T Ü R K İ Y E ' N İ N    B İ R İ K İ M İ
E K O N O M İ 27 ARALIK 2005 SALI
  Ana Sayfa
  Gündem
  Politika
  Ekonomi
  Dünya
  Aktüel
  Spor
  Yazarlar
  Televizyon
  Sağlık
  Bugünkü Yeni Şafak
 
  657'liler Ailesi
  Bilişim
  Çalışanın Sesi
  Diziler
  Düşünce Gündemi
  İzdüşüm
  Kültür-Sanat
  Nar-ı Beyza
  Okur Sözcüsü
  Röportaj
  Sinema
  Yemek
  Zamanda Yolculuk
 
  Bize Yazın
  Abone Formu
  Temsilcilikler
  Reklam
  Künye
 
  Arşiv
MÜSİAD, yarın eğitim dosyasını açıklayacak

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), eğitim dosyasını 28 Aralık Çarşamba günü düzenleneceği basın toplantısıyla kamuoyuna duyuracak. MÜSİAD'dan yapılan açıklamada, eğitimin tüm boyutlarının mercek altına alındığı ve uzmanlarca hazırlanan eğitim dosyasının açıklanacağı basın toplantısında, öneriler de ele alınacak.


HAYATA ARTI
GÖLCÜKLÜ GENÇLERDEN BİLGİSAYAR EĞİTİMİ

"Hayata Artı" Gençlik Fonu tarafından desteklenen proje kapsamında 20 genç temel bilgisayar eğitimi alacak ve ihtiyacı olan firmalarda istihdam edilecek. Fonun ikinci başvuru dönemi 6 Aralık 2005 - 24 Mart 2006 www.hayataarti.org


MİMARLAR VE İNŞAAT
ŞİRKETLER ASTANA'YA ÇIKARMA YAPIYOR

Rixos Magazine Kültür Tanıtım Organizasyon tarafından 18-22 Ocak 2006 tarihleri arasında Kazakistan - Astana'da düzenlenecek 1. Uluslararası Astana Mimarlık ve İnşai Faaliyetler Tanıtım Toplantısı çerçevesinde, dünyaca ünlü mimar ve inşaat şirketleri Astana'da bir araya geliyor.


ALODA YENİ DÖNEM
DECT TELEFONDA SMS DEVRİ BAŞLIYOR

Karel'in ürettiği yeni DECT telefonu DE231, cep telefonları gibi SMS alıp gönderebiliyor. DE231'te 200 numara hafızalı telefon defteri, telefon kayıtlarından direkt çağrı başlatmayı sağlıyor. DE231, piyasada satışa sunuldu.


GRAMLA SATILIYOR
İTHAL KİRAZIN TANESİ 45 YKr.p>

Konya'da bir alışveriş merkezinde Arjantin'den ithal edilen kirazın kilosu 45 YTL, şeftalinin kilosu ise 25 YTL'den alıcı buluyor. Kirazı 150 gramdan fazla alan olmazken şeftali sayıyla alınıyor. Tek olarak şeftalinin tanesi 3.11 YTL, kirazın tanesi ise 45 YKr


Hazine % 17.1 faizle borçlandı

Hazine'nin bu yıl yaptığı YTL cinsinden iç borçlanmaların ağırlıklı ortalama yıllık bileşik faizi yüzde 17.1 düzeyinde gerçekleşti. Ortalama iç borçlanma faizi 2004 yılına göre 9.5 puan düşüş kaydetti. Hazine 2005 yılında YTL cinsinden toplam 133.9 milyar YTL, döviz cinsinden de 21 milyar YTL olmak üzere toplam 154.9 milyar YTL borçlandı.


Koç'tan 1 milyar dolarlık yetki

Koç Holding, TÜPRAŞ'ın hisselerinin alımı için Jp Morgan PLC'ye verdiği 2.5 milyar dolarlık kredi sağlanmasına ilişkin yetki kapsamında, 1 milyar dolarlık kısım için, JP Morgan, Calyon Corporate and Investment Bank ve West LB AG Londra Şubesi'nin yeniden yetkilendirildiğini açıkladı.


İş Bankası, dış borç aldı

İş Bankası, yurtdışı kredi kartı alacaklarına dayalı sekuritizasyon işlemi yoluyla toplam 350 milyon dolar dış kaynak sağladığını açıkladı. Açıklamada, iki bölüm halinde 8 yıl vadeli olarak sağlanan kaynağın 150 milyon dolarlık kısmının Financial Guaranty Insurance Company (FGIC) tarafından sigortalandığı kaydedildi.

Geri dön   Yazdır   Yukarı


ALPORT Trabzon Liman İşletmeciliği

Ana Sayfa | Gündem | Politika | Ekonomi | Dünya | Aktüel | Spor | Yazarlar
Televizyon | Sağlık | Bilişim | Dizi | Künye | Arşiv | Bize Yazın
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur. Kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Yeni Şafak
Tasarım ve içerik yönetimi: Yeni Şafak İnternet Servisi