DünyaMısır Dışişleri Bakanı Suudi Veliaht Prensi ziyaret etti

Mısır Dışişleri Bakanı Suudi Veliaht Prensi ziyaret etti

Mısır Dışişleri Bakanı Şukri, Suudi Arabistan temasları kapsamında Veliaht Prens bin Selman'la bir araya geldi. Görüşmede iki ülke arasındaki ilişkiler ve son dönemde bölgede yaşanan olaylar konuşuldu.

Haber MerkeziAA
Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri ve Suudi Veliaht Prens
Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri ve Suudi Veliaht Prens

Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri'nin Suudi Arabistan temasları kapsamında Veliaht Prens Muhammed bin Selman ile bir araya geldiği bildirildi.

Suudi Arabistan resmi ajansı SPA'da yer alan habere göre, Veliaht Prens ve Savunma Bakanı Muhammed bin Selman ve Mısır Dışişleri Bakanı Şukri başkent Riyad'daki Yemame Sarayı'nda görüştü.

Görüşmede, Mısır ve Suudi Arabistan arasındaki ilişkiler, bölgede son dönemde yaşanan olaylar ve uluslararası gelişmelerin ele alındığı belirtildi.

Suudi Arabistan Devlet Bakanı Dr. İsam bin Said bin Said, Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr ve Mısır'ın Riyad Büyükelçisi Nasır Hamdi ve bazı yetkililer de görüşmeye katıldı.

REKLAM

Mısır Dışişleri Bakanı Şukri, Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Kuveyt, Bahreyn, Umman ve Suudi Arabistan'ı kapsayan 3 günlük turuna 12 Kasım'da Ürdün'den başlamıştı.

Suudi Arabistan'dan Abbas'a ültimatom
DÜNYA
Suudi Arabistan'dan Abbas'a ültimatom