https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480&iu=/1347001/Yenisafak-Video-Preroll&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp] https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480|640x350&iu=/1347001/Yenisafak-VideoPOSTROLL&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp]
Ekonomi Ekonomi
Online satış bit pazarını da vurdu
00:59
Ekonomi
Online satış bit pazarını da vurdu
Kahramanmaraş'ta ikinci el satış yapan esnaf, internet üzerinden yapılan eşya satışı nedeniyle iş yapamamaktan yakınıyor. Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesi, Ekmekçi Mahallesi'nde kurulan bit pazarları, artık eskisi kadar ilgi görmüyor. Gelişen teknoloji ve artan internet kullanımı sayesinde vatandaşlar, bit pazarı yerine online satış sitelerinden alışveriş yapıyor.
Jack Ma, Alibaba'nın doğum gününü 'Michael Jackson' ile kutladı
06:03
Ekonomi
Jack Ma, Alibaba'nın doğum gününü 'Michael Jackson' ile kutladı
E-ticaret devi Alibaba'nın kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Jack Ma, 8 Eylül'de şirketin 18. doğum gününü kutlamak için Michael Jackson'tan esinlenerek dans gösterisine imza attı.
TMO fındık alımına başladı
01:08
Ekonomi
TMO fındık alımına başladı
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın açıkladığı takvim doğrultusunda hazırlıklarını tamamlayarak Ordu'da fındık alımına başladı. Altınordu ilçesine bağlı Karapınar Mahallesi'nde depo kiralayan TMO, daha önce randevu verdiği üreticilerden Giresun kalite fındığın kilogramını 10,5, levant kalite fındığın kilogramını ise 10 liradan alıyor.İlk gün 50 üretici tarafından TMO'ya fındık verilirken, üreticiler tarafından 500 kilogram ile 5 ton arasında fındık satışı yapıldı.
Altın düşmeyince, sahtesi gözde oldu
00:57
Ekonomi
Altın düşmeyince, sahtesi gözde oldu
Son yıllarda yükselen altın fiyatı, dar gelirli vatandaşların gözünü 'çakma' altın olarak bilinen imitasyon altınlara yöneltti. Yine dar gelirli düğün sahiplerinin de etrafa mahcup olmamak için alış yaptığı imitasyonlar ile gerçeği arasında da kat kat fark bulunuyor. 10 ile 100 lira arasında alıcı bulan imitasyonlar ise Çin ve Dubai gibi ülkelerden Türkiye'ye getirtiliyor. Son zamanlarda yükselen fiyatlar nedeniyle altın alamayanlar ise çareyi imitasyon altınlarda buluyor.
Ninesinden öğrendiği tarifle iş hayatına atıldı
01:38
Ekonomi
Ninesinden öğrendiği tarifle iş hayatına atıldı
Ankara'nın Çubuk ilçesinde ev hanımıyken KOSGEB'in açtığı girişimcilik kursuna katıldıktan sonra hibe desteğiyle açtığı imalathanede ninesinden öğrendiği tarifle turşu üretimi yapan Selma Aslan 3 yıl içinde 60 kişiye istihdam sağlamayı başardı.
Şanlıurfa ayakkabı üretim üssü olacak
00:53
Ekonomi
Şanlıurfa ayakkabı üretim üssü olacak
Türkiye'nin büyüme ve kalkınma hedefine katkı sunmak isteyen öncü ayakkabı firmaları, Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesinde yeni fabrikalar kurarak üretime geçmek için çalışmalarını hızlandırdı. Yaklaşık 30 ayakkabı fabrikası için yer tahsisi yapılan kentte, bu fabrikalarda yaklaşık 5 bin kişinin istihdam edilmesi bekleniyor.
İlk kez ekildi, üreticiyi güldürdü
Ekonomi
İlk kez ekildi, üreticiyi güldürdü
Bursa'nın Yenişehir ilçesinde ilk kez ekilen ve yüksek rekoltesi ile çiftçiyi mutlu eden çerçeveli cinsi kabak çekirdeğinin hasadına başlandı.
