EkonomiEkonomi
Bakan Zeybekci'den asgari ücret açıklaması

Bakan Zeybekci'den asgari ücret açıklaması

Ekonomi Bakanı Zeybekci "Asgari ücretin Türkiye'de milli gelire oranına baktığımız zaman hakikaten en üst seviyelerdeyiz, yeterli mi, yetmez biliyorum. Türkiye'de asgari ücretin olabildiğince yüksek olmasını istiyoruz" açıklamasında bulundu.
Antalya için 25 milyon turist beklentisi

Antalya için 25 milyon turist beklentisi

Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Kurucu Başkanı Emin Çakmak, Antalya’da 12 aylık turizm gerçekleştiği takdirde 25 milyon turist sayısına çıkılacağını kaydetti.
Yapı denetim firmalarına ceza yağdı

Yapı denetim firmalarına ceza yağdı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca görev ve sorumluluğunu yerine getirmediği tespit edilen yapı denetim firmalarına bu yıl 5 milyon lirayı aşkın ceza uygulandı.
Malatya'ya hızlı tren geliyor

Malatya'ya hızlı tren geliyor

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya hızlı tren hattının 2019 yılında tamamlanacağını söyleyerek, hat sayesinde 4-5 saat içerisinde limanlara ulaşılabileceğini kaydetti.
5 bin lira borçla başladı işinin patronu oldu

5 bin lira borçla başladı işinin patronu oldu

Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde çalıştığı restorandan ayrıldıktan sonra 5 bin lira borçla kendi restoranını açan Sevilay Erkoç, buradan kazandığı parayla iş yerinin mülkiyetini de satın aldı.
İkinci el araçta 'kilometre' oyununa son

İkinci el araçta 'kilometre' oyununa son

İkinci el araçların muayene tarihi ve kilometresine ilişkin bilgiler, PTT’nin HGS ve PTTBank mobil uygulamaları aracılığıyla öğrenilebilecek.
Kuru meyvede 1,5 milyar dolar ihracat hedefi

Kuru meyvede 1,5 milyar dolar ihracat hedefi

Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Birol Celep, Türkiye'nin geçen sezon çekirdeksiz kuru üzüm, kuru incir ve kuru kayısıda toplam 926 milyon dolarlık ihracat rakamına ulaştığını, artan üretimle ihracatın 1,5 milyar dolar seviyesine çıkabileceğini belirtti.
Ayda beş bin lira kazanca soruşturma

Ayda beş bin lira kazanca soruşturma

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, metro ve metrobüs duraklarında başkasının yerine kart basarak, haksız kazanç elde eden kişiler hakkında soruşturma başlattı.
Merkez Bankası'ndan döviz hamlesi

Merkez Bankası'ndan döviz hamlesi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Türk lirası uzlaşmalı vadeli döviz satım ihalelerine başlanmasına karar verdi.
Bu takside yiyecek, içecek, internet bedava

Bu takside yiyecek, içecek, internet bedava

İstanbul’da bir taksici müşterilerini evinde ağırlıyormuş gibi yolculuk yaptırıyor. Taksici, müşterilere çikolata, kek ve çeşitli içeceklerin yanı sıra internet imkanı sunuyor.
Ankara’da 24 saat kesintisiz ulaşım başladı

Ankara’da 24 saat kesintisiz ulaşım başladı

Ankara'da, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'nın talimatıyla EGO otobüslerinin gece saatlerinde de hizmet verme uygulaması 35 hatta, 280 sefer ile başladı.
925 milyon dolarlık kuru meyve ihracatı

925 milyon dolarlık kuru meyve ihracatı

Türkiye üretim ve ihracatında dünya lideri olduğu, milyarlarca insana yüzyıllardır doğal vitamin kaynağı olan; kuru meyve sektöründe muhteşem üçlü olarak tanımlanan çekirdeksiz kuru üzüm, kuru kayısı ve kuru incir ihracatından 2017 yılında 925 milyon 602 bin dolar döviz elde etti.
Bin 780 madende faaliyet durdu

Bin 780 madende faaliyet durdu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına bağlı Maden İşleri Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından 258 kömür madenine faaliyet durdurma cezası verilirken yapılan denetimler sonucu toplamda bin 780 maden işletmesinde faaliyet durduruldu.
'Komisyon oranına düzenleme şart'

