https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480&iu=/1347001/Yenisafak-Video-Preroll&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp] https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480|640x350&iu=/1347001/Yenisafak-VideoPOSTROLL&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp]
Ekonomi Ekonomi
Online satış bit pazarını da vurdu
00:59
Ekonomi
Online satış bit pazarını da vurdu
Kahramanmaraş'ta ikinci el satış yapan esnaf, internet üzerinden yapılan eşya satışı nedeniyle iş yapamamaktan yakınıyor. Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesi, Ekmekçi Mahallesi'nde kurulan bit pazarları, artık eskisi kadar ilgi görmüyor. Gelişen teknoloji ve artan internet kullanımı sayesinde vatandaşlar, bit pazarı yerine online satış sitelerinden alışveriş yapıyor.
Jack Ma, Alibaba'nın doğum gününü 'Michael Jackson' ile kutladı
06:03
Ekonomi
Jack Ma, Alibaba'nın doğum gününü 'Michael Jackson' ile kutladı
E-ticaret devi Alibaba'nın kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Jack Ma, 8 Eylül'de şirketin 18. doğum gününü kutlamak için Michael Jackson'tan esinlenerek dans gösterisine imza attı.
TMO fındık alımına başladı
01:08
Ekonomi
TMO fındık alımına başladı
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın açıkladığı takvim doğrultusunda hazırlıklarını tamamlayarak Ordu'da fındık alımına başladı. Altınordu ilçesine bağlı Karapınar Mahallesi'nde depo kiralayan TMO, daha önce randevu verdiği üreticilerden Giresun kalite fındığın kilogramını 10,5, levant kalite fındığın kilogramını ise 10 liradan alıyor.İlk gün 50 üretici tarafından TMO'ya fındık verilirken, üreticiler tarafından 500 kilogram ile 5 ton arasında fındık satışı yapıldı.
Altın düşmeyince, sahtesi gözde oldu
00:57
Ekonomi
Altın düşmeyince, sahtesi gözde oldu
Son yıllarda yükselen altın fiyatı, dar gelirli vatandaşların gözünü 'çakma' altın olarak bilinen imitasyon altınlara yöneltti. Yine dar gelirli düğün sahiplerinin de etrafa mahcup olmamak için alış yaptığı imitasyonlar ile gerçeği arasında da kat kat fark bulunuyor. 10 ile 100 lira arasında alıcı bulan imitasyonlar ise Çin ve Dubai gibi ülkelerden Türkiye'ye getirtiliyor. Son zamanlarda yükselen fiyatlar nedeniyle altın alamayanlar ise çareyi imitasyon altınlarda buluyor.
Ninesinden öğrendiği tarifle iş hayatına atıldı
01:38
Ekonomi
Ninesinden öğrendiği tarifle iş hayatına atıldı
Ankara'nın Çubuk ilçesinde ev hanımıyken KOSGEB'in açtığı girişimcilik kursuna katıldıktan sonra hibe desteğiyle açtığı imalathanede ninesinden öğrendiği tarifle turşu üretimi yapan Selma Aslan 3 yıl içinde 60 kişiye istihdam sağlamayı başardı.
Şanlıurfa ayakkabı üretim üssü olacak
00:53
Ekonomi
Şanlıurfa ayakkabı üretim üssü olacak
Türkiye'nin büyüme ve kalkınma hedefine katkı sunmak isteyen öncü ayakkabı firmaları, Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesinde yeni fabrikalar kurarak üretime geçmek için çalışmalarını hızlandırdı. Yaklaşık 30 ayakkabı fabrikası için yer tahsisi yapılan kentte, bu fabrikalarda yaklaşık 5 bin kişinin istihdam edilmesi bekleniyor.
İlk kez ekildi, üreticiyi güldürdü
Ekonomi
İlk kez ekildi, üreticiyi güldürdü
Bursa'nın Yenişehir ilçesinde ilk kez ekilen ve yüksek rekoltesi ile çiftçiyi mutlu eden çerçeveli cinsi kabak çekirdeğinin hasadına başlandı.