Sanayi Bakanı Faruk Özlü TVNET'e konuk oldu
03:36
Ekonomi
Sanayi Bakanı Faruk Özlü TVNET'e konuk oldu
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü TVNET'te gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
gumruk-birligi-nedir-ne-ise-yarar
10 KART
Gümrük Birliği nedir? Ne işe yarar?
Yeni Şafak
Almanya ile yaşanan gerginliğin ardından Gümrük Birliği gündeme damgasını vurdu. Almanya Gümrük Birliği'ni güncellemeyecekleri yönünde açıklamalar yaparken hükümet de buna karşılık sert ifadeler kullandı. Peki, herkesin merak ettiği soru: Gümrük Birliği nedir? Ne işe yarar? Tüm detayları sizler için haberimizde derledik.
buyumenin-onundeki-dev-engel-kayit-disi-istihdam
7 KART
Büyümenin önündeki dev engel: Kayıt dışı istihdam
Yeni Şafak
İşverenler, işçiler veya kendi hesabına çalışanlar özellikle vergi, sigorta primi vb. mali yükümlülüklerden kaçınmak, bürokratik işlemlerden kurtulmak amacıyla kayıt dışı ekonomik faaliyette bulunuyor ve elde ettikleri geliri kayıt dışında bırakıyor. Türkiye’de kayıt dışı istihdam oranı ortalama yüzde 34 seviyesinde ve sosyal güvencesiz çalışma ülkemize 65 milyar TL zarar veriyor.Sadece Türkiye'nin değil dünyanın da sorunu olan ve ekonomiye büyük zararları olan kayıt dışı istihdamla mücadele etmek, farkındalığı artırmak ve bilinçlenmeyi sağlamak üzere bir dizi faaliyet gerçekleştiriliyor. Kayıt dışı çalışan herkese, ‘Kayıtlı olun, sigortalı olun, hayata kayıtsız kalmayın’ uyarısı yapılıyor.
zorunlu-misafirlige-karsi-dask
9 KART
Zorunlu misafirliğe karşı: DASK
Yeni Şafak
Deprem 1999 sonrasında hayatımızın bir gerçeği oldu. "Deprem değil bina öldürür" cümlesinin doğruluğunu ise bizler 17 Ağustos Marmara Depremi ile birlikte gördük. Depremin hemen ardından gelen yılda tüm zararların karşılanabilmesi adına bir kurum doğdu: DASK. "Deprem geçecek, hayat devam edecek” yaklaşımıyla kurulan kurum zararlar karşılanarak deprem gibi felaketlerden sonra yaşamın normale dönmesine aracılık ediyor. İşte DASK ile ilgili tüm merak edilen bilgiler...
gelecegin-enerjisi-ruzgar
7 KART
Geleceğin enerjisi 'Rüzgar'
Yeni Şafak
Doğal, yenilenebilir, temiz ve sonsuz bir güç olan rüzgar enerjisine olan ilgi giderek artıyor. Küresel enerji yatırımlarının yenilenebilir enerji kaynaklarına yöneldiği günümüzde, Türkiye'de Rüzgar YEKA ihalesiyle ciddi bir atılım yaşanırken, Avrupa'da fosil yakıt kullanımı azaltılarak rüzgara ağırlık veriliyor. Uzmanlar, Rüzgar YEKA ihalesi gibi yatırımların sıcak para gibi hızla ülkeden çıkamayacağı ve teknoloji transferlerinin önemini vurgulanırken, cari açığa asıl olumlu katkının uzun dönemde gerçekleşeceğini ifade ediyor.
turkiyenin-odeme-yontemi-troy-nedir-nasil-basvuru-yapilir
7 KART
Türkiye’nin Ödeme Yöntemi (Troy) nedir? Nasıl başvuru yapılır?
