DünyaAvrupa Türk çocuklarına göz dikti

Avrupa Türk çocuklarına göz dikti

Yaşlanan nüfusu ve hızla düşen iş gücü sebebiyle Avrupa'da 2050’de Türk ve Müslüman nüfus en büyük etnik grup olacak. Avrupa Birliği'nin şu anda 500 milyon sınırında bulunan nüfusunun, mevcut doğum oranı ile 2050'de 454 milyona düşeceği ve bunun da AB'deki çalışma çağındaki nüfusun yaklaşık yüzde 20 azalmasına neden olacağı tahmin ediliyor. Avrupa, işgücü ve ekonomik tehdide karşı Türk çocukları devşirme yöntemine başvuruyor.

Haber MerkeziDiğer
Diğer
Diğer
Eurostat'ın AB ülkeleri 2016 nüfus raporuna ve CIA tarafından yapılan 'World Fac233 ülkede yapılan 'ülkelerin nüfusu' araştırmasına göre, 2015-2016 yılları arasında Avrupa'da 5.1 milyon bebek doğarken, 5.2 milyondan fazla insan ise hayatını kaybetti.

Star'da yer alan habere göre, Almanya nüfusu her yıl yüzde - 0.19 oranında azalıyor. Dünyada yaşlı nüfusu, toplam nüfusunun yüzde 10'unu geçen 41 ülke var ve 32'si Avrupa'da. Dünyanın en az yaşlı ve en genç nüfus listesinde, Müslüman ülkeler ve topluluklar yer alıyor. Yaşlı nüfusun oranı 5.8'de kalan Türkiye, Avrupa'nın en genç ülkesi. Türkiye'yi, yine 'Müslüman nüfuslu' Arnavutluk 5.9, Bosna Hersek 9.9 ile takip ediyor.

Türkler, 1.16 doğum oranı ile AB ülkelerine fark atıyor. AB'nin en yükseği Fransa'da bile bu oran 0.47 ile Türkiye'nin üçte biri kadar. Üstelik Fransa'daki bu doğum oranı, çoğunlukla Afrika göçmeni Müslüman Cezayir ve Tunuslulardan kaynaklanıyor.


Doğumlar azalırken yaşlı sayısı artıyor. Avrupa ülkeleri 'işgücü' sıkıntısıyla ekonomik ve toplumsal gerileme tehdidinden artırmak için çocuk sayısını artırmak istiyor. Avrupa Birliği'nin şu anda 500 milyon sınırında bulunan nüfusunun, mevcut doğum oranı ile 2050'de 454 milyona düşeceği ve bunun da AB'deki çalışma çağındaki nüfusun yaklaşık yüzde 20 azalmasına neden olacağı tahmin ediliyor.

Türk çocukları köklerinden koparılıyor

Toplumsal ve ekonomik gerileme tehlikesiyle karşı karşıya olan AB ülkeleri, iki şey yapıyor:İlk olarak 'Milli nüfus' için kendi vatandaşlarının doğum oranını artırmak için yüksek maaş bağlama ve uzun süreli yıllık izinler dahil her türlü teşviki deniyor. Ama o da işe yetersiz kalıyor ve ikinci olarak ise 'devşirme nüfus' politikasıyla göçmenlerin özellikle Türk ve Müslüman ailelerin bebeklerine ve çocuklarına, 'daha ana dilini, dinini, kültürünü' tanıyamadan köklerinden koparıp kendi kültürüne göre Hıristiyan Avrupalı olarak yetiştiriyor.

Avrupa'da Türk ve Müslümanlara yönelik 'Nazizm', el koydukları göçmen çocuklardan borsa bile oluşturmuş. Norveçli May Britt ve Türk eşi Aytekin Bozkurt örneğini veren araştırmacı gazeteci Fuat Uğur, Avrupa'daki çocuk pazarının yarattığı rant ekonomisine de dikkat çekiyor. Uğur, Norveç Sosyal Hizmetler Dairesi'nin borsada işlem gören bir ticarethaneye dönüştüğünü anlattı: “Türk çocukları, ailelerinden koparılırcasına alınıyor ve Hıristiyan ailelerin yanında asimile ediliyor.

