Yazarlar Evlatlarımızı ABD uşaklığına gönderiyorsunuz

“Evlatlarımızı ABD uşaklığına gönderiyorsunuz!”

Tamer Korkmaz
Tamer Korkmaz Gazete Yazarı

Diyarbakır’da Hacire Ana’nın başlattığı mücadele her geçen gün büyüyor: Evlatlarına kavuşabilmek için HDP İl Başkanlığı’nın önünde oturma eylemi yapan aile sayısı 17’ye yükseldi.

MAKALEYİ SESLİ DİNLEMEK
İÇİN TIKLAYIN
Tamer Korkmaz : “Evlatlarımızı ABD uşaklığına gönderiyorsunuz!”
Haber Merkezi 06 Eylül 2019, Cuma Yeni Şafak
“Evlatlarımızı ABD uşaklığına gönderiyorsunuz!” yazısının sesli anlatımı ve tüm Tamer Korkmaz yazılarının sesli anlatımı Yenisafak.com Yazarlar Sesli Makale Köşesinde!


Hacire Akar’ın cesaretle açtığı yoldan giden annelerden biri olan ve “On yedi yaşındaki oğlu Mustafa’yı on aydır göremeyen” Ayşegül Biçer’in; üzerine yürüyen HDPKK’lılara “Kafanı sallama bana; o çocuk sağ salim gelecek! Çocuklarımızı ABD uşaklığına gönderiyorsunuz!” diyerek isyan edişi pek manidardır.

On altı yaşındaki oğlu Yusuf’un PKK’nın elinden kurtarılmasını isteyen Celil Begdaş adlı baba ise “Oğlunun 5 Mayıs günü HDP binasına girdikten sonra kaybolduğuna” dikkat çekip, Pervin Buldan’ın oğlunun Fransa’da çekilmiş fotoğrafını göstererek “Bizim oğullarımızı dağa kaçıranların oğulları Fransa’da keyif sürüyor” diye feryat ediyordu.

SUSKUNLAR CEPHESİ

Diyarbakır’daki anaların, babaların bu feryadına Suskun Kalanlar Cephesi’nde CHP başı çekiyor…

Üç ilimizde terör bağlantısı sebebiyle görevden alınan HDP’li belediye başkanlarına “koşarak giden” CHP, Diyarbakır’daki acılı aileleri görmüyor!

Hendek kazan PKK’lı teröristlere “Arkadaşlar” diye hitap eden, “YPG’yi terör örgütü olarak kabul etmeyen” Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’si; çocukları dağa kaçırıp PKK’lı yapan HDP’nin “stratejik ortağı” dahası “Kardeş” Partisi!

***

Yerel seçimde CHP’ye tüm hücreleriyle destek veren yoldaş yazar takımı, akademisyen tayfası veya “sanatçı” zımbırtısı için, Diyarbakır’daki acılı aileler “Yok” hükmünde!

Şu “Her Şey Çok Güzel Olacak” tribününün gıkı çıkmıyor!

HDP muhibbi yahut PKK sevici, ne kadar STK varsa; hepsinin gözleri, -HDP binası önünde oturma eylemi yapan acılı annelere ve babalara- tamamen kapalı!

Velhasıl, mal meydanda: Alayının maskeleri bir kez daha düştü!

TÜRKİYE’MİZİN GÜVENLİĞİ İÇİN TEHDİT OLAN, HAYDUT ABD’NİN TA KENDİSİDİR

Birkaç gün önce; Amerikan Terör Devleti’nin Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’nin Güneydoğusundaki illere seyahat etmemeleri hususunda “vatandaşlarını uyardı!”

Uyarının gerekçesi olarak da “terörizm ve keyfi gözaltılar” gösterildi!

Haydut ABD, bir taraftan PKK’lı teröristlerini Türkiye’ye saldırtmaya devam ediyor; diğer yandan da bu “aşağılık uyarıyı” yapıyor:

Apo ile Fetullah’ın, Çevik ile İsmail Hakkı’nın, Mister Simit ile Mösyö İnan’ın, Mihri ile Yalçın’ın, Ünal ile Kemal’in, Hanefi ile Nafiz John’ın, Ertuğrul ile Sedat’ın, Taha A. ile Mehmet B.’nin ABD’si; işte bu denli kahpedir!

OYALA(N)MAYA DEVAM

Dahası, böyle bir kahpeliği “Fırat’ın doğusunda Türkiye ile ABD’nin ilk ortak devriyesi ile neredeyse eş zamanlı yapıyorlar!

-Dalga geçer gibi…

TSK’ya ait altı zırhlı araçla, Amerikan ordusuna ait altı zırhlı araç; malum bölgedeki kara devriyesini önceki sabah gerçekleştirdiler.

ABD’nin zırhlı konvoyu, bu ilk ortak devriyeye başlamak üzere yola koyulduğunda; konvoya eşlik eden araçlarda, YPG/PKK paçavrasıyla boy gösteren Sam Amca’sının teröristleri yer alıyordu!

***

ABD, daha önceki gün, YPG/PKK’lı teröristlere 55 TIR daha gönderdi…

4 Eylül’de de 60 TIR yollamışlardı: Şimdiye dek, toplamda kaç bin TIR oldu, acaba?

***

Bitmedi: Sınırımızda “Amerikan Devleti’nin Askeri” konumundaki YPG/PKK’lı teröristler “tünel kazmayı, mevzi yapmayı” sürdürüyor!

Vaziyet, böyleyken; Türkiye’miz “güvenli bölge” bahsinde Düzenbaz ABD’ye halen daha nasıl olup da güvenebiliyor?

Hülasa, Washington Ankara’yı OYALAMAYA devam ediyor.

Maalesef…

Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna muhtemel askeri operasyonu da geciktikçe gecikiyor.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.