Yeni Şafak
Kart ile alışveriş yapmak ya da ATM’den para çekmek istenildiğinde kartın sağ alt köşesinde yer alan marka, işlem yapılmasını sağlıyor ve bu markanın arkasında büyük bir teknolojik altyapı bulunuyor. Kredi kartı, banka kartı ve ön ödemeli kartların sağ alt köşesinde yer alan ve ödeme yöntemi markasını taşıyan bölümde artık bir Türk markası var: “Troy”. Türkiye’ye özel bu platform adını “Türkiye’nin Ödeme Yöntemi” nden aldı ve Türkiye: TR, Ödeme: O, Yöntemi: Y, harflerinden oluşan kısaltmayla “Troy” oldu. Türkiye'deki tüm bankaların ortak girişimiyle hayata geçirilen ‘Türkiye’nin Ödeme Yöntemi: Troy’, teknoloji ve güvenlikte dünya standartlarını yakaladı.
uc-haneliden-tek-haneli-doneme-enflasyon
10 KART
Üç haneliden tek haneli döneme: Enflasyon
Yeni Şafak
Üç haneli enflasyon yılları geride kaldı. Temmuz ayında enflasyon tek hanede geldi. Uzmanlar, enflasyonun daha da düşeceğini tahmin ederken vatandaşlar, "Enflasyon nedir? Enflasyon yükselirse ya da düşerse ne olur?" sorularının yanıtlarını merak ediyor. İşte merak edilenler bilgi kartımızda.
dogal-gazin-altin-cagi-kaya-gazi
6 KART
Doğal Gazın Altın Çağı 'Kaya Gazı'
Yeni Şafak
Gelişmiş ülkelerin enerjiye olan ihtiyacı arttıkça konvansiyonel olmayan ( doğalgaz ve petrol dışı ) enerji kaynaklarına olan ilgi de artıyor. Özellikle ABD'yi ithalatçı konumundan ihracatçı konumuna yükselten ve küresel petrol ve doğalgaz piyasasında fiyatların düşmesine neden olan kaya gazının üretilmesi birçok ülkenin dikkatini çekiyor. Yapılan araştırmalarda Türkiye'de de dört havzada kaya gazı rezervlerinin bulunduğu tespit edildi. Uzmanlar, kaya gazının enerji ihtiyacı bakımından dışa bağımlı olan Türkiye için stratejik bir öneme sahip olabileceğine dikkat çekiyor.
toki-tarimkoy-ile-koylunun-yaninda
6 KART
TOKİ ‘Tarımköy’ ile köylünün yanında
Yeni Şafak
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) nitelikli konut üretimine Türkiye’nin köylerinde ve kırsal alanlarında devam ediyor. Tarımköy Projesi kapsamında bugüne kadar binlerce konut üreten TOKİ, böylece altyapısı, konutları, sosyal donatıları, yolları, çocuk parkı ve çevre düzenlemesiyle modern köyler hayata geçiriyor. Proje ile toprağı olmayan çiftçilere tarım arazisi ve işletme kredisi de veriliyor. Tarımköy Projesi kapsamında her bölgenin ihtiyaç ve özelliklerine göre konut üretimi yapılıyor. Örneğin Erzurum’da kış şartlarına uygun konut üretilirken, Mardin’de yöresel mimarinin ön plana çıktığı konutlar hayata geçiriliyor.
housekeeping-nedir-nasil-is-bulunur
11 KART
Housekeeping nedir? Nasıl iş bulunur?
Yeni Şafak
Kimisi "maid" der, kimisi "meyit", kimisi "katçı" kimisi de "temizlikçi". Ancak onların adı "Housekeping" çalışanları. Turizmde "mesleğin çilekeşleri" olarak da adlandırılan housekeeperların en büyük sorunu ev kadınlarıyla aynı işi yaptıklarının sanılması. Peki bu terim nedir? Housekeeping çalışanları neler yapar? Bilgiler kartlarımızda.
trafigi-azaltacak-uygulamalar
9 KART
Trafiği azaltacak uygulamalar
Yeni Şafak
Metropol İstanbul, artık teknolojiye ayak uydurarak akıllı kent olma yolunda ilerliyor. İstanbul Bilişim ve Akıllı Kent Teknolojileri sunduğu Akıllı Ulaşım Sistemleri sayesinde ulaşımda çevresel etkileri azaltacak şekilde hareketlilik sağlanacak, trafikte güvenlik artacak; yoğunluk azalacak.
askerlik-borclanmasi-nedir-nasil-yapilir
7 KART
Askerlik borçlanması nedir? Nasıl yapılır?
