Yazarlar Demek ki, neymiş?

Demek ki, neymiş?

Tamer Korkmaz
Tamer Korkmaz Gazete Yazarı

ABD’nin Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton başkanlığındaki “Haydutlar Heyeti” bugün Ankara’da görüşmeler yapacak.

Wall Street Journal gazetesine göre, Ankara’ya bir harita getiriyorlar…

MAKALEYİ SESLİ DİNLEMEK
İÇİN TIKLAYIN
Tamer Korkmaz : Demek ki, neymiş?
Haber Merkezi 02 Ocak 2019, Çarşamba Yeni Şafak
Demek ki, neymiş? yazısının sesli anlatımı ve tüm Tamer Korkmaz yazılarının sesli anlatımı Yenisafak.com Yazarlar Sesli Makale Köşesinde!


Türkiye’nin, YPG/PKK’lı teröristlerin bulunduğu malum bölgeye girmesini istemedikleri için, akıllarınca Suriye’nin kuzeydoğusuna ilişkin “renkli bir harita” hazırlamışlar!

Bunun…

Bölgedeki PKK’lı teröristlerini himaye eden, Terör Koridoru’nu resmeden bir “harita” pardon bir paçavra olduğunu öngörmek, işten bile değildir!

***

Trump’ın Ankara’ya gönderdiği haydutların başı olan John Bolton, hemen öncesinde ise İsrail’ini ziyaret etti!

Amerikan askerlerinin Suriye’den çekilmesinin bir takvime bağlanmadığını tekrarladı!

John Bolton denilen Mister Küstah “ABD’nin Kürt müttefiklerinin, Türkiye’nin düzenleyeceği taarruzdan korunması konusunda ısrarcı olduğunu; bu mevzuda Erdoğan’a uyarıda bulunacaklarını” söyledi!

Üstelik “Türkiye’nin bizimle tam koordinasyon olmadan Suriye’de askeri bir operasyon düzenlemesini istemiyoruz” dedi!

Bu beyanlarla; “ağızlarındaki baklaları” çıkarmış oldular…

Haydut Devlet’in “Suriye’den çekilme” lafının bir oyalamadan ibaret olduğu aşikârdır. (Bu hususta, artık hiç kimsenin kuşkusu kalmamış olmalıdır!)

Aynı zamanda; sinsi bir oyundan, düzenbazlıktan bahsediyoruz.

Eh, şimdi -bir kere daha- görülüyor ki…

KAHPELİK, Amerikan Devleti’nin karakteridir!

* * *

John Bolton gibi, ABD’nin Dışişleri Bakanı Mike Pompeo da “Türklerin, Kürtleri katletmesini önlemek ve dini azınlıkları korumak, bölgedeki misyonumuzun bir parçasıdır” diye konuştu!

Bu sözleri sarf eden kişi, tam teşekküllü bir İsrail yaltakçısıdır…

15 Temmuz darbe girişiminin berhava olmasından dolayı büyük hayal kırıklığına uğramıştı ve ertesi gün twitter’dan Türkiye’yi “Totaliter İslamcı Diktatörlük!” diye tanımlamıştı; bu, -eski CIA Başkanı- kahpe!

Türkiye’nin harekâtı, -Kürtlere değil- Suriye’nin kuzeydoğusundaki YPG/PKK’lı teröristlere yöneliktir.

ABD, YPG-PKK’lıları terörist olarak görmüyor!

Dolayısıyla, açıkça Terörün Hamisi bir devlettir: “Gayrı Meşru” konumdadır…

Fiilen “Amerikan Askeri” olan bölgedeki PKK’lı teröristleri; “ABD ile koordinasyon halindeki bir askeri operasyonla temizlemek” nasıl mümkün olabilir ki?!

Bugün Ankara’da başlayacak görüşmelerde, işbu akla ziyan ve küstah lafların hesabı, Terörist Sevici ABD’nin John Bolton denilen haydudundan mutlaka sorulmalıdır!

* * *

Ankara, bu Washington’a güvendiği müddetçe veya her defasında Yankee’lerin “verdikleri sözleri” yerine getirmesini bekledikçe “oyalanmaya, dahası hançerlenmeye” devam edecektir!

Türkiye’nin harekâtı, geciktikçe gecikiyor…

Önce “En geç 100 gün içinde çekileceğiz” dediler; sonra bu süreyi “120 güne” çıkardılar. Şimdi, “çekilme takvimi diye bir şey yok” diyorlar!

Dahası var…

“Suriye’den hemen çekiliyoruz” diye birbiri ardına açıklamalar yapan “düzenbazın, sahtekârın, kuyruklu yalancının, üçkâğıtçının, ahlaksızın” önde gideni Sarı Şeytan Trump, finalde çıkmış “Biz Suriye’den asker çekmenin çabuk olacağını hiçbir zaman söylemedik” diyor!

Bu Trump’ın yahut Amerikan kahpelerinin sözüne güvenip de Suriye’nin kuzeydoğusu ile Menbiç’e askeri harekâtı ertelendiği müddetçe; Washington’ın tuzağına düşülmüş olunuyor!

Dikkat: Amerikan Heyeti ile yapılan her görüşme yeni bir oyalanmayı beraberinde getiriyor…

Türkiye’miz, muhtemel askeri harekât için daha fazla gecikmemelidir!

* * *

Kovboy Trump’ın Suriye’den çekileceklerine dair beyanları hakkında -ta en başından beri- bu sütunda ısrarla yazdıklarımız ise bugünkü ‘Demek ki, neymiş?’ başlığını davet etmiştir!

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.