Yazarlar Hocaefendi sabahlara kadar Erdoğana dua etmeye başladı

‘Hocaefendi sabahlara kadar Erdoğan’a dua etmeye başladı’

Salih Tuna
Salih Tuna Gazete Yazarı
Abone Ol Google News

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ geçen gün “paralel örgütün” Rıza Sarraf konusunu körüklediğini ifade ettikten sonra, “Dört köşe olmuş durumdalar, bu işin servisini yapıyorlar” dedi.
Ya ne yapacaklardı?
Elbette dört köşe olacaklar, etekleri zil çalacak, havalara gireceklerdi. Bunda şaşacak bir şey yok, gayet doğal.
Şaşılacak şey…
Türkiye'yi teröre destek veren ülke olarak gösterebilmek için kumpas marifetiyle gerekçe üreten bir “örgütün” eline malzeme vermek…
Yani, Rıza Sarraf'ın tutuklanacağını bile bile ABD'ye gitmesine müsaade etmektir.
Bana kimse seyahat özgürlüğü bilmem ne diye maval okumasın.
Türkiye'ye karşı enva-i çeşit algı operasyonu çekildiği bir dönemde, paralel örgüte (bir bakıma) kendi ellerinle malzeme sunuyorsun…
Nedir bu?
AK Parti hükümeti ve MİT bu konuda önleyici hangi tedbiri almıştır?
Ne yani, MİT'e rağmen mi Sarraf ABD'ye gitti?
Paralel örgütün, “dört köşe olmasına” MİT nasıl izin verir?
Bu nasıl gevşekliktir?
Gevşeklik değilse, işin içinde nasıl bir iş vardır?
Paralel örgüt “huruç hareketine” MİT'ten başlamadı mı; 7 Şubat 2012'de MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın eline kelepçe vurmak için harekete geçmedi mi?
Sistemli bir şekilde MİT'e karşı ölümüne psikolojik harp yapmadı mı?
MİT TIR'ları operasyonuyla da MİT'e öldürücü darbe vurmaya kalkışmadı mı?
İmdi, soralım: MİT onca badireden sonra “paralel örgüt” mevzuunda yeterli duyarlılığı geliştiremedi mi, yoksa “paralel örgüt-ABD ilişkisini” adamakıllı teşrih masasına yatırmadı mı?
Nedir?
Şayet, paralel örgüt artık bitti, operasyon yapamaz, yollu bir düşünce söz konusuysa, kestirmeden söyleyeyim: bu gaflettir.
Bu yapıyı az çok bilen herkse şunu da bilir: “The Cemaat ABD'ye rağmen maklube bile yemez…
ABD bugün bunlara, Erdoğan ve AK Parti'yle eski günlerdeki gibi dost moduna geçin desin, “Hocaefendi her gece kalkıp sabahlara kadar Erdoğan'a dua ediyor!..Türkiye'yi teröre destek veren ülke gibi gösterenlere de beddua ediyor…diye algı faaliyetine başlamazlarsa ben bir şey bilmiyorum.
Hiç merak etmeyin manevra kabiliyetleri çok yüksek, son derece kıvrak, esnek ve müsaittirler.
O kadar ki, halden hale geçme hususunda kimsecikler ellerine su dökemez.
Şakirtlere, “Cennetin kapısında duracaksınız, Allah'ım, onları (Erdoğan ve AK Parti'yi destekleyenler kastediliyor) cennete sokmazsan biz de cennete girmeyiz” diye, Allah'la pazarlık (hâşâ) yapmayı tavsiye etmekten, “Allah onların evlerine ateşler salsın… Allah onları kahretsin…” bedduasına geçebilecek kadar orijinaldirler.
Aklınıza ne oldu…
Cebrail parti kursa oy vermem” deyip kimi yerde CHP'ye kimi yerde de HDP'ye oy vermeyi işaret eden bir zihniyet, Erdoğan'a bedduadan Erdoğan'a duaya mı geçiş yapamayacak?
Öyle geçiş yaparlar ki, küçük dilinizi yutarsınız.
Yeter ki ABD bunlara, “yürü kulum” desin, yapamayacakları şey yoktur. (Osmanlı padişahları “tebaa” manasına “kullarım” der ya, o manada kullandım.)
Bu yapının karakteristik özelliği güce tapmasıdır.
Bunun tipik örneğini de bunların önde giden kaçak yöneticilerinden biri geçenlerde sergiledi. Dursun Çiçek, TSK içindeki “The Cemaat” yapılanmadan söz edince, “Dursun Çiçek, yine yanlış tarafa oynuyor. Rıza'ya baksa geleceği görecek…” dedi.
Buradaki “yine” kelimesine dikkat isterim.
Demek ki, Dursun Çiçek'i vaktiyle ıslak imzaydı değildi muhabbetiyle içeri tıkmalarının nedeni, yanlış tarafa oynamasıydı. Yani, TSK'ya ihanet ederek bunlara oynasaydı içeri tıkılmak yerine taltif edilecekti.
Bu kafaya göre doğru taraf hakkın haklının tarafı değil, gücün güçlünün tarafı olduğu için, ABD'nin Rıza Sarraf'a el koyması, oynanması gereken “doğru tarafı” ortaya koymuş oldu.
Nedir o?
Ne olacak, Türkiye düşmanlığına devam etmektir.
Peki, MİT göz göre göre bunların “dört köşe olmalarına” veya Sarraf üzerinden Türkiye'ye ihanet etmeye devam etmelerine neden engel olmadı?

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.