YazarlarDarbecileri himaye edenler

Darbecileri himaye edenler…

Tamer Korkmaz
TamerKorkmazGazete Yazarı
Yunanistan, eskiden beri Avrupa'nın şımarık çocuğudur. İşbu AB üyesi ülke, suçluların iadesi anlaşmasına rağmen son on yılda Türkiye'nin terör gerekçesiyle iadesini talep ettiği elli kişiden hiçbirini vermedi!

Aynı Yunanistan, geçen hafta içinde FETÖ mensubu sekiz darbeci askerin iadesini reddetti. Türkiye'deki kimi solcuların baş tacı yaptığı Çipras'ın yönettiği Yunanistan, darbecileri himaye eden ülke olarak kayıtlara geçti…

Yunanistan Yüksek Mahkemesi Türkiye'de darbeye kalkışan FETÖ'cüleri bir başka deyişle suçluları korumayı görev bildi!

AB'nin patronu konumundaki Almanya'nın elinde adeta “oyuncak” olmuş bir Yunanistan var!

Derin Amerika'nın kontrolündeki Almanya, Avrupa Gladyosu'nun da lokomotif devletidir…

Yunan devletinin, FETÖ mensubu darbecileri “iade etmeme” kararı; ABD'nin/NATO'nun emrindeki AvrupaGladyosu'nun tesiriyle alınmıştır.

Almanya'daki NATO üslerinde görev yapan FETÖ'cü 40 subayın Almanya'ya iltica başvurusunda bulunduğuna dair haberleri tam da burada not ediyoruz!

*

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve beraberindeki kuvvet komutanları pazar günü Ege Denizi'ndeki Kardak kayalıklarına giderek; darbeci sekiz askeri iade etmeyen Yunanistan'a gözdağı verdiler.

Bu mesaj, darbecilerin hamisi Yunanistan'a olduğu kadar; onun arkasındaki Batılı devletlere de (başta ABD) yöneliktir!

15 Temmuz 2016'daki darbe kalkışması sırasında sekiz FETÖ'cü asker; “üzerinde kriptolu cihazlar bulunan bir helikopterle” Yunanistan'a kaçmışlardı...

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminin derin patronu olan devlet ABD'dir.

Yunanistan'a sığınan ve iade edilmeyen sekiz hain; “Pensilvanya'daki Locaefendi'nin Askerleri” olduğu kadar Haydut Devlet ABD'nin de subaylarıdır!

*

Sekiz darbeciyi iade etmeyen Yunanistan'ın içinde yer aldığı AB, 15 Temmuz'daki darbe girişiminin candan destekçisidir.

AB Komisyonu'nun Baş Sözcüsü Margaritis Schinas; Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile kuvvet komutanlarının Yunanistan'a “Kardak” ayarı vermesine karşılık olarak aynen şöyle dedi:

“İyi komşuluk ilişkileri, AB'ye katılım için önemli bir kriterdir!”

Margaritis Schinas, darbecileri/suçluları korumanın “iyi komşuluk ilişkilerindeki yerinin!” ne olduğundan ise hiç söz etmedi…

Darbecileri himaye etmenin, şu “dillere destan” AB Kriterleri açısından zerrece problem teşkil etmediğini de Schinas'ın açıklamasıyla “bir defa daha” görmüş olduk!

*

Komutanların Kardak kayalıklarına giderek Yunan devletine gözdağı vermeleri; içerideki Çipras fedailerini, Soros muhiplerini, Washington portakallarını fena halde rahatsız etti!

Büyük Şeytan ABD'nin menfaatleri doğrultusunda politika yapan CHP'nin Grup Başkan Vekili Mister Altay, “Komutanların Ege'de yaptıkları bu turistik gezi TSK'nın itibarını şaibeli hale getirmiştir” diyebildi…

FETÖ'nün işbirlikçisi olan CHP'nin malum sözcüsü, Yunanistan'ın sekiz darbeciyi iade etmeyişine tek kelime laf etmiyor da; “Yunan devletine gözdağı verdikleri için” Türk Silahlı Kuvvetleri'nin komutanlarına homurdanıyor!

Neden mi, böyle yapıyor?

Kendisi de genel başkanı Kılıçdaroğlu da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminin berhava olmasından dolayı aynen ABD-İsrail gibi, Yunanistan gibi, AB gibi çok büyük bir hayal kırıklığına uğradı da/karalar bağladı da; ondan dolayı böyle konuşuyor!

*

Kemal Kılıçdaroğlu ise Alman basınına demeç verip Almanya Başbakanı Angela Merkel'e “Türkiye'ye gelme! Bu ziyaret Erdoğan'ın işine yarayacaktır” diye sesleniyor!

“Kasım 2009'da Frankfurt'taki otelde BND ajanları hangi CHP'lilerle niçin buluşmuşlardı?” sualinin cevabını veremeyen Kemal Bey'den söz ediyoruz!

Kılıçdaroğlu, birkaç ay sonra CHP'nin başına kasetle geleceğini “o tarihte, o otelde” öğrenmişti: FETÖ yapımı kaset operasyonuyla Mayıs 2010'da Deniz Baykal alaşağı edildi.

*

FETÖ'nün kaçak savcıları Öz ile Kara'yı Türkiye'ye iade etmeyen de; casusluktan yargılanan firari John Dündar'ın cebine Alman pasaportunu koyup Joachim Gauck'un sarayında “pamuklara saran” da Almanya'dır!

Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP'nin “koltuk çıktığı” vatan haini John Dündar mı; Almanya'da “Correctiv” adlı medya grubuna bağlı bir internet sitesinin başına geçti!

“Bağımsız” olduğunu iddia eden işbu sitenin en büyük bağışçısının ise George Soros olduğu ortaya çıktı!

Gezi Kalkışması'nın önde gelen destekçisi Mister Soros'un (CIA) fonladığı TESEV'in 183 numaralı kurucusu Kemal Kılıçdaroğlu'dur!