇOCUK VE AİLE KORUMA PLATFORMU 2020’de 55 STK, sonra 60 STK ve alanında uzman 21 bilim insanının birleşmesi ile kurulan bir oluşumdur.

Bu platformun kısa adı, DÜNYA ÇAKOP’tur: Dünya Çocuk Aile Koruma Platformu.

Aile ve aile bireylerinin sağlıklı gelişimlerini sosyolojik, psikolojik, biyolojik, fizyolojik kültürel her türlü alanda normal fıtratı tehdit eden cinsel yönelim bozuklukları veya aileyi tehdit eden her türlü bireysel veya toplumsal sorunlara karşı çözüm üretme, toplumun en küçük yapı taşı olan aileyi korumak amacıyla aile konusunda proje ve politikaların oluşturulma sürecinde aktif örnek rol üstlenme, evrensel düşünüp, yerel ve özgün çözümler üretme, çalışmaları uluslararası düzeye taşıyarak dünya ülkelerine örnek teşkil edecek başarılı çalışmalar ile aile ve aile bireylerinin sağlıklı gelişimini sağlamak amacıyla sağlıklı nesillerin yaşadığı bir toplum ve dünya oluşmasına çalışır.

DÜNYA ÇAKOP yukardaki amacına uygun olarak ortak iş birliği içinde aileyi ve bireylerinin statüsünü yükseltmek, toplumdaki saygınlığını korumak, aileyi ve bireylerini tehdit edecek her türlü sosyolojik, psikolojik, biyolojik, fizyolojik sorunlara karşı ortak projeler üretmek için çalışır.

Yani kısaca DÜNYA ÇAKOP, aileyi ve aile bireylerini her türlü dezenformasyondan, ifsattan ve tehlikelerden korumak için mücadele verir.

Bu doğrultuda iki sempozyum ve bir çalıştay gerçekleştirmiştir.

DÜNYA ÇAKOP, 21 bilim kurulu ve 6 üniversite ortaklığı ile 2 büyük sempozyum ve çalıştay düzenlemiştir.

Birinci sempozyum ve çalıştay, GÜNÜMÜZ GENÇLİĞİNİN KARŞI KARŞIYA BULUNDUĞU BÜYÜK TEHLİKE ‘FARKLI CİNSEL KİMLİK YÖNELİMLERİ SEMPOZYUM VE ÇALIŞTAYI’ 3-4 Ekim 2020 tarihinde pandemi şartlarından dolayı online gerçekleşmiştir.

Cinsel Kimlik Karmaşalarında Talep Üzerine Terapi Yaklaşımı ve Uygulamaları ana başlığı ile AİLE KURUMUNUN İFSADININ KÜRESEL VE TOPLUMSAL BOYUTTA BİR META ANALİZİ VE ÖNERİLER başlıklı sempozyum ise 12-13 Kasım 2021’de Haliç Kongre Merkezi’nde 6 üniversite iş birliği ile gerçekleştirildi. Bu sempozyum çok ses getirmiş, cinsel kimlik karmaşası tedavi yöntemleri üzerine çözümler sunmuştur.

DÜNYA ÇAKOP, üç yıldır yürüttüğü bu çalışmalarda özellikle ailelerin çaresizliği karşısında ABD’de büyük mücadele veren Psikiyatrist Dr. JOSEPH NICOLOSI’nin geliştirdiği IMTT yöntemini maneviyat psikolojisi ile birleştirip yeni bir ekol oluşturmuştur. Kendi rızaları ile travma yaşayan bireylerin elinden tutan DÜNYA ÇAKOP BAĞLANMA VE TRAVMA EĞİTİMLERİ vermeyi kendine görev edinmiştir. Yapılan uygulamalar ile birçok gencin yaşadığı farklı cinsel kimlik yönelimlerinden sağlıklı bir bireye dönüşmelerine şahitlik etmek, azim ve kararlığımızı artırmıştır. Küresel güçlerin son dönemde çocuklar ve gençler üzerinde kurmaya çalıştığı bazı olumsuz yaklaşımlara karşı aile ve aile bireylerinde bir farkındalık oluşturup bilgilendirmek için eğitmen yetiştirmek amacı ile ÇAKOP AKADEMİ kurulmuştur. Bu akademiden yetişen terapistler ile okullarda ve farklı kurumlarda gençleri ve ebeveynleri bilinçlendirmeye çalışmaktayız.

Cinsel kimlik karmaşası yaşayan bireylere yardımcı olmak amacı ile sağlıklı yaşama geçmiş bireylerin dönüş hikâyelerinin yayınlandığı videoları çevirip topluma faydalı olmaya çalışmaktayız. Ayrıca 30 çevirmenin çevirmeyi reddettiği “Eşcinsel Hayat Tarzının Sağlık Tehlikeleri” isimli 770 sayfalık kitabı çevirtip Kaknüs Yayınevi’nin basmasına öncülük etmiştir.

DÜNYA ÇAKOP uluslararası bir kuruluş olan IFTCC’nin bir üyesidir. IFTC cinsel kimlik karmaşası yaşayan bireyleri dönüş yapmak istediklerinde haklarını savunan önemli bir hak savunucusudur. Geçen yılki sempozyuma, başkanı Mike Davidson gelerek büyük katkı sağlamıştır.

Web adresimiz: www.dunyacakop.com’dur.

DÜNYA ÇAKOP’un en büyük hedefi cinsel karmaşa yaşayan bireylerin elinden tutup sağlıklı yaşama dönmelerine yardımcı olmaktır. Ve bu hedef doğrultusunda bir enstitü kurmak ve terapist yetiştirmektir. Sosyal bir öğrenme olan bu cinsel kimlik karmaşasını DÜNYA ÇAKOP bir sosyal öğrenme olduğu vurgusunda bulunarak tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Bunu tercih etmek nasıl bir özgürlük kabul edilmişse bundan kurtulmak istemek de en büyük hak ve özgürlüktür.

Kurucusu ZUHAL ÖZTÜRK olup kurulmasına destek veren 60 STK vardır. Ayrıca DÜNYA ÇAKOP, DÜNYA ÇAKOD’u da kurmuştur (DÜNYA ÇOCUK VE AİLE KORUMA DERNEĞİ).

#DÜNYA ÇAKOP
#Zuhal Öztürk
#Aile
#LGBT
#DÜNYA ÇAKOD
5 ay önce
default-profile-img
DÜNYA ÇAKOP
İmam, cemaat, çil horozun akıbeti...
Batı nepotizmden şikâyetçi ise önce aynaya baksın!
Biden Netanyahu’dan rahatsız
Irak’ı tahkime kim zorladı?
CHP’nin din sorunu