'Komisyon oranına düzenleme şart'

Lokantacı esnafının yemek kartı firmalarının yüksek komisyonlarını protesto için 25 Aralık’ta 1 günlük boykot edeceğini hatırlatan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken,“Yemek kartı firmaları yüksek komisyon oranları ile esnaftan daha fazla kazanıyor. Restoran ve lokantacı esnafının yemek kartı piyasasında hakkı yeniyor. Yüzde 12’lere varan komisyon oranlarının yüzde 5’i geçmemeli. Komisyon oranına düzenleme şart” dedi.
tarihin-en-buyuk-iflaslari
8 KART
Tarihin en büyük iflasları
Yeni Şafak
Bir ülkenin iflas etmesi o ülkenin yükümlülüklerini yerine getirememesi anlamına geliyor. Yani bir ülke memur maaşlarını, borçlarını ödeyemiyorsa tekn...
dunyanin-en-stresli-isleri
9 KART
Dünyanın en stresli işleri
Yeni Şafak
İş stresi farklı nedenlerden kaynaklanabilir. Tehlikeli çalışma ortamı, ağır fiziksel talepler ve yakın olan tehlikeler stres oluşturabilir. CareerCas...
green-card-nedir-green-card-basvurusu-nasil-yapilir
6 KART
Green Card nedir? Green Card başvurusu nasıl yapılır?
Yeni Şafak
Amerika Birleşik Devleri (ABD) Başkanı Donald Trump, 31 Ekim 2017’de yaşanan New York saldırısının ardından önemli bir karar aldı. Çekilişle ‘Green Ca...
atesten-gomlek-is-yoneticilik
7 KART
Ateşten gömlek iş: Yöneticilik
Yeni Şafak
Medyada çıkan "4 bileziğini sattı patron oldu", "KOSGEB kredisiyle işini kurdu", "Girişimcilik dersleri sayesinde iyi bir yönetici ve kendi işinin sah...
dunyada-cigir-acan-markalar
9 KART
Dünyada çığır açan markalar
Yeni Şafak
Bir marka düşünün ki kalabalık pazarında gerçek anlamda nasıl çığır açabilir? Hemen hemen her konuda olduğu gibi, dijital dönüşüm pazarlamanın gelenek...
sgkdan-iki-maas-alabilirsiniz
7 KART
SGK'dan iki maaş alabilirsiniz
Yeni Şafak
Bilindiği üzere, devlet tarafından yapılan düzenlemeler ile birlikte, devletten emekli maaşı alan bireylerden birisi vefat ettiği zaman, maaşı eşine y...
100-dolari-1-milyon-dolar-yapmanin-yollari
9 KART
100 doları 1 milyon dolar yapmanın yolları
Diğer
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla başlayan Milli İstihdam Seferberliği sayesinde pek çok kişi iş buluyor, herhangi bir yerde çalışmak i...
turk-otomobilinin-kisa-tarihi-yarim-asirlik-hayal-gercek-oluyor
5 KART
Türk otomobilinin kısa tarihi: Yarım asırlık hayal gerçek oluyor
Yeni Şafak
Türkiye'nin yarım asırlık hayali gerçek oluyor. Türk otomobil sanayisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2 Kasım'da açıkladığı 'Babayiğit'lerle yeni bir döneme...
2030un-en-guclu-ekonomileri
12 KART
2030'un en güçlü ekonomileri
Yeni Şafak
Price Waterhouse Coopers 2030 yılında dünyadaki en güçlü ekonomilerin hangileri olacağına dair tahminlerini yayımladı.“Uzun vadeli görünüm: Küresel ek...
dunyanin-en-degerli-bankalari
10 KART
Dünyanın en değerli bankaları
Yeni Şafak
Bankalar modern hayatın vazgeçilmezi. Günümüzde birçok insanın bankalarda hesapları vardır. Yatırım, tasarruf, para biriktirme, kredi kullanma, para t...
fed-baskanlik-secimleri-kuresel-piyasalara-etkisi
7 KART
FED başkanlık seçimleri: Küresel piyasalara etkisi
Yeni Şafak
Amerikan Merkez Bankası (FED) Başkanı Janet Yellen’in dört yıllık görev süresinin 2018’de dolacak olmasından dolayı Kasım ayının başında yeni başkanın...
asla-unutma
Asla unutma!