Yeni Şafak
Ülkemizde erkekler askere gidiyor ve askerlik süresinde sigortalı erkek işçi ve memur olarak çalışmak mümkün olmuyor. Bu nedenle askerlik süresinde borçlanma yapılabiliyor. Silâhaltında er veya erbaş olarak veya yedek subay okulunda geçen askerlik sürelerinin borçlanılması, askerlik borçlanması oluyor. Askerlik borçlanması, emeklilik için sigortalılık başlangıcını öne çekme ve eksik prim günlerini tamamlamada çok yararlı bir müessese olarak dikkati çekiyor. Bu anlamda erkek sigortalıların emekliliği hak ediş anlamında ellerini güçlendiriyor.
erdogan-vanayi-kapatiriz
Erdoğan: Vanayı kapatırız!
25 Eylül 2017, 05:00
IKBY'deki referanduma Cumhurbaşkanı'ndan tepki: “Vanayı kapatırız!” Türkiye genelinde ağustosta 120 bin 198 konut satıldı.Nestle'nin satışa çıkardığı ABD'deki çikolata merkezini inceleyen Ülker, satın almadan vazgeçti.2018-2020 dönemini kapsayan Orta Vadeli Programın (OVP) 27 Eylül Çarşamba günü açıklanacağı belirtildi.Türk Hava Yolları (THY), Erbil seferlerinin iptal edildiğine dair yayılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.
erdogan-vanayi-kapatiriz
Erdoğan: Vanayı kapatırız!
25 Eylül 2017, 02:00
"Sınırlardan sadece şuanda Irak tarafına müsaade var. Giriş - çıkış kapatılacak. Kuzey Irak bakalım petrolünü nasıl satacak? Vanayı kapattığımızda petrolünü nasıl akıtacak?" Recep Tayyip Erdoğan
kemer-baraji-isletmeye-acildi
Kemer Barajı işletmeye açıldı
25 Eylül 2017, 09:00
Tarihte bugün 1958 yılında Kemer Barajı ve Hidroelektrik Santrali işletmeye açıldı.
balik-tezgahlarinda-palamut-5-liraya-dustu
Balık tezgahlarında palamut 5 liraya düştü
24 Eylül 2017, 06:00
yil-sonunda-basliyor
Yıl sonunda başlıyor
23 Eylül 2017, 04:00
Türkiye yıl sonunda "Eko-Etiket" sistemine geçmeye hazırlanıyor.Aselsan tarafından yerli olarak üretilen Nefer, yurt dışından talep aldı. İngiltere'ye not şoku: Moody's, Birleşik Krallık'ın kredi notunu düşürdü.Kilis'te dünyada eşi benzeri olmayan “Akıncı” fıstığı üretilerek tescili yapıldı.Müşterek Taarruz Uçağı projesi için Türkiye'ye gelen 7 ülkenin Sayıştay yetkilileri, ortak denetimleri masaya yatırdı.
kendi-isigina-guvenen
'Kendi ışığına güvenen...'