Sanayi Bakanı Faruk Özlü TVNET'e konuk oldu
03:36
Ekonomi
Sanayi Bakanı Faruk Özlü TVNET'e konuk oldu
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü TVNET'te gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
gumruk-birligi-nedir-ne-ise-yarar
10 KART
Gümrük Birliği nedir? Ne işe yarar?
Yeni Şafak
Almanya ile yaşanan gerginliğin ardından Gümrük Birliği gündeme damgasını vurdu. Almanya Gümrük Birliği'ni güncellemeyecekleri yönünde açıklamalar yaparken hükümet de buna karşılık sert ifadeler kullandı. Peki, herkesin merak ettiği soru: Gümrük Birliği nedir? Ne işe yarar? Tüm detayları sizler için haberimizde derledik.
buyumenin-onundeki-dev-engel-kayit-disi-istihdam
7 KART
Büyümenin önündeki dev engel: Kayıt dışı istihdam
Yeni Şafak
İşverenler, işçiler veya kendi hesabına çalışanlar özellikle vergi, sigorta primi vb. mali yükümlülüklerden kaçınmak, bürokratik işlemlerden kurtulmak amacıyla kayıt dışı ekonomik faaliyette bulunuyor ve elde ettikleri geliri kayıt dışında bırakıyor. Türkiye’de kayıt dışı istihdam oranı ortalama yüzde 34 seviyesinde ve sosyal güvencesiz çalışma ülkemize 65 milyar TL zarar veriyor.Sadece Türkiye'nin değil dünyanın da sorunu olan ve ekonomiye büyük zararları olan kayıt dışı istihdamla mücadele etmek, farkındalığı artırmak ve bilinçlenmeyi sağlamak üzere bir dizi faaliyet gerçekleştiriliyor. Kayıt dışı çalışan herkese, ‘Kayıtlı olun, sigortalı olun, hayata kayıtsız kalmayın’ uyarısı yapılıyor.
zorunlu-misafirlige-karsi-dask
9 KART
Zorunlu misafirliğe karşı: DASK
Yeni Şafak
Deprem 1999 sonrasında hayatımızın bir gerçeği oldu. "Deprem değil bina öldürür" cümlesinin doğruluğunu ise bizler 17 Ağustos Marmara Depremi ile birlikte gördük. Depremin hemen ardından gelen yılda tüm zararların karşılanabilmesi adına bir kurum doğdu: DASK. "Deprem geçecek, hayat devam edecek” yaklaşımıyla kurulan kurum zararlar karşılanarak deprem gibi felaketlerden sonra yaşamın normale dönmesine aracılık ediyor. İşte DASK ile ilgili tüm merak edilen bilgiler...
gelecegin-enerjisi-ruzgar
7 KART
Geleceğin enerjisi 'Rüzgar'
Yeni Şafak
Doğal, yenilenebilir, temiz ve sonsuz bir güç olan rüzgar enerjisine olan ilgi giderek artıyor. Küresel enerji yatırımlarının yenilenebilir enerji kaynaklarına yöneldiği günümüzde, Türkiye'de Rüzgar YEKA ihalesiyle ciddi bir atılım yaşanırken, Avrupa'da fosil yakıt kullanımı azaltılarak rüzgara ağırlık veriliyor. Uzmanlar, Rüzgar YEKA ihalesi gibi yatırımların sıcak para gibi hızla ülkeden çıkamayacağı ve teknoloji transferlerinin önemini vurgulanırken, cari açığa asıl olumlu katkının uzun dönemde gerçekleşeceğini ifade ediyor.
turkiyenin-odeme-yontemi-troy-nedir-nasil-basvuru-yapilir
7 KART
Türkiye’nin Ödeme Yöntemi (Troy) nedir? Nasıl başvuru yapılır?