18 Kasım 2017, 12:00
“Asla unutma! Sen inandığından daha cesur, göründüğünden daha güçlü ve düşündüğünden daha zekisin.” Alan Alexander Milneİngiliz yazar Winnie the Pooh ve Christopher Rohin karakterlerini oluşturdu.Christopher Rohin, Milne'ın Christopher adındaki oğlundan esinlenerek oluşturduğu bir karakterdi. Milne'ın Christopher'ın oyuncak ayısı (Pooh) ve diğer oyuncakları üzerine yazdığı öyküler birer klasik olmuştur.Winnie the Pooh 1926'da, iki yıl sonra da The House at Pooh Corner yayınlandı. Milne çocuklar için iki şiir kitabı da kaleme aldı: When We Were Very Young (1924) ve Now We Are Six (1927).
tse-kuruldu
TSE kuruldu
18 Kasım 2017, 09:00
Türk Standardları Enstitüsü (TSE) standartlar yapmak amacıyla 18 Kasım 1960 tarihinde kuruldu. TSE, 26 Mayıs 1955'de ISO'ya, 1 Ocak 1956 tarihinde de Uluslararası Elektroteknik Komisyonu'na (IEC) asil üye oldu. Her türlü standartları hazırlamak ve hazırlatmak, bünyesinde ve hariçte hazırlanan standartları tetkik etmek, kabul edilen standartları yayınlamak gibi görevleri ifa eden TSE'nin kabul ettiği standartlara Türk Standardı adı verilir. Enstitünün ilgili bulunduğu bakanlık, Türkiye Cumhuriyeti Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığıdır.
cumhurbaskanindan-faiz-aciklamasi
Cumhurbaşkanı'ndan faiz açıklaması
17 Kasım 2017, 04:00
Cumhurbaşkanı'ndan faiz açıklaması: Enflasyonu doğuran sebep faizdir.3. havalimanının ana terminal binası yüzde 73 oranında tamamlandı.Yeni uygulama ile milyonlarca vatandaş uçuş bilgilerine artık e-devlet üzerinden ulaşabilecek.Türk Hava Yolları, 'THY Havaalanı Gayrimenkul Yatırım ve İşletme Anonim Şirketi' unvanıyla gayrimenkul şirketi kurdu.Venezuela hazinesi ve kamuya ait petrol şirketi PDVSA, milyarlarca dolarlık borç yükümlülüğünü yerine getiremeyerek iflas etti.
panama-kanalindan-ilk-gemi-gecti
Panama Kanalı'ndan ilk gemi geçti
17 Kasım 2017, 09:00
Panama Kanalı'ndan ilk gemi 1913'te geçiş yaptı. Panama Kanalı, Orta Amerika'nın en güney ülkesi Panama topraklarında yer alır ve Atlas Okyanusu ile Büyük Okyanus'unu birbirine bağlayan su yoludur. Bugün New York'tan San Francisco'ya giden bir geminin, Panama kanalını kullanarak 9.500 km yol yapması, Horn Burnu'nun dolaşılmasını zorunlu kılan eski günlerdeki 22.500 km yola oranla büyük bir kolaylıktır. Açılışından 2002 yılına dek, yaklaşık 800.000 geminin geçtiği tahmin edilen Panama Kanalı'ndan her yıl 14.000'den fazla gemi geçmekte olup taşınan yük miktarı 203 milyon tonu bulmaktadır.
ekmek-fiyatlari-ile-ilgili-onemli-aciklama
Ekmek fiyatları ile ilgili önemli açıklama
16 Kasım 2017, 05:00
Gizli zam yok: Yeni çıkacak 200 gramlık ekmek 1 liradan satılacak. İBB Başkanı, Havarayın daha güzelinin yapılması için iptal edildiğini açıkladı.Subaru, testlerde gerekli koşulları sağlayamadığı gerekçesiyle 395 bin aracını geri çağırdı.Darphane, bu yılın 10 ayındaki 38,5 tonluk altın üretimi ile 2015'teki 21,6 ton ve 2016'daki 24,9 tonluk üretim rakamlarını aştı. Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2018 yılında geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere aralık ayının ilk haftasında toplanacak.
problemler
'Problemler...'
16 Kasım 2017, 12:00
Problemler, sadece iş elbisesi giymiş fırsatlardır.” Henry J. Kaiser
besinci-cadde-is-dunyasina-acildi