23 Eylül 2017, 02:00
"Kendi ışığına güvenen, başkasının parlamasından rahatsızlık duymaz." Victor Hugo Romantik akıma bağlı Fransız şair, romancı ve oyun yazarı. En büyük ve ünlü Fransız yazarlardan biri kabul edilir. Hugo ayrıca hakkında en çok eser yazılan ilk 100 kişi listesinde yer almaktadır.
londra-borsasi-yeniden-acildi
Londra Borsası yeniden açıldı
23 Eylül 2017, 10:00
Tarihte bugün 1931 yılında ekonomik kriz nedeniyle iki gün kapalı kalan Londra Borsası yeniden açıldı.
basbakandan-taseron-aciklamasi
Başbakan'dan taşeron açıklaması
22 Eylül 2017, 05:00
Başbakan, taşeron konusunun Bakanlar Kurulu'nun gündemine geleceğini söyledi.Malatya-Elazığ-Diyarbakır hızlı tren projeleri için ilk adım atıldı. Türkiye'de nüfusun tatile çıkabilme imkanı geçen yıl yüzde 34'e yükseldi.New York'un en prestijli noktalarından birinde Türk Ticaret Merkezi açıldı. Türk-İş Başkanı taşeron açıklamasıyla ilgili olarak "Hiç bu kadar ümitli ve umutlu olmadık" dedi.
Ulaştırma Bakanlığından 'kış lastiği' açıklaması
Ulaştırma Bakanlığından 'kış lastiği' açıklaması
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yaptığı açıklamayla özel otomobillerin kış lastiği takma zorunluluğu bulunmadığı duyuruldu.
Borsa haftanın ilk gününü düşüşle tamamladı
Borsa haftanın ilk gününü düşüşle tamamladı
Borsa haftanın ilk iş gününü yüzde 1,78’lik düşüşle tamamladı.
S-400'ler en az 2 yıl sonra gelecek
S-400'ler en az 2 yıl sonra gelecek
Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir, S-400 hava savunma sistemlerinin teslim alınmasının en az 2 yılı bulacağını söyledi.
İstanbul'a 7 milyon yabancı turist geldi
İstanbul'a 7 milyon yabancı turist geldi
Kültürel zenginlikleri ve tarihi dokusuyla dünyanın sayılı metropolleri arasında yer alan İstanbul’u bu yıl, ilk 8 ayda 7 milyon yabancı turist ziyaret etti. İstanbul’a en çok gelen yabancı ziyaretçiler listesinde Almanya başı çekti.
Türk markaları Hindistan'dan umutlu döndü
Türk markaları Hindistan'dan umutlu döndü
İç pazarındaki doygunluk ve başta mağaza kiralamaları olmak üzere artan maliyetler nedeniyle yurt dışına odaklanan Türk markaları, alternatif pazar arayışlarına hız verdi.
Köyde kurduğu modern tesiste yumurta üretiyor
Köyde kurduğu modern tesiste yumurta üretiyor
Aksaray'da küçük bir köyde 20 yıl önce Tekeli tarafından kurulan modern tavuk çiftliğinde el değmeden yumurta üretimi yapılırken makinelerle toplanan gübre ise biyogaz fabrikasında değerlendiriliyor.
'Konutta 8 aylık satış yeni rekorun habercisi'
'Konutta 8 aylık satış yeni rekorun habercisi'
Yılın ilk 8 ayında satılan konut sayısı 2016'nın aynı dönemine göre yüzde 7,68'lik artışla 890 bin 430'a ulaşarak yıl sonu için yeni bir rekorun haberini verdi.
Bakanlık'tan 'kış lastiği' açıklaması: Kış lastiği zorunlu değil
Bakanlık'tan 'kış lastiği' açıklaması: Kış lastiği zorunlu değil
Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri, kış lastiği konusunda açıklamalarda bulundu. Bakanlık yetkilileri, çıkarılan düzenlemeler kapsamında sadece ticari araçlara yönelik bir kış lastiği zorunluluğu bulunduğunu belirtti. Bunun dışında özel araçlara yönelik bir kış lastiği zorunluluğunun bulunmadığı ifade edildi.
Emtia kralından altın tahmini
Emtia kralından altın tahmini
Piyasalarda emtia kralı olarak bilinen Dennis Gartman altının onsunun önümüzdeki aylarda 1.400 doları bulacağını söyledi.