Yeni Şafak
Kart ile alışveriş yapmak ya da ATM’den para çekmek istenildiğinde kartın sağ alt köşesinde yer alan marka, işlem yapılmasını sağlıyor ve bu markanın arkasında büyük bir teknolojik altyapı bulunuyor. Kredi kartı, banka kartı ve ön ödemeli kartların sağ alt köşesinde yer alan ve ödeme yöntemi markasını taşıyan bölümde artık bir Türk markası var: “Troy”. Türkiye’ye özel bu platform adını “Türkiye’nin Ödeme Yöntemi” nden aldı ve Türkiye: TR, Ödeme: O, Yöntemi: Y, harflerinden oluşan kısaltmayla “Troy” oldu. Türkiye'deki tüm bankaların ortak girişimiyle hayata geçirilen ‘Türkiye’nin Ödeme Yöntemi: Troy’, teknoloji ve güvenlikte dünya standartlarını yakaladı.
uc-haneliden-tek-haneli-doneme-enflasyon
10 KART
Üç haneliden tek haneli döneme: Enflasyon
Yeni Şafak
Üç haneli enflasyon yılları geride kaldı. Temmuz ayında enflasyon tek hanede geldi. Uzmanlar, enflasyonun daha da düşeceğini tahmin ederken vatandaşlar, "Enflasyon nedir? Enflasyon yükselirse ya da düşerse ne olur?" sorularının yanıtlarını merak ediyor. İşte merak edilenler bilgi kartımızda.
dogal-gazin-altin-cagi-kaya-gazi
6 KART
Doğal Gazın Altın Çağı 'Kaya Gazı'
Yeni Şafak
Gelişmiş ülkelerin enerjiye olan ihtiyacı arttıkça konvansiyonel olmayan ( doğalgaz ve petrol dışı ) enerji kaynaklarına olan ilgi de artıyor. Özellikle ABD'yi ithalatçı konumundan ihracatçı konumuna yükselten ve küresel petrol ve doğalgaz piyasasında fiyatların düşmesine neden olan kaya gazının üretilmesi birçok ülkenin dikkatini çekiyor. Yapılan araştırmalarda Türkiye'de de dört havzada kaya gazı rezervlerinin bulunduğu tespit edildi. Uzmanlar, kaya gazının enerji ihtiyacı bakımından dışa bağımlı olan Türkiye için stratejik bir öneme sahip olabileceğine dikkat çekiyor.
toki-tarimkoy-ile-koylunun-yaninda
6 KART
TOKİ ‘Tarımköy’ ile köylünün yanında
Yeni Şafak
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) nitelikli konut üretimine Türkiye’nin köylerinde ve kırsal alanlarında devam ediyor. Tarımköy Projesi kapsamında bugüne kadar binlerce konut üreten TOKİ, böylece altyapısı, konutları, sosyal donatıları, yolları, çocuk parkı ve çevre düzenlemesiyle modern köyler hayata geçiriyor. Proje ile toprağı olmayan çiftçilere tarım arazisi ve işletme kredisi de veriliyor. Tarımköy Projesi kapsamında her bölgenin ihtiyaç ve özelliklerine göre konut üretimi yapılıyor. Örneğin Erzurum’da kış şartlarına uygun konut üretilirken, Mardin’de yöresel mimarinin ön plana çıktığı konutlar hayata geçiriliyor.
housekeeping-nedir-nasil-is-bulunur
11 KART
Housekeeping nedir? Nasıl iş bulunur?
Yeni Şafak
Kimisi "maid" der, kimisi "meyit", kimisi "katçı" kimisi de "temizlikçi". Ancak onların adı "Housekeping" çalışanları. Turizmde "mesleğin çilekeşleri" olarak da adlandırılan housekeeperların en büyük sorunu ev kadınlarıyla aynı işi yaptıklarının sanılması. Peki bu terim nedir? Housekeeping çalışanları neler yapar? Bilgiler kartlarımızda.
trafigi-azaltacak-uygulamalar
9 KART
Trafiği azaltacak uygulamalar
Yeni Şafak
Metropol İstanbul, artık teknolojiye ayak uydurarak akıllı kent olma yolunda ilerliyor. İstanbul Bilişim ve Akıllı Kent Teknolojileri sunduğu Akıllı Ulaşım Sistemleri sayesinde ulaşımda çevresel etkileri azaltacak şekilde hareketlilik sağlanacak, trafikte güvenlik artacak; yoğunluk azalacak.
askerlik-borclanmasi-nedir-nasil-yapilir
7 KART
Askerlik borçlanması nedir? Nasıl yapılır?
