Yazarlar İşte, budur

İşte, budur!

Tamer Korkmaz
Tamer Korkmaz Gazete Yazarı

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Hürriyet’teki röportajda şöyle diyor: “Fetullah Gülen TSK’nın Milli Ordu niteliğinden rahatsızdı. Sadece Gülen de değil yabancılar da yani Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri de rahatsızdı. İsimleri çoğaltabilirsiniz.”

MAKALEYİ SESLİ DİNLEMEK
İÇİN TIKLAYIN
Tamer Korkmaz : İşte, budur!
Haber Merkezi 06 Şubat 2019, Çarşamba Yeni Şafak
İşte, budur! yazısının sesli anlatımı ve tüm Tamer Korkmaz yazılarının sesli anlatımı Yenisafak.com Yazarlar Sesli Makale Köşesinde!


Başbuğ, FETÖ’den bahisle “Askeri liseye soktuğu bir çocuğu kırk sene sonra orgeneral yapmayı hedefleyen bir örgütün çok tehlikeli bir örgüt olduğunu, çok dikkatli olmak gerektiğini” vurguluyor.

TAM OLARAK NEDİR?

İşte bu örgüt; Türkiye’deki Baronsal Gladyo’nun “dini cemaat” maskeli derin örgütü olarak kurulmasından “50 Yıl Sonra” yani 2016’da Askeri Darbe’ye teşebbüs etti:

Eğer darbe başarı olsaydı; Türkiye, FETÖ’yü yöneten NATO-ABD tarafından işgal edilecekti!

HEDEFTEKİ BAŞBAKAN

Hürriyet’teki röportajdan devam edelim…

İlker Başbuğ “FETÖ’nün mücadelesinde hep çıtayı yükselterek hareket ettiğini görüyoruz. Muvazzaf bir orgenerali almak ilk hedefleri olmuştu” diyerek şunları söylüyor:

“Orgeneral Balanlı’nın tutuklandığı gün ‘Sıra bana geldi’ dedim. Ama bunu kimseye söylemedim. Burada kaldı mı? Hayır. 2012’de MİT Müsteşarı’na gittiler. Orada asıl hedef Başbakan Erdoğan’dı. Engel olununca örgüt yeni bir hedef koydu: 17 ve 25 Aralık 2013! Nihai hedef hep Başbakan’dı…” (Hürriyet, 11 Şubat 2019)

Başbuğ, “2014’ün başından 15 Temmuz 2016’ya kadar olan sürece bakılırsa Erdoğan’ın Gülen’in örgütüne karşı yürüttüğü mücadelede yeterli desteği almadığını, yalnız bırakıldığını düşünüyorum” diyor!

GERÇEKLER, ENİNDE SONUNDA ORTAYA ÇIKAR

İlker Başbuğ, 30 Ağustos 2008’den itibaren iki sene süreyle Genelkurmay Başkanlığı yaptı. Bu süre zarfında o dönemde Başbakan olan Tayyip Erdoğan ile “uyumlu” bir biçimde çalıştı. Bu hususu, vaktiyle “Erdoğan’ın da ifade ettiği” biliniyor.

Buna mukabil; İlker Başbuğ, sadece Genelkurmay Başkanlığı döneminde değil, Kara Kuvvetleri Komutanı iken bile Paralel Yapı’nın hedefindeydi!

Hatta…

YAŞ toplantısıyla Genelkurmay Başkanlığı’na getirildiği, ancak henüz “Kara Kuvvetleri Komutanı” sıfatını taşıdığı günlerde (21 Ağustos 2008’de) İzmir’de havalimanına doğru yol alırken PKK terör örgütünün hedefi oldu; kıl payı kurtuldu…

Buraya dikkat: Org. Başbuğ’un aracının da içinde yer aldığı konvoya yapılan bombalı saldırıyı “organize eden” Paralel Yapı idi!

***

O saldırıyla ilgili kimi gerçekler 9 Ocak 2012 tarihli Takvim’in manşetinde yazıldığında; CIA elemanı Mister Emre Yaramaz ve benzeri Paralel Kahpeler, hakikatin üzerini örtmeye yeltenerek klasik düzenbazlıklarına başvurdular! Ama, hasıraltı etmek istedikleri gerçek değişmedi!

***

Başbuğ, Pensilvanya’daki Locaefendi’nin talimatıyla 5 Şubat’ı 6 Şubat’a bağlayan gece yarısı (2012) tutuklandı: Yargı kararları mı; “Locaefendi’nin iki dudağı arasındaydı!”

“İnternet Andıcı” ile yani “Kara propaganda siteleri kurdurmakla” ve de “AK Parti Hükümeti aleyhinde yayın yaptırtmakla” suçlandı! “Bu yayınların AK Parti kapatma davasında gerekçe olarak kullanıldığı” da “ısrarla” iddia edildi!

(Paralel Yargı’nın İnternet Andıcı İddianamesi’nde, bu bağlamda İrtica.org sitesinden bahsedilmiştir)

Peki, ya gerçekte ne olmuştu? AK Parti’ye kapatma talebinde bulunulduğu tarih 14 Mart 2008’di…

Kapatma davasının neticesi, Haşim Kılıç’ın “AK Parti kapatılmamıştır” dediği 30 Temmuz 2008’de belli oldu…

Başbuğ, bu tarihten bir hafta sonraki YAŞ’ta Yaşar Büyükanıt’ın yerine Genelkurmay Başkanı oldu. Göreve 30 Ağustos 2008’de başladı! Sözkonusu İnternet Andıcı Genelkurmay Karargâhı’nda hazırlandığında, Başbuğ, Kara Kuvvetleri Komutanı idi! Genelkurmay’da Yaşar Büyükanıt ve İkinci Başkan Ergin Saygun vardı!

Ezcümle, sadece bu örnek bile FETÖ’nün Başbuğ’a attığı büyük iftirayı belgelemeye yetiyor!

Bu satırların yazarı ise; işbu hususu şimdi söylüyor değil: Ya? Ta “ilk günden beri” dile getirdi, getiriyor!

Bundan dolayı da; FETÖ’cü kahpelerin muhtelif tehditleri ile ağır hakaretlerine/küfürlerine muhatap oldu!

KADERİN CİLVESİ

26. Genelkurmay Başkanı “Terör Örgütü Lideri” ilan edilmişti! Müebbet hapis cezasıyla yargılandı! İki yıl iki ay süreyle hapis yattı…

Paralel Yapı’nın yönlendirmesiyle, medyada Başbuğ hakkında birçok iftira sahne aldı. FETÖ’nün üretimi olan sayısız yalan haber yayınlandı. Bu yalanlara dayanarak yine onlarca köşe yazısı ve yorum yayınlandı; Başbuğ hakkında FETÖ’yü çok mutlu eden “hayli menfi hükümler” verildi!

Kaderin bir cilvesidir: İlker Başbuğ’un dün ve önceki gün röportajını yayınlayan gazetenin Devşirme Yazarı da bu kapsamdaki isimler arasındaydı!

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.