Bankacılık devine soruşturma
Bankacılık devine soruşturma
Paris Savcılığının, BNP Paribas Bankasının 1994'te yaşanan Ruanda soykırımındaki rolünü araştıracağı bildirildi.
ABB'den 2.6 milyar dolarlık satın alma
ABB'den 2.6 milyar dolarlık satın alma
İsviçreli mühendislik devi ABB, General Elektrik'in Endüstriyel Çözümler bölümünü 2.6 milyar dolar karşılığında satın alacağını açıkladı. Şirket bu satın alma ile Kuzey Amerika pazarındaki varlığını güçlendirecek.
Londra'da Uber'e destek için 400 bin imza toplandı
Londra'da Uber'e destek için 400 bin imza toplandı
Birleşik Krallık'ın başkenti Londra'da telefon uygulamasıyla alternatif taksi hizmeti sunan Uber'in hizmet lisansının yenilenmeyeceğinin açıklanmasının ardından başlatılan imza kampanyasına katılım 400 bine ulaştı.
Moody's Birleşik Krallık'ın kredi notunu düşürdü
Moody's Birleşik Krallık'ın kredi notunu düşürdü
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Birleşik Krallık'ın kredi notunu düşürdüğünü bildirdi.
ABD'de imalat sanayi PMI yükseldi
ABD'de imalat sanayi PMI yükseldi
IHS Markit'in verilerine göre, ABD'de imalat sanayi PMI eylülde 53,0'a çıktı. İmalat sanayi PMI verisine yönelik piyasa beklentisi de 53,0'a yükselmesi yönündeydi.
Liliane Bettencourt öldü: hisseler yükselişe geçti
Liliane Bettencourt öldü: hisseler yükselişe geçti
Fransız kozmetik devi L'Oreal hisseleri sahiplik değişiminin gündeme gelmesiyle yükseldi.
Uber’e İngiltere’den şok
Uber’e İngiltere’den şok
Dünya ulaştırma devinin başı sıkıntılardan bir türlü kurtulmuyor. Faaliyetlerini durdurduğu şehirlerin sayısı her geçen gün artan Uber`e bir şok da İngiltere`den geldi. Londra Ulaştırma (TfL) dünya ulaşım devi Uber’in yaptığı lisans uzatım başvurusunu reddetti.
Afrika'da sahra altına fabrika
Afrika'da sahra altına fabrika
30’dan fazla ülkeye ihracat yapan Anadolu Isuzu, Afrika’daki pazar payını arttırma kararı aldı. Düşük maliyetli üretimi hedeflediklerini anlatan Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, “Özellikle sahra altı pazara yoğunlaşmayı düşünüyoruz. Bir sanayi şirketi olarak hedeflerimiz içinde bu bölgede de bir fabrika yatırımı söz konusu” dedi.
Türkiye Avrupa’da6’ncı büyük pazar
Türkiye Avrupa’da 6’ncı büyük pazar
Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından Avrupa Otomobil Üreticileri Birliği (ACEA) verileriyle hazırlanan “2017 Yılı Ağustos Ayı Avrupa Otomotiv Pazar Değerlendirmesi” yayımlandı.
Avrupa otomotiv pazarı yüzde 4,3 büyüdü
Avrupa otomotiv pazarı yüzde 4,3 büyüdü
Avrupa otomotiv pazarı ilk 8 ayda 2016'nın aynı dönemine göre yüzde 4,3 büyüyerek 12 milyon 170 bin 599'a ulaştı. Otomotiv pazarı ağustosta 2016'nın aynı dönemine göre yüzde 4,7 büyüyerek 1 milyon 61 bin 702 adet seviyesinde gerçekleşti.
Türkiye’de 7 kişiye 1 otomobil düşüyor
Türkiye’de 7 kişiye 1 otomobil düşüyor
Türkiye’de otomobil sayısı 11 milyon 740 bin 823’e ulaştı. Bu rakamla beraber ortalama 6,8 kişiye bir otomobil düştüğü belirtildi.
