Yazarlar VİP Dinleme Davası ABD ve İsrail istihbarat çetesi 15 Temmuz bir imha planıydı Yüz yıl önce Osmanlının imhası gibi FETÖ, PKK, ABD, İsrail, iki veliaht ve içeridekiler Hep aynı yerde duruyorlar Durmadılar, durmazlar FETÖ dışındaki ortakları sahaya sürüyorlar şimdi

* VİP Dinleme Davası: ABD ve İsrail istihbarat çetesi.. * 15 Temmuz bir imha planıydı. Yüz yıl önce Osmanlı’nın imhası gibi.. * FETÖ, PKK, ABD, İsrail, iki veliaht ve “içeridekiler”. Hep aynı yerde duruyorlar. * Durmadılar, durmazlar. FETÖ dışındaki ortakları sahaya sürüyorlar şimdi

İbrahim Karagül
İbrahim Karagül gazete Yazarı

“VIP Dinleme” adı altında devam eden dava dün sonuçlandı, Ali Fuat Yılmazer ve Ramazan Akyürek’in de içinde bulunduğu 131 sanığa 3 yıl 9 ay ila 45 yıl arasında değişen hapis cezaları verildi.

FETÖ’nün istihbarat kadrosu olarak bilinen, siyasetçi, gazeteci, işadamı, sanatçı birçok kişiyi kanundışı dinleyen bu yapı, aslında ABD-İsrail istihbaratının Türkiye’deki taşeron çetesiydi.

Biz onların mağdurlarıydık. Hakkımızda dosyalar düzenler, dinleme kayıtları tutarlar, soruşturmalar açtırırlardı. Şahsımla ilgili kayıtlarda hiç tanımadığım insanlarla “konuşmalar/diyaloglar” vardı.

Bir insan tanımadığı, bilmediği biriyle ne konuşur? Öyle bir konuşma aslında hiç olmamıştı. Bunun yanında beni konferansa davet eden bir vakfın üniversite öğrencisi çalışanı bile dosyaya alınmıştı.

ABD VE İSRAİL İSTİHBARATI LİSTELER VERİYOR, ONLAR CEZALANDIRIYORDU!

İstedikleri insanı istedikleriyle konuşmuş, istedikleri insanı vatan haini, istediklerini ajan ya da terörist yapıyorlardı. ABD ve İsrail istihbaratının bu ülkede rahatsız olduğu bütün isimler o listelerde, dava dosyalarında, soruşturma dosyalarındaydı.

Bu teşkilatlar tarafından ellerine listeler veriliyor, onlar da gerekeni yapıyorlardı! Mağdurların tamamı ABD’nin, İsrail’in ulusal çıkarları için tehdit gösterdiği isimlerdi.

Zamanında dün ceza alanlarla yakın ilişkide olan birçok gazeteci, siyasetçi, işadamının şimdilerde keskin FETÖ düşmanı olduğuna bakmayın, onlar ilk fırsatta yine cepheden Türkiye’yi vurmaya başlayacaklar. Nitekim bir süredir bu yönde hareketlenmeler, oluşumlar, ortak söylemler, dayanışmalar belirgin bir şekilde hissedilmeye başladı.

ENVER ALTAYLI, BAĞLANTILARI, İKAME FETÖ YAPILANMASI..

Birkaç gündür, CIA ajanı Enver Altaylı iddianamesinden parçalar yayınlıyoruz. Altaylı’nın FETÖ ile ilişkisi, Gülen’e yazdığı mektuplar, telefon görüşmeleri, hazırladığı raporlar, FETÖ’nün ana iskelet yapısının dışında bir başka FETÖ yapılanması daha olduğunu ve bugünlerde bunların sahaya sürüldüğünü açıkça ortaya koyuyor.

İçeride yeni siyasi ittifak ve oluşumlarla, dışarıda Muhammed bin Zaid ve Muhammed bin Selman gibi kukla liderlerle, Türkiye’ye yönelik çevreleme, köşeye sıkıştırma, durdurma çabaları devam ediyor.

FETÖ, PKK, ABD, İSRAİL, İKİ VELİAHT VE İÇERİDEKİLER. HEP AYNI YERDEYDİLER..

İçeridekiler, Türkiye’nin çıkarına ne varsa karşı çıkıyor. Bu yüzden! FETÖ neye karşı çıkmışsa, PKK neye karşı çıkmışsa, ABD ve İsrail bölgede hangi alanlarda Türkiye’ye karşı çıkmışsa, iki Arap Veliaht Türkiye’ye hangi alanlarda itiraz ediyorsa onlar da aynı şeylere karşı çıkıyor.

Suriye’nin kuzeyine müdahalelerden Libya ve Akdeniz’deki mücadeleye kadar hiçbir alanda Türkiye’nin yanında yer almadılar. Almazlar, alamazlar da..