  1. Bahaneler ile çocuklar ellerinden alınıyor
  2. Sosyal yardım adı altında devlet kurumu olan belediye bir Türk aileye ev veriyor, sonra Alman Gençlik Kurumu 'Siz bu rutubetli evde çocuğa sağlıklı bakamıyorsunuz' diyerek el koyuyor. Almanya, Hollanda, Fransa ve Norveç'ten insanlar 'Çocuklarımızı kurtarın' diye geliyor. Norveç'teki Çocuk Esirgeme Kurumu, borsada işlem görüyor. Bu kadar ticari olmuş. Kurumun çocukları, el koydukları çocuk başına prim alıyor. Çarklar öyle bir işliyor.”

"İkinci etnik grup Türk olacak"

Avrupa vatandaşlarının ve göçmenlerin mevcut doğum oranlarının sürmesi halinde, 2050 yılında Avrupa'daki Almanya, Avusturya, Hollanda, Belçika ve Bulgaristan başta olmak üzere pek çok ülkede ikinci etnik grup Türk olacak. Yine aynı tarihlerde İslamiyet pek çok ülkede Hıristiyan nüfusla yarışır hale gelecek. 2050'li yıllarda Kosova'nın yüzde 94, Arnavutluğun 82, Bosna'nın 62, Kıbrıs'ın 57, Makedonya'nın 46, Almanya'nın 39, İngiltere'nin 38, Fransa'nın 34, Hollanda'nın 32, İsveç'in 31, Norveç'in 29, Bulgaristan wve Belçika'nın 28 ve Yunanistan'ın yüzde 16'sının Müslüman nüfusa sahip olacağı tahmin ediliyor.


ÖNERİLEN VİDEOLAR
Ali Tekintüre'yi kaybettik
Arabesk müziğin duayen ismi tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Hangimiz Sevmedik, Dilek Taşı, Sürünüyorum gibi popüler şarkıların söz yazarı Ali Tekintüre'yi Türk müziğine olan katkıları nedeniyle unutmayacağız.


