POLİTİKA

Ülkenin kalkınması için ''temiz'' destek

Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı, ''Bu okullara ne kadar yatırım yaparsak, Türkiye''nin kalkınmasına o kadar faydalı oluruz'' dedi.

Merve Onkök Yeni Şafak
Eczacıbaşı Topluluğu''-nun Yatılı Bölge Ortaokulları''nın (YBO) fiziksel koşullarını iyileştirmek hedefiyle Milli Eğitim Bakanlığı''nın (MEB) işbirliğiyle yürüttüğü Eczacıbaşı Hijyen Projesi kapsamında, Maçka Esiroğlu 75. Yıl İMKB YBO''daki çalışmalar tamamlandı. Okulun tesisat altyapısının MEB tarafından onarılmasının ardından, derslik ve pansiyon bölümlerindeki tuvalet ve banyoları kapsayan yaklaşık 2 bin metrekarelik alan, Vitra ve Artema''nın ürünleriyle yenilendi, 5 bin 914 metrekare karo döşendi, bin 836 ürün monte edildi.

ÖĞRENCİLERE HİJYEN EĞİTİMİ

İpek Kağıt markalarından Selpak tüm öğrencilere kişisel hijyen ve tuvalet eğitimi verdi, okula temizlik kağıdı desteği yaptı. Konuyla ilgili olarak okulda düzenlenen törene, Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı, Eczacıbaşı Holding Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilir Kalkınma Grup Başkanı Okşan Atilla Sanön, Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Başkanı Hüsamettin Onanç ve İpek Kağıt Genel Müdürü Sertaç Nişli''nin yanı sıra, yerel yöneticiler, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

ÇAĞDAŞ OKULLAR ŞART

Törende konuşan Faruk Eczacıbaşı, söz konusu projenin bir sosyal sorumluluk projesinden çok, kalkınma projesi olduğuna vurgu yaparak, ''Milli gelirde adeta sıçrama yapan Türkiye''nin gelişmiş ülke kategorisine yükselebilmesi için önce gelişmiş insan kaynağına ihtiyacı var'' dedi.

Yorum

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.