https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480&iu=/1347001/Yenisafak-Video-Preroll&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp] https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480|640x350&iu=/1347001/Yenisafak-VideoPOSTROLL&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp]
Ekonomi Aralıkta faiz artırımı bekliyorum

'Aralık'ta faiz artırımı bekliyorum'

Philadelphia Fed Başkanı Patrick Harker, Aralık ayındaki toplantıda faiz artırımından yana olduğunu söyledi. Harker, "Halen 2018 yılında üç faiz artırımı öngörüyorum" dedi.

Haber Merkezi Diğer
Amerikan Merkez Bankası
Amerikan Merkez Bankası

Philadelphia Fed Başkanı Patrick Harker, ABD ekonomisinin oldukça güçlü olduğunu söyledi.

CNBC'ye konuşan Harker, Fed'i yönetebilmek için ekonomiyi ve piyasaları iyi anlamak gerektiğini belirtti ve "Fed Başkanı ortak görüş oluşturan olmalı ve takım lideri gibi hareket etmeli" şeklinde konuştu.

Philadelphia Fed Başkanı Patrick Harker - ( Fotoğraf: Bloomberg )

ABD enflasyon dinamikleri etrafında bazı sorunlar olduğunu söyleyenHarket, ekonomik büyümenin bu yıl yüzde 2'nin hafif üzerinde olacağını sözlerine ekledi.

2018 yılında üç faiz artırımı öngörüyorum

Faiz artırımları konusunda da görüşlerini açıklayan Harker, Aralık ayındaki toplantıda faiz artırımından yana olduğunu söyledi ve "Halen 2018 yılında üç faiz artırımı öngörüyorum" dedi.

REKLAM

Harker ayrıca, nitelikli işçi azlığının ekonomi için temel konu olduğuna dikkat çekti. Bloomberg'in haberine göre, Fed bu yıl Mart ve Haziran aylarındaki toplantılarında faiz artırımına gitmişti.

Harker'ın bu yıl Fed toplantılarında oy hakkı bulunuyor.

Kasırgaların ABD'ye maliyeti 260 milyar doları aştı
EKONOMİ
Kasırgaların ABD'ye maliyeti 260 milyar doları aştı

AB-Kanada ticari ilişkilerinde CETA dönemi: Gümrük vergileri kalktı
EKONOMİ
AB-Kanada ticari ilişkilerinde CETA dönemi: Gümrük vergileri kalktı

Küresel piyasalar FED kararını bekliyor
EKONOMİ
Küresel piyasalar FED kararını bekliyor