Yazarlar Heiko Maasın Almanyası, FETÖnün arkasında kemik gibi durmaya devam ediyor

Heiko Maas’ın Almanya’sı, FETÖ’nün arkasında “kemik gibi” durmaya devam ediyor!

Tamer Korkmaz
Tamer Korkmaz Gazete Yazarı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alman mevkidaşı Maas’a 15 Temmuz’da FETÖ’cü darbecilerin bombaladığı Meclis’in hasar gören bölümlerini gezdirdi.

O Almanya ki; 15 Temmuz 2016 darbe kalkışmasının başarısızlığa uğramasından dolayı büyük hayal kırıklığına uğrayan batılı devletlerin önde gelenlerindedir.

MAKALEYİ SESLİ DİNLEMEK
İÇİN TIKLAYIN
Tamer Korkmaz : Heiko Maas’ın Almanya’sı, FETÖ’nün arkasında “kemik gibi” durmaya devam ediyor!
Haber Merkezi 31 Ağustos 2018, Cuma Yeni Şafak
Heiko Maas’ın Almanya’sı, FETÖ’nün arkasında “kemik gibi” durmaya devam ediyor! yazısının sesli anlatımı ve tüm Tamer Korkmaz yazılarının sesli anlatımı Yenisafak.com Yazarlar Sesli Makale Köşesinde!


İşte bu Almanya’nın Dışişleri Bakanı Heiko Maas da, “Türkiye’deki ekonomik sorunların bitirilmesi için, Ankara Brunson’ı serbest bırakmalıdır” dedi. (14 Ağustos 2018)

Yani, Washington ağzıyla konuştu:

Trump’ın Ulusal Güvenlik danışmanı John Bolton’ın Ankara’ya “Rahip Brunson’ı verin kriz bitsin! Katar’dan gelecek para Türkiye ekonomisini kurtarmaz” demesiyle aynı kapıya çıkan bir lakırdıdır!

Maas’ın serbest kalmasını istediği Papaz kamuflajlı CIA ajanı Brunson, 15 Temmuz’da işin içindeydi. TBMM’yi bombalayan Darbeci “Pensilvanya Askerleri” ile işbirliği yapmıştı.

Bu kahpelerin alayı, el birliğiyle aziz vatanımızı işgal etmeye kalkıştılar.

*

Merkel’in son dönemde, Türkiye hakkında -taktiksel- bir iki “olumlu cümle” sarf etmesi de bizleri kandırmasın…

Alman devleti, harfiyen bildiğini okumayı sürdürüyor.

İkiyüzlü Almanya, halen daha “kemik gibi” Fetullahçı hainlerin arkasında durmaya devam ediyor.

Angela Merkel’in, Heiko Maas’ın Almanya’sı, FETÖ’cü hainler için “güvenlik bir sığınak” durumundadır…

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yaklaşık 14 bin FETÖ’cünün Almanya’ya sığındığı haberi, Alman basınında yer aldı. (15 Temmuz 2018)

*

Ankara’nın “Haklarında yasal işlem yapın” diye verdiği FETÖ’cülerin listesini Paralel’cilere teslim eden Berlin’dir! (28 Haziran 2018, Yeni Şafak’ın manşeti)

*

“15 Temmuz gecesinin imamı” Adil Öksüz’ün, Berlin’de Almanya gizli servisinin iki ajanınca korunduğu daha önce (17 Haziran 2018) ortaya çıkmıştı.

*

Almanya hükümeti, Sol Parti milletvekilinin FETÖ ile ilgili soru önergesine tatminkâr bir cevap verememişti:

“Sorunun konusu, özellikle istihbarat servislerinin işlevselliğine dokunuyor” denilerek “devletin çıkarlarını” işaretlemişlerdi!

Bu duruma, soru önergesini veren Sol Parti vekili Ulla Jelpke “Verilen bu cevap, FETÖ ile istihbarat teşkilatları düzeyinde işbirliği yapıldığının göstergesidir” diye tepki göstermişti.

DÜZENBAZ ANGELA

Derin Amerika’nın dümen suyundaki Alman Devleti, 2000-2007 yıllarında 8’i Türk 10 kişinin öldürüldüğü derin cinayetlerin üzerini “göstermelik bir mahkeme ile” nasıl da örttü!

O dönemdeki derin suikastlarla Almanya’da yaşayan Türklere “Buradan gidin, bu ülkede size yer yok!” mesajı verilmişti. (Bunca yıldır “Türk-Alman dostluğu” hikâyeleri anlatanları, bir de burada hatırlayınız!)

“Neo-Nazi” şalına sardıkları malum örgütün (NSU) sahne arkasında Almanya Anayasa’yı Koruma Teşkilatı’na (Derin Almanya) bağlı olarak çalıştığı anlaşıldı…

Ne var ki; Beate Zschaepe’yi yargılayan mahkeme bu derin gerçeği hasıraltı etmeyi başardı!

Biteviye “Nazi Gelin” dedikleri Beate, aslında “Alman Gladyo’sunun Gelini” olarak istihdam edilmişti. “Oyuncak Gelin” de diyebiliriz! Kullanıldı; filmin sonunda “ömür boyu hapisle” çöpe atıldı!

Merkel, yargılama sonrasında hikâye anlatıyordu…

“Cinayetlerin Almanya tarihine kara bir leke olarak geçtiğini” güya “vaziyeti kurtarabilmek” hesabıyla söyledi:

Kendisinin de “derin suçların ortağı olduğu” ve “derin cinayetlerin arkasındaki karargâhı karartanların en önde gelenleri arasında yer aldığı” gerçeğini ise sarımsaklayıp da saklayacağız!

*

Ezcümle…

Almanya, bir yandan FETÖ’cüleri diğer taraftan PKK’lı teröristleri itina ile himayeye devam ederken…

Türkiye’ye karşı “derin düşmanlık” politikasında milim sapma dahi yokken…

Angela Merkel’in, kısa bir süre önce Türkiye hakkında sarf ettiği “yasak savma kabilinden” yahut “göz boyamaya” dayalı; “içi boş” laflarına mı itibar edeceğiz?!

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.