Yeni Şafak
Ülkemizde erkekler askere gidiyor ve askerlik süresinde sigortalı erkek işçi ve memur olarak çalışmak mümkün olmuyor. Bu nedenle askerlik süresinde borçlanma yapılabiliyor. Silâhaltında er veya erbaş olarak veya yedek subay okulunda geçen askerlik sürelerinin borçlanılması, askerlik borçlanması oluyor. Askerlik borçlanması, emeklilik için sigortalılık başlangıcını öne çekme ve eksik prim günlerini tamamlamada çok yararlı bir müessese olarak dikkati çekiyor. Bu anlamda erkek sigortalıların emekliliği hak ediş anlamında ellerini güçlendiriyor.
cumhurbaskani-alibabayi-kabul-etti
Cumhurbaşkanı 'Alibaba'yı kabul etti
21 Eylül 2017, 05:00
Cumhurbaşkanı, Alibaba'nın kurucusu Jack Ma'yı kabul etti.Tüketici güven endeksi, eylülde yüzde 3,4 düşerek yüzde 68,7 oldu.Çipli kimlik kartlarında teslim süresi kısaldı. Önceden 3-4 haftayı bulan teslim süresi 1 haftaya indi.Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı “Bugün karar aldık. Artık 40'ın altındaki randımanlı fındıkları da alacağız” dedi. Türkiye'de otomobil sayısı 11 milyon 740 bin 823'e ulaştı. Böylelikle ortalama 6,8 kişiye bir otomobil düştüğü belirtildi.
turk-lirasi-devalue-edildi
Türk lirası devalüe edildi
21 Eylül 2017, 10:00
1977 yılında Türk lirası devalüe edildi. Dolar 19,25 lira, mark 8,27 lira oldu. Bu, Milliyetçi Cephe hükümetinin bir yılda yaptığı üçüncü devalüasyon oldu.
turkiye--katar-anlasti
Türkiye - Katar anlaştı!
20 Eylül 2017, 06:00
BOTAŞ, Katar Gaz ile LNG anlaşması imzaladı.EPDK 11 akaryakıt şirketine 4,5 milyon lira ceza verdi.İstanbul'da 22 Eylül'de toplu ulaşıma yüzde 50 indirim yapıldı. Vladimir Putin, liman tarifelerinde dolardan rubleye geçişi onayladı. Serbest ticaret bölgelerinde 'TL kullanımı zorunluluğu' kaldırıldı .
15-yilda-105-milyar-liranin-uzerinde-destek-odemesi-yaptik
'15 yılda 105 milyar liranın üzerinde destek ödemesi yaptık'
20 Eylül 2017, 03:00
"Çiftçilerimize son 15 yılda 105 milyar liranın üzerinde destek ödemesi yaptık."Ahmet Eşref FakıbabaGıda Tarım ve Hayvancılık BakanıGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, çiftçiye verilen desteklerin ithalatı önlemede katkı sağladığına işaret ederek, "Hala ithalatımız var, bu doğrudur ama bunu önlemek bizim yine elimizde olacaktır" dedi.Fakıbaba, AK Parti hükümetleri olarak son 15 yılda tarım ve hayvancılığa destek sağladıklarını belirterek, şöyle konuştu:"Tarım ve hayvancılık alanında diyebilirsiniz ki; hala ithalatımız var, bu doğrudur ama bunu önlemek bizim yine elimizde olacaktır. Eğer bu destekler olmamış olsaydı acaba şu anda hangi konumda olabilirdik. Onu da bir zahmet düşünmemiz lazım. 2002 yılında 1 milyar 800 milyon lira olan tarım desteklerini 13 milyar liraya çıkarmışız. Çiftçilerimize son 15 yılda 105 milyar liranın üzerinde nakit hibe destek ödemesi yaptık. Bu çalışmalar meyvesini verdi ve son 15 yılda pek çok bitkisel ve hayvansal üründe cumhuriyet tarihinin üretim rekorları kırıldı."