Sadece bu kriter hepsini ele vermeye yetiyor.

“Bunların hepsi mi FETÖ’cü” diyenlerin elbette hakkı var. FETÖ sadece bir örgütle sınırlı değil. “İhale”yi alanlardan biri, Türkiye içindeki “ana yüklenici” sadece.

BAYKAL’A KUMPASI, CHP’DE EKSEN KAYMASI, MHP’NİN BÖLÜNMESİ, MUHAFAZAKAR MUHALEFET. İŞ BÜYÜK..

Görüntüde bir taşeron örgüt ama kavganın çerçevesi bu kadar değil. Çok daha öte, çok daha büyük bir hesaplaşma var ve bu asla bir iç politik mesele ya da Türkiye’nin iç siyasetiyle sınırlı bir iktidar mücadelesi de değil.

Baykal Kumpası’ndan CHP’nin PKK ile aynı mevzie sürüklenmesine, MHP’nin bölünmesinden AK Parti’yi bölme planlarına, Saadet’in o eksene hapsedilmesinden “muhafazakar muhalefet”i oluşturan çevrelerin ayrışma ve savruluşuna, FETÖ yerine ikame edilenlerden coğrafyanın tamamında Türkiye’yi geri çekilmeye zorlayanlara kadar bir çokları bu çok kapsamlı projenin içinde.

15 TEMMUZ’A UMUT BAĞLAYAN HERKES ERDOĞAN DÜŞMANI OLDU.KİMLER HANGİ FOTOĞRAF KARESİNDE?

15 Temmuz’a umut bağlayan herkes Erdoğan’ın yanından uzaklaştı. Sadece uzaklaşmadı, Erdoğan düşmanı oldu. Dahası, 15 Temmuz’dan beklenti içine giren, ona göre örtülü pozisyon alan herkes aslında bugün bir anlamda Türkiye karşıtı pozisyona demirledi.

Ekonomiden dış politikaya, Türkiye’nin bölge politikalarından askeri operasyonlara kadar her alanda Türkiye karşıtı bir yerde duruyorlar. Dikkatle bakıldığında kimlerin hangi fotoğraf karesinde olduğu açık görülüyor.

15 TEMMUZ BİR İMHA GİRİŞİMİDİR. OSMANLI’NIN İMHASI GİBİ.

15 Temmuz başarılı olsaydı Türkiye, coğrafyanın geleceğinde siyasi denklemden tamamen çıkarılmış olacaktı. Bu başarılamadığı için farklı bir yöntem devreye sokuldu, içerideki “hakkaniyetli kaygılar”ı örtü olarak kullanılıp yeni psikolojik ortam hazırlanmaya başlandı. Bu çabaların tamamı, 15 Temmuz projesinin parçasıdır.

Birci Dünya Savaşı’nda Osmanlı nasıl imha edilmişse, 15 Temmuz’da aynı senaryo uygulandı. Türkiye ikinci kez imha edilecekti. Bu bir darbe girişimi değil bir çokuluslu saldırdıydı.

BÜTÜN VESAYET ÇEVRELERİ HAREKETE GEÇİRİLDİ. HEPSİ ASLINDA TEK PAKET.

Cumhuriyet’in ilanının yüzüncü yılına yaklaşırken Türkiye’nin kendi yolunu çizeceğini anlayanlar doğrudan müdahil olmuştu. İçeride sadece FETÖ değil, başka ortakları da vardı. İşte bugünlerde o “ortaklar” kendini belli etmeye başladı. Bütün vesayet çevreleri harekete geçirildi. Bugün yaşanan budur.

15 Temmuz’la Gezi olayları, 15 Temmuz’la PKK ve terörle mücadelenin seyri, 15 Temmuz’la Suriye’nin kuzeyindeki harita çalışması, 15 Temmuz’la Akdeniz’deki saflaşma ve bunun içeriye yansıması, 15 Temmuz’la Libya ve iki Arap Veliaht’ın Türkiye ile savaşları bağlantılıdır hatta tek bir pakettir.

FETÖ DIŞINDAKİ ORTAKLAR, YEDEKLER SAHAYA SÜRÜLÜYOR.

Türkiye, bütün bunlara, Selçuklu’danbu yana, yüzlerce yıldır verdiği mücadele ile cevap vermiş ve vermektedir. Erdoğan, bu mücadelenin sembol ismi olduğu için, bu yolu açtığı için “düşman” ilan edilmiştir.

VİP Dinleme Davası’nın, ABD ve İsrail istihbarat çetesi hakkındaki davanın sonuçlanması vesilesiyle dikkat çekmiş olalım, 15 Temmuz’la amaçlanan hedeften vazgeçilmişdeğildir. Sadece farklı bir yöntem izleniyor şimdi.

Yedekler devreye sokuluyor şimdi. FETÖ dışındaki ortaklar sahne alıyor.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.