YazarlarNetanyahu+Adelson+ Doron +Foxman+ Jacobson+Gülen

Netanyahu+Adelson+ Doron +Foxman+ Jacobson+Gülen!

Tamer Korkmaz
TamerKorkmazGazete Yazarı

Terör Devleti İsrail’in Başbakanı Netanyahu’nun “medya ile telefon trafiğine” dair bir haber, dünkü Habertürk’ün on altıncı sayfasında yer alıyordu.

MAKALEYİ SESLİ DİNLEMEK
İÇİN TIKLAYIN
: Netanyahu+Adelson+ Doron +Foxman+ Jacobson+Gülen!
Haber Merkezi30 Ağustos 2017, ÇarşambaYeni Şafak
Netanyahu+Adelson+ Doron +Foxman+ Jacobson+Gülen! yazısının sesli anlatımı ve tüm yazılarının sesli anlatımı Yenisafak.com Yazarlar Sesli Makale Köşesinde!

Mahkemeye sunulan belgelere göre; Netanyahu İsrail’de 2013’te yapılan genel seçimlerin öncesinde HaYom gazetesi genel yayın yönetmeni Regev ile on dokuz günde on beş defa telefonla görüşmüştü. Netanyahu’nun 2012-2015 yıllarında Regev ile tam 200 görüşmesi vardı. Aynı dönemde; İsrail’in Başbakanı, HaYom gazetesinin en büyük destekçisi Amerikalı milyarder Sheldon Adelson ile de 100 defa telefon görüşmesi yapmıştı.

*

Adelson, Forbes dergisinin 2015 verilerine göre “26 milyar dolarlık serveti ile dünyadaki en zengin on beşinci kişidir…”

Sheldon Adelson, ABD’nin en büyük kumarhane şirketi “Las Vegas Sands”ın kurucusu ve sahibi olan bir Siyonist’tir.

Aynı zamanda; B’nai B’rith örgütüne bağlı ADL’nin en büyük finansörlerinden birisidir!

Tam da burada, Fetullah Gülen’in 1997 yılında ADL’in (Anti Defamation League) Başkanı Abraham Foxman’la buluştuğunu, hararetle kucaklaştığını hatırlıyoruz.

REKLAM

ABD’de televizyonların vazgeçemediği (Türkiye’de Doğan Medyası’nın pek sevdiği) meşhur Doktor Mehmet Öz’ün, 28 Temmuz-4 Ağustos 2013 tarihleri arasında gerçekleştirdiği İsrail ziyaretini organize eden kumarhaneci Sheldon Adelson ile eşi Miriam Adelson’dır. Bu geziye, Öz’ün arkadaşı Haham Shmuley Boteach da katılmıştır.

İsrail Medyası tarafından “ABD’nin en ünlü doktoru” olarak tanımlanan Doktor Mehmet Öz, o ziyarette Başbakan Netanyahu ile de görüşmüştü!

Haham Shmuley, Haaretz gazetesine “Netanyahu’nun, Doktor Öz’ün televizyondaki sağlık şovunun hayranı olduğunu” söylüyordu…

Mehmet Öz, gezi öncesinde ve İsrail’de bulunduğu günlerde sürekli “Türkiye ile İsrail arasındaki dostluğu hep takdir ettiğini” işaretliyordu! Ayrıca, “ABD’deki Yahudi cemaati ile olan yakın dostluğundan dolayı çok memnun olduğunu” da dile getiriyordu!

REKLAM

Vaktiyle, Mehmet Öz’ü Fetullah Gülen’e götürüp tanıştıran kimdi, peki?

El Cevap: Sheldon Adelson!

*

Terör Devleti İsrail’in Mavi Marmara Katliamı’nı müteakip Wall Street Journal gazetesine konuşan ve “İsrail’in otoritesine baş kaldırılmamalıydı” diyen Gülen, Ankara’yı suçlamış İsrail’e arka çıkmıştı.FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe kalkışmasından iki hafta sonrasında; Siyonist kalemlerden Alon Goshen-Gottstein, Mavi Marmara hadisesindeki Tel Aviv’i kollayan çıkışından dolayı “İsrail, Gülen’e şükran borçlu” diye yazmıştır.

Mavi Marmara Katliamı sonrasında yaptığı açıklamadan dolayı telefonla “Gülen’i ilk kutlayan” ise İsrail’in Başhahamı Eliyahu Bakshi Doron’dur.

REKLAM

Fetullah Gülen ile Doron’un dostlukları, daha eski bir tarihe dayanıyor.

Doron, 25 Şubat 1998’de İstanbul’da Gülen ile görüşmüştür.

İşte bu buluşma; Gülen’in Vatikan’da Papa İkinci Jean Paul’ü ziyaretinden sadece on altı gün sonrasında gerçekleşmişti…

Hahambaşı “Dinler arası diyalog projesine katkısı nedeniyle” Fetullah Gülen’e teşekkür etmişti! Doron, Gülen’i “Kendisini barış ve hoşgörüye adamış bir dini lider” olarak takdim ediyordu!

*

Gülen, Papa’ya bağlılığını bildirdiği Vatikan ziyaretinden tam dört ay evvelinde (9 Ekim 1997) önde gelen bir Yahudi örgütü olan Anti Defamation League’in (ADL) Başkanı Abraham Foxman ile buluşmuştur. Bu görüşmede, ADL’in Ulusal Direktörü Kenneth Jacobson da yer almıştır.

REKLAM

Vatikan’ın “Dinlerarası Diyalog” projesi; ADL’in de “çok özel misyonları” arasındadır! ADL; dünya çapındaki bütün Yahudi örgütlerinin “çatı örgütü” konumundaki B’nai B’rith’e bağlıdır.

“Kozmik Karargâh” adlı kitapta; “Pennsylvania, B’nai B’rith teşkilatı için önemli bir eyalet” olarak tarif ediliyor:

Teşkilatın 3 No’lu Büyük Bölge Locası burada bulunuyordu. Dahası, B’nai B’rith’in 1953 yılında Pennsylvania’daki Pocono Dağları’nın eteklerinde satın aldığı 300 dönümlük arazi üzerine kurulu Perlman Gençlik Kampı,Fetullah Gülen’in çiftliğine komşu idi. Teşkilat, bu kampta altmış dört yıldan beri Amerikalı zengin çocuklarına Siyonizm’i aşılıyordu.

REKLAM

Kampta mütemadiyen işlenen konuların başında Siyonizm’in yanı sıra B’nai B’rith’in çok önem verdiği projelerden birisi olan ‘dinler arası diyalog’ çalışmaları geliyordu.

İşte Fetullah Gülen okullarında eğitim gören çocukların yaz aylarında kamplara alınması, aslında buradan kopya edilmişti. Dahası, Gülen’in taraftarlarına Pennsylvania’dan mülk almayı da Teşkilat önermişti…” (Murat Akan, Sayfa:203, Hayat Yayınları)

*

Zamanında, Fetullah Gülen ile B’nai B’rith örgütü arasındaki münasebeti sağlayan “Baron” İshak Alaton’du…

B’nai B’rith’e bağlı ADL’in Ulusal Direktörü olan Kenneth Jacobson; Gülen’i Mart 1998’de İstanbul’da ziyaret eden Yahudi heyetinde de yer alıyordu ve Locaefendi’ye Abraham Foxman’ın selamını ilettikten sonra “kendisini ABD’de ikamete davet eden” teklifini sundu! Fetullah Gülen’in 21 Mart 1999’da ABD’ye gidişinden neredeyse bir yıl öncesiydi!

REKLAM