EkonomiFord Otosandan Meslek lisesine yaklaşık 1 milyon liralık yardım

Ford Otosan'dan Meslek lisesine yaklaşık 1 milyon liralık yardım

Tokat'ın Niksar ilçesinde bulunan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine, Ford Otosan tarafından yaklaşık 1 milyon lira değerinde makine ve ekipman yardımı yapıldı. Okul müdürü Mehmet Yılmaz, "Bize hediye edilen bu makineler, öğrencilerimizin eğitiminde büyük katkı sağlayacaktır" dedi.

Haber MerkeziAA
Ford Otosan'dan hediye edilen makine parkurunun değeri 1 milyon lira civarında.
Ford Otosan'dan hediye edilen makine parkurunun değeri 1 milyon lira civarında.

Tokat'ta, Niksar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine, Ford Otosan tarafından yaklaşık 1 milyon lira değerinde makine ve ekipman yardımı yapıldı.

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Yılmaz, kendisinin de bugün müdürlük yaptığı okuldan mezun olduğunu söyledi.

  • Okulla ilgili projeleri bulunduğunu, bu kapsamda makinelere ihtiyaç duyduklarını belirten Yılmaz, "Yaz aylarında Ford Otosan'a yazılı olarak müracaatımız oldu. Başvurumuz olumlu sonuçlandı. 3 gün önce bir tırla makine ve ekipmanlarımız geldi" dedi.

Fabrikada çalışan hemşehrileri Serkan Çelik'in de bu konuda kendilerine yardımcı olduğunu anlatan Yılmaz, şunları kaydetti:

"Sağ olsunlar, fabrikadan gelen arkadaşlarımız ve Serkan Çelik kardeşimiz, makinelerin kurumu ile ilgili çalışmalara devam ediyor. İşlemler birkaç gün daha sürecek. Bize hediye edilen bu makineler, öğrencilerimizin eğitiminde büyük katkı sağlayacaktır. Hediye edilen makine parkurunun değeri 1 milyon lira civarında. Bunların arasında metal işler için gazaltı kaynak, profil kesme gibi makineler var. Yardımlarından dolayı Ford ailesine çok teşekkür ediyoruz."

REKLAM

Kars lojistik üs oluyor
EKONOMİ
Kars lojistik üs oluyor

Yatırım kadar tasarruf şart
EKONOMİ
Yatırım kadar tasarruf şart

Sanayi üretiminde sürpriz: Yüzde 10.4 artış
EKONOMİ
Sanayi üretiminde sürpriz: Yüzde 10.4 artış