turkiyede-ilk-bitcoinle-satacak
Türkiye'de ilk: Bitcoin'le satacak
19 Eylül 2017, 06:00
Ankara'da Bitcoin'le ev satılacağı açıklandı.Çalışana elden ücret veren patrona para ceza kesilecek. Demiryollarında geciken seferlerde bilet fiyatının yarısı iade edilecek. Ekonomi Bakanlığınca, Aselsan'a "dış ticaret sermaye şirketi" statüsü verildi. Türkiye ile Yunanistan ve İtalya arasında doğalgaz ticaretinin geliştirilmesi anlaşması devreye girdi.
almanyada-kamu-sektorunde-yasaklar-basladi
Almanya'da kamu sektöründe yasaklar başladı
19 Eylül 2017, 10:00
1935 yılında Almanya'da Yahudilerin kamu sektöründe çalışması yasaklandı.
10-milyonu-asti
'10 milyonu aştı'
18 Eylül 2017, 05:00
sansliydim
'Şanslıydım...'
18 Eylül 2017, 03:00
"Şanslıydım, daha hayatımın başında sevdiğim işin ne olduğunu bulmuştum." Steve Jobs
Türkiye İş Bankası'ndan SPK'ya 20 milyar TL'lik başvuru
Türkiye İş Bankası'ndan SPK'ya 20 milyar TL'lik başvuru
Türkiye İş Bankası, 20 milyar TL tutarındaki borçlanma aracı ihracı için Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) başvurdu.
'Türkiye'de 10 yılda yüzde 31,2'lik istihdam artışıyla rekor kırılmıştır'
'Türkiye'de 10 yılda yüzde 31,2'lik istihdam artışıyla rekor kırılmıştır'
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "Türkiye Avrupa'da son 10 yılda istihdam yaratma anlamında en başarılı ülkelerden biri konuma geldi. Türkiye'de yüzde 31,2'lik istihdam artışıyla bir rekor kırılmıştır" dedi.
Köprü ve otoyollardan 8 ayda 964 milyon lira gelir
Köprü ve otoyollardan 8 ayda 964 milyon lira gelir
Köprü ve otoyollardan elde edilen gelir, ocak-ağustos döneminde 963 milyon 941 bin 938 lira oldu.
Edremit Körfezi'nde zeytin hasadı başladı
Edremit Körfezi'nde zeytin hasadı başladı
Yeşil zeytin üretiminin önemli merkezlerinden olan körfezde bu sezon 10 bin tona yakın rekolte bekleniyor.
Merkez Bankası: Enflasyonda kademeli iyileşme gözlenecek
Merkez Bankası: Enflasyonda kademeli iyileşme gözlenecek
TCMB, para politikasını oluştururken, enflasyonda dönemsel hareketlerden ziyade, enflasyonun ana eğilimindeki gelişmelere odaklandığını vurguladı.
Merkez Bankası rezervleri açıklandı
Merkez Bankası rezervleri açıklandı
Merkez Bankası toplam rezervleri geçen hafta 112,5 milyar dolar oldu. Söz konusu dönemde altın rezervleri de 21 milyar 110 milyon dolar olarak açıklandı.
Çiğ süt fiyatları yeniden belirlenecek
Çiğ süt fiyatları yeniden belirlenecek
Ulusal Süt Konseyi'nin yarın yapacağı toplantıda, 31 Aralık 2017'ye kadar geçerli olacak süt fiyatları yeniden belirlenecek.
'Ekonomik kalkınmanın sırrı becerilerde'
'Ekonomik kalkınmanın sırrı becerilerde'
Stanford Üniversitesi Öğretim Üyesi Eric Hanushek, "Kalkınma için ulusların becerilerini geliştirmesi gerekir. Bu becerilerin artırılması için eğitimin süresi değil kalitesi artırılmalı" dedi.
Irak'tan Kuveyt'e doğal gazı ihracı
Irak'tan Kuveyt'e doğal gazı ihracı
Irak'ın, Kuveyt'e doğal gaz ihraç etmeye başlayacağı bildirildi.
S&P Çin’in notunu düşürdü
S&P Çin’in notunu düşürdü
Standard Poor’s, borç seviyesindeki artış nedeniyle Çin’in "AA-" olan kredi notunun "A " seviyesine çekildiğini, kredi notu görünümümün de negatiften durağana çevrildiğini bildirdi.
