Yazarlar GÖREMEDİKLERİ

GÖREMEDİKLERİ

Hürol Bilal
Hürol Bilal Gazete Yazarı

Bizim siz sevgili okuyucularımıza verdiğimiz bir söz var: Bu sütunlarda sadece gerçeklere yer verilecek.

Araştırılmadan, doğrular bulunmadan hiçbirşey sizlere aktarılmayacak. Sizlerin "doğru haber alma hakkı" her zaman ön planda olacak!..

Bunları tekrar etmemizin nedeni futbol gündeminin baş sırasına oturan Hakan Şükür''ün bonservis bedeli ile ilgili tutarsız söylentiler!..

Dünkü açıklamamız sonrasında duyduklarımız, doğrusu bizi yine hayretler içinde bıraktı!. Bu 12 milyon dolar rakamı nereden çıktı?..

Bu Inter Kulübü nasıl oluyor da Galatasaray''ın Hakan Şükür''e verdiği parayı, primleri, Hakan''ın Milli Takım''dan aldıklarını kuruşu kuruşuna biliyor ve bunu FİFA''ya hesaplatabiliyor?.. Galatasaray''ın muhasebe sistemindeki tüm ayrıntılar nasıl FİFA tarafından en ince noktasına kadar biliniyor?..

Daha bugün sevgili Ali Dürüst, "Sana bildirdiğim 2,6 milyon dolarlık bürüt yıllık ücret, aslında biraz eksikmiş; ona ilave yapacağız.." derken bir Galatasaray yöneticisinin bile düne kadar eksik bildiği rakamdan, bu İnter Kulübü veya FIFA nasıl önceden haberdar olabiliyor? Anlamak mümkün değil?..

Ayrıca FIFA''nın ilgili komitesi sadece kendine gelen anlaşmazlıklarla uğraşan ve bunları çözen mahkeme niteliğinde bir kurumdur.. Hangi mahkeme, dava kendisine gelmeden davalılardan birinin neticeyi tayin edecek deliline onay verir?.. Biraz izan lütfen!..

Tabii bir İtalyan oyunu tezgahlanıyor ise buna birşey diyemeyiz!. Biz zaten dünkü yazımızda Galatasaray''ı bir Inter-FIFA tuzağına düşmemesi için uyarmıştık. Herhalde gereken tedbirleri alacaktır değerli yöneticiler..

Ama eğer işin içine başka şeyler karışmaz ve de futbolun adaleti tam olarak uygulanırsa Hakan Şükür''ün bonservis bedeli kesinlikle 20 milyon doların altına düşmez ve hatta büyük bir ihtimalle 25 milyon dolara bile ulaşabilir..

Lütfen böyle biline!..

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.