Yeni Compass geldi
Yeni Compass geldi
Sınıfının en gelişmiş 4x4 sistemi ile, en yetenekli kompakt SUV modeli olarak dikkat çeken Jeep Compass, Türkiye’de biri benzinli, ikisi dizel olmak üzere toplam 3 motor seçeneğiyle satışa sunuldu.
Hyundai Assan’aiki yeni model
Hyundai Assan’a iki yeni model
Hyundai Assan Türkiye’ye iki yeni model daha getirmek için kolları sıvadı. 67. Frankfurt Otomobil Fuarı’nda 300 bine ulaşan kapasite artışı olacağı müjdesini veren Hyundai Assan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar, “2020’den sonrası için katma değer yaratacak 3 model üzerinde çalışıyoruz. i10 ve i20’nin yeni nesli, i20’den türev SUV ve bir de sedanı değerlendiriyoruz” dedi.
3.5 milyon sürücüyü uyaracak sistem geliyor
3.5 milyon sürücüyü uyaracak sistem geliyor
Trafik kazalarını azaltan sistemin Türkiye’de zorunlu olması gündemde. Yasalaşırsa ilk etapta 3.5 milyon araç sistemi kullanacak.
Hyundai 3 yeni model için düğmeye bastı
Hyundai 3 yeni model için düğmeye bastı
Hyundai Assan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar, bir taraftan kapasite artışı, bir taraftan da yeni modellerle ilgili çalışmalar yapıldığını belirterek, "2020'den sonrası için katma değer yaratacak 3 model üzerinde çalışıyoruz. i10 ve i20'nin yeni nesli, i20'den türev SUV ve bir de Sedanı değerlendiriyoruz. Bunların olma ihtimali yüksek." dedi.
İstmarina'da ciroyu katladı
İstmarina'da ciroyu katladı
İstmarina’nın ihalesini 1 milyar 335 milyon lira hâsılat taahhüdü ve 535 milyon lira Emlak Konut GYO payı ile kazanan Dap Yapı, AVM hariç ciroyu 1,4 milyar liraya çıkardı. Dap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz “Ciro iki kat artacak” dedi.
Kura çekimi 4 Ekim'de yapılacak
Kura çekimi 4 Ekim'de yapılacak
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, İstanbul Kayaşehir'de satışa sunulan bin 892 konut için 39 bin 179 başvuru yapıldığını bildirdi. 4 Ekim'de noter huzurundaki kura çekimiyle, konut sahibi olacak vatandaşlar belirlenecek.
ZER Muhteşem Yeni Yıl Konutları'nda lansman fiyatındaki satışlara devam
ZER Muhteşem Yeni Yıl Konutları'nda lansman fiyatındaki satışlara devam

Fikirtepe kentsel dönüşüm projesi kapsamında Kadıköy Göztepe'de Ceylan İnşaat tarafından hayata geçirilen Zer Muhteşem Yeni Yıl Konutları’nda lansman fiyatlarıyla satışlar tüm hızıyla devam ediyor.

Türkiye'de ilk: Bitcoin'le satacak
Türkiye'de ilk: Bitcoin'le satacak
Dünyanın birçok ülkesinde kripto para birimi Bitcoin üzerinden satışlar yapılırken, Türkiye'den de bu yönde merakla beklenen ilk adım geldi. Ankara'da Bitcoin ile satış başladı.
Milyonlarca ev sahibi ve kiracıyı ilgilendiren karar
Milyonlarca ev sahibi ve kiracıyı ilgilendiren karar
Kira sözleşmesine atılan imzalar hem mülk sahibini, hem de kiracıyı sorumluluk altına alıyor. Yargıtay, milyonlarca mülk sahibi ve kiracıyı ilgilendiren önemli bir karara imza attı. Kira sözleşmesinin bütün sayfaları imzalı olmasa da geçerli sayılacak.
