Yazarlar Mafyamerika

Mafyamerika!

Tamer Korkmaz
Tamer Korkmaz Gazete Yazarı

Haydut Devlet ABD’nin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nauert, Washington’daki heyetler arası görüşme için aynen şöyle dedi: “Eğer bir anlaşmaya varmış olsaydık, Pastör Brunson ve Türkiye’de tutuklu diğer Amerikan vatandaşları buraya evlerine dönmüş olurdu…”

Sadece bu cümle bile; Amerikan Devleti’nin Hukuk’tan ne anladığını yahut Yargı’ya “nasıl baktığını” açık ediyor:

Yani? “Hukuki süreçler, neticede pazarlığa tabidir!”

MAKALEYİ SESLİ DİNLEMEK
İÇİN TIKLAYIN
Tamer Korkmaz : Mafyamerika!
Haber Merkezi 03 Ağustos 2018, Cuma Yeni Şafak
Mafyamerika! yazısının sesli anlatımı ve tüm Tamer Korkmaz yazılarının sesli anlatımı Yenisafak.com Yazarlar Sesli Makale Köşesinde!


* * *

“Yargı Bağımsızlığı” hususunda; Batılı devletleri, başta ABD’yi örnek göstermeye bayılan içerideki etki ajanlarının kulakları çınlasın!

Mevzubahis “Voice of America” elemanların; Bağımsız Yargı’dan kast ettikleri, aslında nedir?

Son yıllarda her bir vesileyle şahit olduğumuz üzere, “Pensilvanya’daki Fetullah Locaefendi’nin iki dudağı arasındaki bir Yargı Sistemi’dir!”

2015’te “Üst Akıl, Dış Güçler, Paralel Yapı diye bir şey yoktur” diye zerre utanmadan yazabilmiş olanlardan söz ediyoruz…

Şimdilerde “Türkiye’de yargılamalar siyasidir” demeye getirerek; Papaz Maskeli Ajan’ın salıverilmesi için sinsi bir propaganda yürütüyorlar!

Tam burada, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun “Amerikan Büyükelçiliği’nden yardım istenildiği güne kadar, Brunson’ın tutuklandığını bilmiyorduk” şeklindeki sözlerini hatırlayalım! (Hürriyet, 6 Ağustos 2018)

Bu sözler, neyi gösteriyor?

-9 Aralık 2016’da öyle siyasi baskıyla falan tutuklama olmamıştır yahut devamında da “siyasi bir yargılama” söz konusu değildir!

Pastör kamuflajlı Brunson, 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminde “CIA ajanı sıfatıyla” işin içindedir…

“CIA’in Ajan Brunson’a 15 Temmuz sonrasında ‘Kaç’ talimatı verdiği” dahi ortaya çıkmıştır! (Akşam, 6 Ağustos 2018)

-FETÖ ve PKK ile sıkı münasebetleri de belgelenmiştir.

AMERİKAN “GUGUK” DEVLETİ

Haydut Devlet ABD’ye göre elemanlarının, ajanlarının “suç işleme ayrıcalığı” vardır!

ABD için, “Yargı Süreci” denilen hadisenin ancak kendi çıkarlarına hizmet etmesi halinde bir kıymeti olabilir!

Amerikan Devleti’nin FAŞİST kafasına göre…

“Türkiye’de veya diğer ülkelerdeki yargılama süreçleri, ABD’nin menfaatlerine uyum sağlamak zorundadır!”

Amerikan Devleti, kelimenin tam anlamıyla MAFYATİK yönetim usulleriyle hareket ediyor, çalışıyor:

Er ya da geç; belasını da -bundan dolayı- bulacaktır!

Zorbalığa, zulme, kasten masumları öldürmeye dayalı işbu faşist devlet anlayışı; layık olduğu kaçınılmaz finali mutlaka yaşayacaktır!

Bunlarda asla “utanma ve arlanma” yoktur. Yüzsüz ve pişkindirler. Ahlaksızlıkları zirvededir. Kahpeliği “hayat tarzı” yapmışlardır…

Bütün işleri; yalan dolandır, düzenbazlıktır. Bunların sözlerine “asla ve kata” güvenilmez!

ABD Ankara Büyükelçiliği’nin “Mevcut gerginliklere rağmen; ABD, Türkiye’nin sağlam bir dostu ve müttefik olmayı sürdürmektedir” diye açıklama yapması, bunun son örneğidir!

Her türlü saldıracaksınız; sonra da hiçbir şey olmamış gibi utanmadan “dostluktan” falan bahsedeceksiniz!

Böyle “içi boş” laflara dayalı diplomasiyi pek seven Terör İmalatçısı Amerikalılar, daha yeni Haseki’deki PKK’lı teröristlere 200 TIR dolusu silah daha gönderdiler. Bebek katillerine toplam silah desteğinde 5 bin TIR’ı da aştılar!

Türkiye’yi yaptırımlarla tehdit ederek salıverilmesini istedikleri papaz kılıklı ajanları Brunson’ın PKK/YPG ile “organize -terör- işlerini” ise konuşmaya yanaşmıyorlar, bile!

* * *

Bitmedi: Dillerini yuttukları mevzular arasında…

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe kalkışmasına yardım ve yataklık eden “İncirlik Üssü” var…

15 Temmuz’da darbecilerin “sıkıyönetim” direktifini Word dosyasında hazırlayan kişinin “John” adındaki bir Yankee olduğu ortaya çıktı:

“Kuşkular, İncirlik Üssü’nün Komutanı John Walker’ın üzerinde yoğunlaşıyor!” (Yeni Şafak’ın manşeti, 7.8.2018)

“İncirlik Üssü’nün kapatılması” yolundaki fevkalade isabetli çağırılara -bozuk çalan malum işbirlikçi takımının kulaklarını fena çınlatan bir manşetti!

* * *

Amerikan Merkez Kuvvetler Komutanı Joseph Votel’in, 15 Temmuz’dan sonra tutuklanan darbeci FETÖ subayları için “ABD’nin Türk Ordusu’ndaki müttefikleri tutuklandı” dediğini de (29 Temmuz 2016) asla unutmayalım!

Haydut Amerikan Devleti’nin baskılarına asla boyun eğilmemeli, kesinlikle taviz verilmemelidir!

Aman Dikkat: CIA ajanı Brunson’ın serbest bırakılması demek; “15 Temmuz’da Türkiye’yi işgal etmek isteyenleri sevindirmek” anlamına gelecektir!

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.