Beşinci Cadde iş dünyasına açıldı
16 Kasım 2017, 09:00
New York 5. Cadde 1824'te iş dünyasına açıldı. Dünyanın en pahalı caddesi olarak bilinen Beşinci Cadde, Washington Square Park'tan başlar, kent merkezinin içinden, Central Park'ın doğusundan Harlem Nehri'ne kadar uzanır. Bu cadde dünyanın en pahalı ve en iyi alışveriş caddeleri arasında yer alıyor. Ve her Amerika'ya giden mutlaka bu caddede gezintiye çıkar.
issizlik-geriledi
İşsizlik geriledi
15 Kasım 2017, 05:00
Ağustos döneminde işsizlik oranı 0,7 azalarak yüzde 10,6 oldu.Mahalli idarelere memur alımları İçişleri Bakanlığının izni ile olacak.Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı, cam filmi yasağını kaldıracak bir çalışma yaptıklarını söyledi.Ankara'da toplu ulaşımın 24 saat sürmesine ilişkin düzenleme cuma gecesinden itibaren başlayacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı “SGK, eğer Kemal Kılıçdaroğlu döneminde batmadıysa bir daha hiç batmaz” dedi.
Bakan Zeybekci'den asgari ücret açıklaması
Bakan Zeybekci'den asgari ücret açıklaması
Ekonomi Bakanı Zeybekci "Asgari ücretin Türkiye'de milli gelire oranına baktığımız zaman hakikaten en üst seviyelerdeyiz, yeterli mi, yetmez biliyorum. Türkiye'de asgari ücretin olabildiğince yüksek olmasını istiyoruz" açıklamasında bulundu.
Antalya için 25 milyon turist beklentisi
Antalya için 25 milyon turist beklentisi
Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Kurucu Başkanı Emin Çakmak, Antalya’da 12 aylık turizm gerçekleştiği takdirde 25 milyon turist sayısına çıkılacağını kaydetti.
Yapı denetim firmalarına ceza yağdı
Yapı denetim firmalarına ceza yağdı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca görev ve sorumluluğunu yerine getirmediği tespit edilen yapı denetim firmalarına bu yıl 5 milyon lirayı aşkın ceza uygulandı.
Malatya'ya hızlı tren geliyor
Malatya'ya hızlı tren geliyor
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya hızlı tren hattının 2019 yılında tamamlanacağını söyleyerek, hat sayesinde 4-5 saat içerisinde limanlara ulaşılabileceğini kaydetti.
Kuru meyvede 1,5 milyar dolar ihracat hedefi
Kuru meyvede 1,5 milyar dolar ihracat hedefi
Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Birol Celep, Türkiye'nin geçen sezon çekirdeksiz kuru üzüm, kuru incir ve kuru kayısıda toplam 926 milyon dolarlık ihracat rakamına ulaştığını, artan üretimle ihracatın 1,5 milyar dolar seviyesine çıkabileceğini belirtti.
Ayda beş bin lira kazanca soruşturma
Ayda beş bin lira kazanca soruşturma
Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, metro ve metrobüs duraklarında başkasının yerine kart basarak, haksız kazanç elde eden kişiler hakkında soruşturma başlattı.
Merkez Bankası'ndan döviz hamlesi
Merkez Bankası'ndan döviz hamlesi
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Türk lirası uzlaşmalı vadeli döviz satım ihalelerine başlanmasına karar verdi.
Ankara’da 24 saat kesintisiz ulaşım başladı
Ankara’da 24 saat kesintisiz ulaşım başladı
Ankara'da, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'nın talimatıyla EGO otobüslerinin gece saatlerinde de hizmet verme uygulaması 35 hatta, 280 sefer ile başladı.
ABD'de ham petrol üretimi arttı
ABD'de ham petrol üretimi arttı
