DünyaVenezuela için askeri seçenek masada

'Venezuela için askeri seçenek masada'

ABD Başkanı Trump Venezuela'da yaşanan gelişmelere ilişkin açıklamada bulundu. Trump, "Venezuela için birçok seçeneğimiz var. Bu arada askeri seçeneği de dışlamayacağım." dedi.

Haber MerkeziAA
ABD'nin Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya karşı yaptırımlarını sürdürüyor.
ABD'nin Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya karşı yaptırımlarını sürdürüyor.

ABD Başkanı Donald Trump, Venezuela'daki iç karışıklıkla ilgili olarak bu ülkeye yönelik askeri seçeneğin de masada olduğunu söyledi.

New Jersey'de bir golf kulübünde tatiline devam eden Trump, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ve Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Nikki Haley ile görüşmesinin ardından gazetecilere açıklama yaptı.

  • Venezuela'daki ulusal kurucu meclis seçimlerinin ardından süren şiddet olaylarına yönelik seçeneklerinin neler olduğu sorulan Trump, "Venezuela için birçok seçeneğimiz var. Bu arada askeri seçeneği de dışlamayacağım." dedi.

ABD askerleri konuşlanabilir

Trump, dünyanın başka bölgelerinde asker bulundurdukları gibi Orta Amerika ülkesi Venezuela için de bu seçeneği değerlendirebileceğini dile getirdi.

Trump, Çin lideri Şi ile Kuzey Kore'yi görüşecek

Ayrıca, Tillerson ve Haley'le Kuzey Kore ile yaşanan gerginliği konuştuklarını aktaran Trump, bu gece Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile telefon görüşmesi yapacağını bildirdi.

REKLAM

Trump, Kuzey Kore konusunda Çin ve diğer ülkelerle yakın bir şekilde çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Maduro'dan Trump'a çağrı: Elim burada
DÜNYA
Maduro'dan Trump'a çağrı: Elim burada