Google HTC'nin telefon bölümünü satın aldı
Google HTC'nin telefon bölümünü satın aldı
ABD'li teknoloji devi, son zamanlar gözden düşmeye başlayan Tayvanlı mobil cihaz üreticisi HTC'nin akıllı telefon bölümünü 1,1 milyar dolara satın aldığını açıkladı. Bu satın almayla Google yeniden cihaz üretimine dönüş yaptı. Şirket 4 Ekim'de iki yeni telefonun yanı sıra, Google Home'un güncel modelini ve üst düzey bir dizüstüyü tanıtacak.
FED faiz kararını açıkladı
FED faiz kararını açıkladı
ABD Merkez Bankası (FED) politika faizlerini değiştirmedi ve 1.25'te sabit bıraktı.
Putin'den dolar hamlesi: Limanlarda dolar yerine rubleye geçiyor
Putin'den dolar hamlesi: Limanlarda dolar yerine rubleye geçiyor
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bir buçuk yıl önce teklif ettiği ancak büyük şirketlerin sıcak bakmadığı liman tarifelerinde dolar yerine kullanılmasını teklifini yineledi ve hükümetten gerekli mevzuatı onaylamasını istedi. Kremlin tarafından yapılan açıklamada gelecek yıldan itibaren kararın uygulanacağı belirtildi.
Toshiba'nın çip bölümü satıldı
Toshiba'nın çip bölümü satıldı
Toshiba'nın yılan hikayesine dönen çip bölümünün satışında sona gelindi. Japonya devlet destekli yatırımcıların da bulduğu Bain Capital ve Güney Koreli Hynix konsorsiyumunun 18 milyar dolar tutarındaki teklifini Toshiba yönetimi kabul etti.
"Birleşik Krallık ayrılık için 20 milyar Euro teklif edecek" iddiası
Birleşik Krallık Başbakanı Theresa May’in ülkenin Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılması (Brexit) karşılığında 20 milyar Euro ödenmesi için hazırlık yaptığı öne sürüldü.
Çin'e kaçak et sokan çifte 8,8 milyon dolar ceza kesildi
Çin'e kaçak et sokan çifte 8,8 milyon dolar ceza kesildi
Çin'de kaçak et satan çifte, hem hapis hem de 58 milyon yüen (8,8 milyon dolar) para cezası verildi.
Türkiye’de 7 kişiye 1 otomobil düşüyor
Türkiye’de 7 kişiye 1 otomobil düşüyor
Türkiye’de otomobil sayısı 11 milyon 740 bin 823’e ulaştı. Bu rakamla beraber ortalama 6,8 kişiye bir otomobil düştüğü belirtildi.
Yeni Compass geldi
Yeni Compass geldi
Sınıfının en gelişmiş 4x4 sistemi ile, en yetenekli kompakt SUV modeli olarak dikkat çeken Jeep Compass, Türkiye’de biri benzinli, ikisi dizel olmak üzere toplam 3 motor seçeneğiyle satışa sunuldu.
Hyundai Assan’aiki yeni model
Hyundai Assan’a iki yeni model
Hyundai Assan Türkiye’ye iki yeni model daha getirmek için kolları sıvadı. 67. Frankfurt Otomobil Fuarı’nda 300 bine ulaşan kapasite artışı olacağı müjdesini veren Hyundai Assan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar, “2020’den sonrası için katma değer yaratacak 3 model üzerinde çalışıyoruz. i10 ve i20’nin yeni nesli, i20’den türev SUV ve bir de sedanı değerlendiriyoruz” dedi.
3.5 milyon sürücüyü uyaracak sistem geliyor
3.5 milyon sürücüyü uyaracak sistem geliyor
Trafik kazalarını azaltan sistemin Türkiye’de zorunlu olması gündemde. Yasalaşırsa ilk etapta 3.5 milyon araç sistemi kullanacak.