ABD'de petrol üretim verilerini belirleyen sondaj kulesi sayısı bu hafta sabit kaldı. Ancak petrol üretimi geçen hafta günlük ortalama 25 bin varil artarak 9,64 milyon varile yükseldi.
Gazprom'un TürkAkım rotasındaki ülkelere doğalgaz ihracatı arttı
Gazprom'un TürkAkım rotasındaki ülkelere doğalgaz ihracatı arttı
Rus enerji şirketi Gazprom'un, TürkAkım doğalgaz boru hattı projesinin planlanan rotası üzerinde yer alan ülkelere doğalgaz sevkiyatını artırdığı bildirildi.
Venezuela hazinesi iflas etti
Venezuela hazinesi iflas etti
Venezuela hazinesi ve kamuya ait petrol şirketi PDVSA, milyarlarca dolarlık borç yükümlülüğünü yerine getiremeyerek temerrüde düştü.
Moody's'ten 13 yıl sonra bir ilk
Moody's'ten 13 yıl sonra bir ilk
Moody's Investors Service, yüksek büyüme potansiyelini güçlendiren ekonomik ve kurumsal reformlarda devam eden iyileşmeye işaret ederek Hindistan'ın kredi notlarını 13 sene sonra yükseltti.
Bitcoin fiyatı güne rekorla başladı
Bitcoin fiyatı güne rekorla başladı
Geçtiğimiz hafta sonu 5 bin 600 dolara kadar düşen Bitcoin fiyatı bugün tarihinde ilk kez 8 bin doları geçti. Geçtiğimiz yılı 900 dolar seviyesinden tamamlayan Bitcoin, 2017 yılında inanılmaz bir performans sergileyerek 8 kattan fazla artış gösterdi.
Siemens'te 6 bin 900 kişinin işine son verilecek
Siemens'te 6 bin 900 kişinin işine son verilecek
Sayılı teknoloji şirketleri arasında gösterilen Siemens, dünya genelinde yaklaşık 6 bin 900 çalışanının işine son verecek ve bazı işletmelerini kapatacak.
ABD ekonomi yönetiminde istifa
ABD ekonomi yönetiminde istifa
ABD basınına sızan haberde 'Tüketicinin Finansal Haklarının Korunması Bürosu'nun Direktörü Richard Cordray'in bu ay sonunda istifa edeceği açıklandı. Cordray, görevinden ayrılma kararıyla ekonomi yönetiminde bu yıl Obama tarafından atananlar arasından istifa eden dördüncü isim olacak.
ABD'nin ticari ham petrol stoku arttı
ABD'nin ticari ham petrol stoku arttı
ABD'nin ticari ham petrol stoku geçen hafta 1,9 milyon varil artarak 459 milyon varile ulaştı. Ülkenin ham petrol üretimi ise bir önceki haftaya göre günlük ortalama 25 bin varil artarak 9,64 milyon varile yükseldi.
İkinci el araçta 'kilometre' oyununa son
İkinci el araçta 'kilometre' oyununa son
İkinci el araçların muayene tarihi ve kilometresine ilişkin bilgiler, PTT’nin HGS ve PTTBank mobil uygulamaları aracılığıyla öğrenilebilecek.
TOFAŞ kapılarını halka açıyor
TOFAŞ kapılarını halka açıyor
TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası AŞ Fabrika Direktörü Erdal Şimşek, salı gününden itibaren haftada 2 gün fabrikayı halkın ziyaretine açacaklarını söyledi.
Bursa yerli otomobile talip oldu
Bursa yerli otomobile talip oldu
Yerli otomobil için 5 konsorsiyumun ortaklığı ve ilk adımın atılması Otomotiv Test Merkezi’nin kurulacağı Bursa’nın Yenişehir İlçesi’ndeki tüm dinamikleri de harekete geçirdi. Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik öncülüğündeki ilçenin tüm yöneticileri Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nu Çankaya Köşkü’nde ziyaret ederek Yerli Otomobil Fabrikası’nın Yenişehir’e kurulması için destek istediler.
Yerli otomobil için Malatya’dan ‘bedelsiz arsa’
Yerli otomobil için Malatya’dan ‘bedelsiz arsa’