Bu kampanyalar konut aldırtır
Bu kampanyalar konut aldırtır
Sektörde konut kampanyaları yeniden hızlandı. Yazın durağanlığını üzerinden atıp yeni projelere hazırlık yapmak isteyen konut geliştiricileri, ödemeleri kolaylaştıracak kampanyaları duyurmaya başladı. 600 lira taksitle markalı konut projelerine erişim imkanı sağlayan kampanyalar bile var. Taksit öteleyen kampanyalar da öne çıkıyor.
TOKİ'den sahtekârlara darbe
TOKİ'den sahtekârlara darbe
TOKİ Başkanı Ergün Turan, İstanbul Kayaşehir’de satışa sunulan bin 892 konuttan kura çekilişinde 300 kişiye yüzde 100 konut kazanma adı altında sahtekârlık yapanların İstanbul Emniyeti tarafından bu kişilere suçüstü yapılarak yakalandıklarını söyledi.
Türk inşaatçılar Dubai’yi fethedecek
Türk inşaatçılar Dubai’yi fethedecek
13 Türk firması, 11-13 Eylül’de Dubai’de düzenlenecek Cityscape Global 2017’de projelerini görücüye çıkaracak. Türk mimarlık firmaları da 5 projede büyük ödül için ter dökecek.
Çobanlıktan 'krallığa' uzanan başarı hikayesi
Çobanlıktan 'krallığa' uzanan başarı hikayesi
Denizli'de çobanlık yaparken "otobüs parası biriktirmek için" yurt dışına çalışmaya giden, ülkeye dönüşü sonrası alabalık çiftliği kuran Mustafa Özpek, önüne çıkan fırsatları değerlendirerek işini büyüttü ve işçi olarak gittiği Avrupa ülkelerine milyonlarca avroluk balık ihracatı yapar hale geldi.
Uber’in patronu özür diledi
Uber’in patronu özür diledi
Telefon uygulamasıyla alternatif taksi hizmeti sunan Uber'in Birleşik Krallık'ın başkenti Londra'da lisansının yenilenmeyeceğinin açıklanmasının ardından şirketin Üst Yöneticisi Dara Khosrowshahi şirketin hatalı uygulamalarından dolayı özür diledi.
Tespihçi çiftin 'ekmek mücadelesi'
Tespihçi çiftin 'ekmek mücadelesi'
Elazığ'da yaşayan ve tespih yapımını internetten öğrenen 34 yaşındaki Uğur Gündoğan, eşinin de desteğiyle evinin banyosunu atölye gibi olarak kullanarak tespih yapımına başladı. Yaptıkları tespihlerin beğenilmesi üzerine Gündoğan çifti açtıkları imalathanede tespih yaparak geçimlerini sağlıyor.
El emeğiyle günde bin tane üretiyor
El emeğiyle günde bin tane üretiyor
Samsun’da geleneksel yöntemlerle ahşap meyve kasası imalatı yapan bir ustanın el çabukluğu görenleri hayrete düşürüyor. Yarım dakikada bir kasa yapan usta, günde ise bin kasa imal ediyor.
DEİK'te bayrak değişimi
DEİK'te bayrak değişimi
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu Başkanlığından ayrılma kararı alan Ömer Cihad Vardan'ın yerine Nail Olpak'ın getirilmesine karar verildi.
Ukrayna’dan getirdi siparişlere yetişemiyor
Ukrayna’dan getirdi siparişlere yetişemiyor
Bursalı girişimci, Ukrayna’dan bir batında beşiz yavrulayan koyun getirdi, şimdi siparişlere yetişemiyor.
Sık rapor işten attırır
Sık rapor işten attırır
Kötü niyetli olarak rapor ile işten kaytaran çalışanlar için atılma tehlikesi bulunuyor.

Ülker gözünü dünya devine dikti
Ülker gözünü dünya devine dikti
Yıldız Holding'e bağlı olan Pladis, uluslararası büyüme planları kapsamında Nestle'nin 2 milyar dolar değerindeki ABD'deki atıştırmalık sektörü varlıklarını satın almak için teklif vermeyi değerlendiriyor.