Hyundai 3 yeni model için düğmeye bastı
Hyundai 3 yeni model için düğmeye bastı
Hyundai Assan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar, bir taraftan kapasite artışı, bir taraftan da yeni modellerle ilgili çalışmalar yapıldığını belirterek, "2020'den sonrası için katma değer yaratacak 3 model üzerinde çalışıyoruz. i10 ve i20'nin yeni nesli, i20'den türev SUV ve bir de Sedanı değerlendiriyoruz. Bunların olma ihtimali yüksek." dedi.
Trafikte
Trafikte "hafta sonu"na dikkat
Türkiye'de son 10 yılda ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının yüzde 15'i cumartesi, yüzde 14,8'i cuma, yüzde 14,5'i pazar günleri meydana geldi.
Otomotiv üretimi Ocak-Ağustos döneminde arttı
Otomotiv üretimi Ocak-Ağustos döneminde arttı
2017 yılı Ocak-Ağustos döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre, toplam üretim yüzde 19, otomobil üretimi ise yüzde 33 oranında arttı.
Otomotiv endüstrisinde 'elektrik' dönüşümü devam ediyor
Otomotiv endüstrisinde 'elektrik' dönüşümü devam ediyor
Elektrikli otomobillerle ilgili yol haritasını açıklayan markalara bu kez de Renault eklendi. Renault-Nissan ortaklığı, 2022 yılına kadar sıfır emisyonlu ve elektrikle çalışan 12 modeli piyasaya süreceğini duyurdu. Elektrikli araç yatırımları hız kazanırken, benzin ve dizele karşı da önlemler alınmaya başlandı. Uluslararası Enerji Ajansı, dünyanın en büyük ekonomileri arasında yer alan Çin, Hindistan, Fransa, İngiltere ve Norveç gibi ülkelerin, farklı tarihlerde benzinli ve dizel araçlara yasak getirmeye hazırlandığını açıkladı.
ZER Muhteşem Yeni Yıl Konutları'nda lansman fiyatındaki satışlara devam
ZER Muhteşem Yeni Yıl Konutları'nda lansman fiyatındaki satışlara devam

Fikirtepe kentsel dönüşüm projesi kapsamında Kadıköy Göztepe'de Ceylan İnşaat tarafından hayata geçirilen Zer Muhteşem Yeni Yıl Konutları’nda lansman fiyatlarıyla satışlar tüm hızıyla devam ediyor.

Türkiye'de ilk: Bitcoin'le satacak
Türkiye'de ilk: Bitcoin'le satacak
Dünyanın birçok ülkesinde kripto para birimi Bitcoin üzerinden satışlar yapılırken, Türkiye'den de bu yönde merakla beklenen ilk adım geldi. Ankara'da Bitcoin ile satış başladı.
Milyonlarca ev sahibi ve kiracıyı ilgilendiren karar
Milyonlarca ev sahibi ve kiracıyı ilgilendiren karar
Kira sözleşmesine atılan imzalar hem mülk sahibini, hem de kiracıyı sorumluluk altına alıyor. Yargıtay, milyonlarca mülk sahibi ve kiracıyı ilgilendiren önemli bir karara imza attı. Kira sözleşmesinin bütün sayfaları imzalı olmasa da geçerli sayılacak.
Bu kampanyalar konut aldırtır
Bu kampanyalar konut aldırtır
Sektörde konut kampanyaları yeniden hızlandı. Yazın durağanlığını üzerinden atıp yeni projelere hazırlık yapmak isteyen konut geliştiricileri, ödemeleri kolaylaştıracak kampanyaları duyurmaya başladı. 600 lira taksitle markalı konut projelerine erişim imkanı sağlayan kampanyalar bile var. Taksit öteleyen kampanyalar da öne çıkıyor.
TOKİ'den sahtekârlara darbe
TOKİ'den sahtekârlara darbe
TOKİ Başkanı Ergün Turan, İstanbul Kayaşehir’de satışa sunulan bin 892 konuttan kura çekilişinde 300 kişiye yüzde 100 konut kazanma adı altında sahtekârlık yapanların İstanbul Emniyeti tarafından bu kişilere suçüstü yapılarak yakalandıklarını söyledi.