Yerli otomobil üretimi için Malatya sanayisinin gerekli alt yapıya sahip olduğunu belirten Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, talep gelmesi halinde bedelsiz arsa tahsisine de hazır olduklarını ifade etti.
Subaru 395 bin aracını geri çağırdı
Subaru 395 bin aracını geri çağırdı
Subaru'nun testlerde gerekli koşulları sağlayamadığı gerekçesiyle 395 bin aracını geri çağırdığı bildirildi.
Trafik sigortasında tavan fiyat kalkabilir iddiası
Trafik sigortasında tavan fiyat kalkabilir iddiası
Zorunlu trafik sigortası fiyatlarında iyileşme sağlanması adına gündeme getirilen trafik sigortası tavan fiyat uygulaması 12 Nisan 2017 tarihinde yürürlüğe girdi. Yeni uygulama ile her il için farklı tavan fiyatlar belirlendi. Trafik sigortası basamaklarına göre belirlenen tavan fiyatlar sonrasında, araç trafik sigortalarında indirim geldi. Fakat bir sigorta şirketinin başkanı tavan fiyat uygulamasının kalkacağını iddia etti. Trafik sigortasında tavan fiyat nedir? Tavan fiyat hakkında bilmek istediği her şey haberimizde.
Palandöken: Sistem hatası vatandaşın suçu olmamalı
Palandöken: Sistem hatası vatandaşın suçu olmamalı
Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden geçiş yapan ticari ve özel araçlara verilen cezaların uyarı niteliği taşıması gerektiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "HGS sisteminde yeterli bakiye olduğu halde sistem arızası nedeniyle hesapta para yokmuş gibi işlem yapılıyor. Sistem hatası vatandaşın suçu olmamalı" dedi
Burada araba kullananlar yandı
Burada araba kullananlar yandı
Ülke ve şehirlerin en büyük sorunlarından biri de şüphesiz trafik. Her geçen gün trafik sıkışıklığına çözüm arayan ülke ve şehirler, toplu taşıma konusunda ileri gitse de oluşan araç yoğunluğu trafik sıkışıklığını artırmaya devam ediyor. "İstanbul çok yoğun" diyenler bir kenara dursun bu sorun sadece Türkiye'de yaşanmıyor. İşte dünyada trafiği en yoğun yerler
Gayrimenkul sertifikasında yeni döneme hazır olun
Gayrimenkul sertifikasında yeni döneme hazır olun
Yeni bir finansal yatırım aracı olarak hayatımıza giren ancak istenilen başarıya ulaşamayan Gayrimenkul Sertifikası yeniden masaya yatırıldı. Uygulamada sorunların çözümü için Sermaye Piyasası Kurulu, yeni bir tebliğ taslağı hazırladı.
Bankalardan satılık 10 bin daire
Bankalardan satılık 10 bin daire
Ödenemeyen kredilerin teminatı olarak bankalara geçen ve satışa çıkarılan gayrimenkul sayısı 8 bin 412. Henüz satışa konulmamış olanlar ve rakam açıklamayan diğer birkaç bankanın elinde bulunanlarla birlikte bu rakamın 10 bini geçtiği tahmin ediliyor
Dünyanın en pahalı evleri burada
Dünyanın en pahalı evleri burada
İngiltere merkezli gayrimenkul şirketi Knight Frank'in yayımladığı son küresel emlak fiyatı artış raporu açıklandı. Türkiye'nin sıralamadaki yeri dikkat çekti. Fiyatları ne kadar artsa da bazı şehirlerdeki ev fiyatları kadar yüksek olamadılar... İşte emlak fiyatlarının en çok yükseldiği yerler ve dünyanın en pahalı evlerinin olduğu ülkeler.
İstanbul'daki kaçak yapılaşmanın temelinde CHP var!
İstanbul'daki kaçak yapılaşmanın temelinde CHP var!
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 'İstanbul’a ihanet ettik' ifadeleri üzerinden gündeme taşınan manipülatif iddialara Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki nokta koydu. Bakan Özhaseki 1994’ten önce yaşananlara işaret etti.


