ÖZGÜN

Erhan Çelik neden istifa etti? Erhan Çelik kimdir?

TRT 1 haber sunucusu Erhan Çelik istifa etti. Erhan Çelik, istifa gerekçelerini Twitter'da yaptığı paylaşımla açıkladı. Peki Erhan Çelik neden istifa etti? Erhan Çelik kimdir? İşte ayrıntılar...

Haber Merkezi Diğer

Erhan Çelik neden istifa etti? Erhan Çelik kimdir? sorularının yanıtı haberimizde.

TRT 1 Ana Haber'de veda ettiğini açıklayan Çelik, "Başta Genel Müdür İbrahim Eren olmak üzere TRT camiasına teşekkür ediyorum. Buna bir kan değişimi olarak da bakabilirsiniz. Hayırlısı olur inşallah" ifadelerini kullandı.

Erhan Çelik'in Twitter üzerinden paylaştığı mesaj:

ERHAN ÇELİK KİMDİR?

2 Eylül 1972 tarihinde Ankara Polatlı'da dünyaya gelen Erhan Çelik, Ortaokul ve liseyi Polatlı'da tamamlar. Üniversite eğitimini işletme bölümü okuyarak tamamlayan sanatçının mesleği haber spikerliğidir.

45 yaşında olan spiker'in İlknur Türker ile olan evliliğinden Kayra Çelik isminde bir oğlu vardır. 2013 yılında İlknur Türker'den boşanır ve bir yıl sonra ünlü sanatçı Gülben Ergen ile nikâh masasına oturur.

Erhan Çelik bu evliliği de uzun süre yürütemez ve 6 Aralık 2016 tarihinde ikili boşanır. Kariyerine 90'lı yıllarda açılan Ankara Polatlı kanalında başlar. Polatlı televizyonunda ana haber sunan spiker, 1996 yılında TGRT Ankara haber bürosuna geçerek burada gece muhabirliği yapar.

Reha Muhtar'ın spikerlik kariyerinde zirvede olduğu dönemde onun ekibine alınır ve artık SHOW TV Ankara Haber bürosunda çalışmaktadır. Yaptığı bir haber yanlış yazılınca Reha Muhtar tarafından işinden edilir. Bu arada askerliğini aradan çıkaran Erhan Çelik 2000 yılında Kanal 7 televizyonunda çalışmaya başlar. Bu kanalda 7 yıl boyunca '' Bu kadar Olur'' isimli reality show, ''İskele Sancak'' ve ana haber bültenlerini sunmuştur.

2013 yılında Habertürk kanalına geçen Erhan Çelik 2014 yılında kanalın Genel yayın yönetmenliği görevine getirilmiştir. Bu görevi yürütürken aynı zamanda Show TV haberin sorumluluğunu alan Spiker Erhan Çelik her iki görevini de 2015 itibariyle bırakmıştır.

27 Temmuz 2016 itibariyle TRT 1 kanalının ana haberlerini sunan Erhan Çelik 6 Ekim 2017 tarihinde TRT'den ayrıldığını açıkladı.

Erhan Çelik TRT'ye veda etti
Diğer

Erhan Çelik TRT'ye veda etti

TRT 1 Ana Haber spikeri Erhan Çelik TRT 1'e veda etti. Çelik "Bir buçuk yıldır sizlerin desteğiyle sürdürdüğüm TRT 1 Ana Haber Bülteni'ne veda ediyorum. Bu vesileyle TRT camiasına teşekkürü bir borç biliyorum. Buna bir kan değişimi diyebilirisiniz" dedi.


Yorum

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.