Türk inşaatçılar Dubai’yi fethedecek
Türk inşaatçılar Dubai’yi fethedecek
13 Türk firması, 11-13 Eylül’de Dubai’de düzenlenecek Cityscape Global 2017’de projelerini görücüye çıkaracak. Türk mimarlık firmaları da 5 projede büyük ödül için ter dökecek.
Emlak vergisi itirazı için süre doluyor
Emlak vergisi itirazı için süre doluyor
Ev sahiplerinin ödeyeceği vergiye esas olacak metrekare birim değerlerine itiraz süresi bugün dolacak. Dava açılmazsa yeni değerler kesinlik kazanacak.
Sur Yapı'dan 'Mutlu Evler Türkiye'
Sur Yapı'dan 'Mutlu Evler Türkiye'
Sektörde öncü projelere imza atan Sur Yapı, konut projeleri için yeni kampanyası "Mutlu Evler Türkiye" ile mutluluğu evinize getiriyor. Kampanya kapsamında Sur Yapı imzalı birbirinden özel projeler 600 TL’den başlayan taksitler ve 120 ay vade imkânı ile sahiplerini bekliyor. Ayrıca 60 ay 0 faiz imkanı da kampanya kapsamında sunuluyor.
Milyarlarca dolarlık yarış
Milyarlarca dolarlık yarış
İflas eden Air Berlin'in tamamını satın alması beklenen Lufthansa, firmanın uzun mesafeli uçuşlarıyla ilgilenmediğini ve önceliklerinin kiraladıkları 38 uçağı satın almak olduğunu belirtti. Operasyonun olası maliyeti 2 milyar doları bulabilir.
Memurlar eş ile iş ikileminde bırakılmayacak
Memurlar eş ile iş ikileminde bırakılmayacak
Hizmet puanı yetersizliği sebebiyle eş durumundan tayin talebi kabul edilmeyen öğretmenlere müjdeli haber Danıştay’dan geldi.
Norveçli Statkraft Çetin HES'i sattı
Norveçli Statkraft Çetin HES'i sattı
Norveç'in yenilenebilir enerji şirketi Statkraft, Siirt'te yapımına başladığı ancak geçen yıl şubatta güvenlik gerekçesiyle inşaatını durdurduğu Çetin Hidroelektrik Santrali'ni (HES) Limak Enerji'ye sattı.
İki çelik devi Avrupa operasyonlarını birleştirecek
İki çelik devi Avrupa operasyonlarını birleştirecek
Dünyanın en büyük çelik üreticileri arasında yer alan Alman Thyssenkrupp ve Hintli Tata Steel, Avrupa’daki tüm operasyonlarını birleştirme kararı aldıklarlarını açıkladı.
İki dev birleşiyor
İki dev birleşiyor
Avrupa'da stratejik ortak arayan İtalya'nın en büyük bankası UniCredit, yüzde 15'i devlet kontrolünde olan Alman devi Commerzbank'ı almak istiyor. İki bankanın toplam varlıklarının büyüklüğü 1.4 trilyon euro.
Ülker'in '1 Nisan' reklamı hakkında karar çıktı
Ülker'in '1 Nisan' reklamı hakkında karar çıktı
Ülker'in '1 Nisan' şakası içerikli reklam filmi hakkında Reklam Kurulu tarafından alınan karar açıklandı. Kamuoyunda tepkiyle karşılanmış ve Yıldız Holding tarafından kısa sürede yayından kaldırtılmıştı. başlattığı incelemelerin ardından dikkatleri çeken bir karara imza attı.
Danıştay’dan memurlara müjdeli haber
Danıştay’dan memurlara müjdeli haber
Danıştay, anne ve babası bakıma muhtaç olan memurların tayin isteyebileceğine hükmetti.
İflas eden dev firma paylaşılamıyor
İflas eden dev firma paylaşılamıyor
İtalya'nın en büyük havayolu şirketi Alitalia'ya düşük maliyetli yolcu taşıyan Ryanair de talip oldu. Mayıs ayında iflas başvurusu yapan ve satış kararı verilen Alitalia'yı almak isteyenler arasında EasyJet, Aer Lingus'un sahibi IAG, Delta ve Air France da var.