Yazarlar Amerika Birleşik Muz Cumhuriyetinde postadan çıkan Başkan

Amerika Birleşik Muz Cumhuriyeti’nde postadan çıkan Başkan!

Tamer Korkmaz
Tamer Korkmaz Gazete Yazarı
Abone Ol Google News

Anketlerin çuvalladığı, kafa kafaya bir seçim: Foto Finiş ile kazanması beklenen Joe Biden, posta yoluyla kullanılan oyların “sayılmayı beklediği” Nevada’daki altı delegeyi alır almaz, Sarı Kovboy’un oturduğu koltuğu kapacak!

Donald Trump, “Önde olduğum eyaletlerde üstünlüğüm sihirli bir şekilde ortadan kalktı” dedi.

Buradan hareketle “İkinci dönem başkanlık koltuğu, Trump’ın altından -derinden sihirli bir dokunuşla- alınıyor” denilebilir.

3 Kasım 2020, sağlıklı bir seçim yapmayı bir türlü beceremeyen Amerikanya’nın tarihine “Trump’ın midesinden alınan yahut çalınan seçim” diye geçecek gibi görünüyor.

Trump’ın önde götürdüğü on altı delegelik Michigan eyaletinde “postadan gelen 128 bin oyun tamamının” Uykucu Biden’a çıkması pek manidardı, mesela!

*

Postayla kullanılan oylarda hile kuşkuları; yeniden sayım talebi ve sonunda mahkemelik olması beklenen seçimiyle Amerika Birleşik Muz Cumhuriyetinde demokrasiye hoşgeldiniz:

“Oy sayımında hile yapıldı. Bu ülkemiz için bir utançtır” diyerek bizatihi başkanları Trump ele veriyor, Amerikan Demokrasinin Gerçek Yüzünü!

Üstüne bir de; ünlü filozof ve tarihçi Noam Chomsky çıkıp “Trump yenilgiyi kabul etmez de koltuğunu bırakmaz ise Ordu müdahale eder” diyor!

SEÇİMİN KIRILMA ANI

Wisconsin ve Michigan’da “postadan çıkan oylar” başkanlık seçiminin gidişatını değiştirdi.

Seçim haritasında iki eyalet de Trump’ın hanesine yazılı iken ve toplamda kazanıyor gibi görünürken; Biden oy sayımının ilk saatlerinde yaptığı açıklamada bu iki eyalete dikkat çekti ve kazanacaklarını iddia etti.

Uykucu Joe’nun “Postadan çıkacak oylara derin bir güven duyduğu” anlaşılıyordu!

*

Posta yoluyla oy kullanmanın hileye açık bir yöntem olduğunu söylemeye gerek var mı?

Trump, seçim öncesindeki hile uyarılarında “haklı çıkmış” görünüyor.

Kritik eyaletler arasındaki Florida, Ohio ve Pennsylvania’yı alması bile Trump’a yetmedi.

*

Sarı Kovboy Trump; kıl payı farkla geride olduğu, alamadığı takdirde kendisine başkanlığı kaybettirecek Nevada Seçimi için “mahkemeye gidebilir!”

BIDEN’IN KUKLACILARI BELLİ

Obama’nın Başkan Yardımcısı iken, Yahudi Kongresinde “Ben bir Siyonist’im” diyen Joe Biden, başarısız bir seçim kampanyası yürüttü.

Bazen konuşmakta, kimi zaman yürümekte zorlanıyordu…

“Senatör adayıyım” dediğinde; Joe Biden’da demans olduğuna kanaat getirenler az değildi!

Ezcümle: Demokratlar için de “kötü” bir adaydı.

Öyleyse, neden tercih edildi?

El Cevap: Derin ABD’nin mutemet adamıydı ve “Kontrolden çıkan” şu Sarı Kovboy’un yerine Başkan olduğu takdirde onu yönetecek “Kuklacı Mahfil” de belliydi!

Trump’tan nefret edenler için zaten başka bir seçenek olmadığı ve de karşısındaki adayın berbatlığının bir yerden sonra hiç fark etmediği hususunun üzerinde durulduğu anlaşılıyordu!

HEVESLERİ KURSAKLARINDA KALIR

Mendeburun önde gideni Joe Biden, seçim kampanyası sırasında Türkiye’deki muhalefete “Erdoğan’ı indirmeyi” dahası “darbe” vaat etti!

Şayet, Joe Biden ve arkasındaki Derin Güç Odağı, bu niyet ve hesaplarını hayata geçirmeye kalkışırlarsa yahut Bağımsız Türkiye’mize karşı saldırgan bir politika izlerlerse; böyle bir tavrın bedelini fena halde öderler!

Türkiye’miz için Trump’mış veya Biden’mış fark etmez:

“Ayılana gazoz, bayılana limon!” uygulaması devam eder! (2 Temmuz 2019’da ne olmuştu, acaba?)

*

Haydut Devlet Amerikanya, şimdiye kadar hiç olmadığı kadar zorda: Dahası, bir daha da toparlanamayacaklarını görmek güç değildir.

Bir başka deyişle “Rubicon’u geçtiler!”

Yani, nedir? Dönüşü olmayan noktadalar!

Bu fevkalade berbat vaziyetin ilerlemiş hali ise “Doktor, ABD’ye ‘Ne yersen ye!’ dedi” yollu bir akıbettir!

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.