Türkiye için olası bir depremde yıkım riski taşıyan bölgelerin başında 1994 öncesi kaçak yapılaşmaya izin verilen noktalar geliyor. İstanbul’da 1 milyon 350 bin kaçak yapının 94’ten önce yapıldığı biliniyor.


CHP döneminde yapılan kaçak yapıların temizlenmesi ve şehirlerin geleceğinin kurtarılması amacıyla kentsel dönüşüm çalışmaları tüm hızıyla sürdürülüyor.

Kentsel dönüşüm seferberliği
Kentsel dönüşüm seferberliği
Bi̇li̇m Sanayi̇ ve Teknoloji̇ Bakanı Faruk Özlü, devletin depreme karşı geliştirilen tüm teknolojik imkanları ve uygulamaları Düzce için seferber ettiğini belirtti.
Pasif ev yüzde 90 tasarruf sağlıyor
Pasif ev yüzde 90 tasarruf sağlıyor
Sıfır Enerji ve Pasif Ev Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gürcan,"Pasif ev, kullandığı enerji miktarıyla günümüz konutlarına oranla ısıtma ve soğumada yüzde 90'a yakın enerji verimli olarak tasarlandı" dedi.
Küçük müteahhitnakitte zora düştü
Küçük müteahhit nakitte zora düştü
Orta gelirli vatandaşın nakitte kalma isteği küçük müteahhitleri etkiledi. İnşa edilen mahalle aralarındaki konut projelerinde evler müteahhidin elinde kaldı. Büyükler ise çareyi, uzun vade ve şirket içi düşük vade farklarıyla konut satmakta buldu. Ancak bu durumun ne kadar sürdürülebilir olduğu bilinmiyor.
FENDI CASA Türkiye’nin en şık evi için geldi
FENDI CASA Türkiye’nin en şık evi için geldi
Tasarımda dünya markası Fendi Casa, İstanbul’un en şık evini tasarlamak için Türkiye’ye geldi. Dubai ve Miami’den sonra ilk kez Türkiye’ye gelen Luxury Living Group’un en önemli markası Fendi Casa, İstanbul’un yeni deniz semti Büyükyalı ile Türkiye’ye gelişini, 8 Kasım Çarşamba akşamı çok özel bir davet ile kutladı.
5 bin lira borçla başladı işinin patronu oldu
5 bin lira borçla başladı işinin patronu oldu
Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde çalıştığı restorandan ayrıldıktan sonra 5 bin lira borçla kendi restoranını açan Sevilay Erkoç, buradan kazandığı parayla iş yerinin mülkiyetini de satın aldı.
Bu takside yiyecek, içecek, internet bedava
Bu takside yiyecek, içecek, internet bedava
İstanbul’da bir taksici müşterilerini evinde ağırlıyormuş gibi yolculuk yaptırıyor. Taksici, müşterilere çikolata, kek ve çeşitli içeceklerin yanı sıra internet imkanı sunuyor.
5 bin kişiye kamuda iş
5 bin kişiye kamuda iş
Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu, engelli memur yerleştirmesinin martta yapılacağını belirterek “İlk ve son çeyrekte 2 bin 500’er olmak üzere toplam 5 bin kişi kamuya yerleştirilecek” dedi
Makro ve Uyum Market için karar verildi
Makro ve Uyum Market için karar verildi
Türkiye genelinde 253 mağazası ve 6 bin 500 çalışanı bulunan Makro Market ile ilgili mahkeme çok önemli bir karar verdi. Mahkeme, şirket için tedbir kararı vermişti. Bu kararla şirket hacizlere karşı korumaya alınmış oldu. Ancak, alacaklılar bu karara itiraz etti; tedbirin kaldırılmasını istedi. Şirket avukatı ise 'Tedbir kararı kalkarsa firma ortadan kalkar' dedi. Mahkeme tarafları dinledi ve kararını verdi. Mahkeme, iki hafta önce verdiği tedbir kararını kaldırdı. Böylece şirket, hacizlere karşı korumasız konuma düştü.
Varan’ın efsane markası icradan satılacak
Varan’ın efsane markası icradan satılacak
Otobüs taşımacılığında 70 yılı aşan geçmişi ile Türkiye’nin en köklü şirketlerinden Varan’ın tescilli markası icradan satılacak. 17 marka için ilk icra ihalesi gelecek hafta yapılacak. Alacaklı bir bankanın satışını istediği Varan markası, ‘Ceylan Kız’ şekli ile biliniyor.
TCDD Taşımacılık AŞ'ye 9 müfettiş yardımcısı alınacak
TCDD Taşımacılık AŞ'ye 9 müfettiş yardımcısı alınacak
Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığına 9 müfettiş yardımcısı alınacak.
İki ayda zirveden inen CEO
İki ayda zirveden inen CEO
Airbus, Sikorsky, Honda gibi devlere parça üreten GKN'nın iki ay önce göreve getirilen CEO'su Kevin Cummings, görevden alındı.
Asgari ücret zamlanıyor
Asgari ücret zamlanıyor
Asgari ücret 1 Ocak'ta zamlanacak. Doğrudan 7 milyon çalışanı ilgilendiren asgari ücrete zam için görüşmeler, Aralık ayının ilk haftasında Çalışma Bakanlığı ev sahipliğinde başlayacak.