Bilime Yön Veren Müslüman Alimler: El Biruni
Dünyanın 'Orta Asya'da yaşamış deha' olarak kabul ettiği, coğrafya ve tıpta henüz 11. yüzyılda yaptıkları ile çığır açan Biruni'yi Bilime Yön Veren Müslüman Alimler serimizde ele aldık.Futbolun renkli düşü: Zinedine Zidane
Fransa topraklarında Cezayir asıllı bir ailenin beşinci çocuğu olarak doğup, bugün bile birilerine ilham olmaya devam eden Zidane ya da namı-diğer Zizou'nun kariyerinin satır başları...
Down sendromlu taraftara sürpriz doğum günü
Lüleburgazspor'un iç sahadaki maçlarını tribünden takip eden ve takımının formasını hiç çıkarmayan down sendromlu Tarık Göntürk için Lüleburgaz taraftarları sürpriz doğum günü kutlaması yaptı.
İsrail bu çocuklardan korkuyor
Kudüs'ün sokaklarında üç Filistinli çocuğun hep bir ağızdan 'Allahu ekber' diye haykırdığı görüntüler sosyal medyada, 'Bu inanca kim engel olabilir ki?' notuyla paylaşıldı.
İsrail zulmünün boyutu: Ambulanstaki yaralıları tutukladılar!
Filistin'in El Halil şehrinde İsrail askerleri, yaraladıkları iki Filistinli genç kızı ambulansta tutuklayarak gözaltına aldı.
Yahudilerin Filistin nefretini böyle görüntüledi
İnsan hakları aktivisti Robert Martin, Kudüs'teki Yahudilerle sordu: "Filistinliler hakkında ne düşünüyorsun?" İşte o nefret dolu cevaplar…
Otobüste çalışan belediye başkanı öğrencileri şaşırttı
Şanlıurfa Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'yi otobüste gören öğrenciler şaşkınlıklarını gizleyemedi. Çiftçi öncülüğünde başlatılan uygulama kapsamında, Belediye başkanı ve yöneticiler halk otobüsüne binip halkın sorunlarını yakından dinleyecek.
Eski Kudüs Müftüsü Sabri Erdoğan’a teşekkür etti
Eski Kudüs Müftüsü Şeyh İkrime Sabri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Kudüs zirvesini gerçekleştirdiği için teşekkür etti.
Yahudiler Mescid-i Aksa'ya girdi
Bugün Hanuka bayramının ikinci gününü kutlayan onlarca Yahudi yerleşimci, İsrail polisinin yardımıyla Mescid-i Aksa'nın avlusuna girdi.
Ürdünlü pilotun ‘Kudüs’ anonsu ABD’yi panikletti!
Ürdün'den New York'a giden yolcu uçağının pilotu, Kudüs üzerinden geçerken, Şu anda Filistin topraklarının başkenti Kudüs üzerindeyiz” sözleri sebebiyle ABD John Keneddy Havalimanı'nda gözaltına alındı. Yousuf Da'aja adındaki Ürdünlü pilotun sefer sırasındaki anonsu sosyal medyada yayınlanmıştı.
Seyyar hikayeler: Simitçi
Seyyar Hikayeler'de bu hafta, sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi, ara öğünlerin kurtarıcısı simidin fırından tezgaha olan yolculuğu ele alınıyor.
Kudüs zirvesi sonrası Erdoğan'dan tarihi konuşma
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kudüs Zirvesi'nin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında İslam dünyasına seslendi. Erdoğan, "Müslümanlar çaresiz değildir. İman varsa imkan da vardır. Rabbimizin inayetiyle bu mücadelemizi başarıya ulaştıracağız" dedi.
Jandarma'nın yüz tanıyan yeni gözlüğü 'takbul'
Türkiye'de bir firma tarafından güvenlik hizmetleri için üretilen ve "takbul" adı verilen gözlük, yüz tanıma teknolojisi ve daha bir çok özelliği ile şüphelileri tanımada yüksek oranda kolaylık sağlıyor.
Erdoğan'ı Patani'de canlı takip eden yaşlı adam
Tayland'ın güneydindeki Patani'de bir minibüste yolculuk yapan yaşlı adamın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı cep telefonundan izlediği anlar sosyal medyada büyük ilgi gördü. Tayland hükümetinin Müslümanlara yaptığı zulümle sık sık gündem olan Patani'deki yaşlı amcanın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kudüs için İstanbul'da acil toplanan İslam Konferansı Örgütü'ndeki konuşmasını izlediği anları kaydedip twitter hesabından paylaşan Fatih Öke şu yorumu yaptı: "Önümdeki amca Reis'i canlı takip ediyor. Dünya ile nasıl bütünleştiğimizin en canlı kanıtı."
Erdoğan'dan net mesaj: Kudüs Filistin'in başkentidir
Cumhurbaşkanı Erdoğan İslam İşbirliği Teşkilatı toplantısında konuştu. Erdoğan, ABD Başkanı Trump'a tepki gösterdiği konuşmasında, "Kudüs'ü Filistin devletinin işgal altındaki başkenti olarak tanımaya davet ediyorum" dedi.
Filistin bayrağını indirmek isteyen işgalci Yahudinin küstahlığı
Filistin'in El Halil şehrinde bir Yahudi yerleşimcinin küstahca Filistin bayrağını indirmeye çalışması kameraya böyle kaydedilmişti.
Bunu Gördünüz Mü? 500 metrelik görsel şov
Arjantin tribünlerinin harika şovundan, Fransız oyuncu Adil Rami'nin basın toplantısında söylediği Johnny Hallyday şarkısına kadar haftanın öne çıkan tüm detayları Tuğçe'nin sunumuyla bu videoda...


Çeçen direnişinin 23’üncü yılı
Tam 23 yıl önce Çeçenistan'ın bağımsızlık ilanını içine sindiremeyen Ruslar önce havadan bombaladıkları Çeçenistan'a karadan da girmeye başladı. Çeçenistan-Rusya savaşının yıl dönümünde şehit komutanları rahmetle anıyoruz.
6 yaşındaki Ryan, YouTube'dan yılda 11 milyon dolar kazanıyor
Oyuncak merakıyla bilinen Ryan ToysReview isimli çocuk, 4 yaşında çekmeye başladığı oyuncak yorumlarını Youtube üzerinde yayınlamaya başlayınca ünlü oldu. 10 milyon aboneye ulaşan Ryan, geçen yıl 11 milyon dolar gelir elde etti.