Gündem10 saniyede 25 bin liralık motosikleti çaldılar

İstanbul haberleri: Kadıköy’de 10 saniyede 25 bin liralık motosikleti böyle çaldılar

10 saniyede 25 bin liralık motosikleti çaldılar

Kadıköy’de kasklı hırsızlar 25 bin lira değerindeki motosikletin direksiyon kilidini 10 saniyede kırarak çaldı. O anlar saniye saniye güvenlik kameralarına yansırken hırsızların, motosikleti götürürken ki rahat tavırları ise dikkat çekti.

Haber MerkeziIHA
Motosiklet  hırsızlığı 27 Ekim Cuma günü saat 03.30 sıralarında Kadıköy’de meydana geldi.
Motosiklet hırsızlığı 27 Ekim Cuma günü saat 03.30 sıralarında Kadıköy’de meydana geldi.

Motosikletli ve kasklı 2 hırsız, gece saatlerinde kaldırımda park halinde olan 25 bin lira değerindeki motosikletin yanına geldi. Rahat tavırlarıyla dikkat çeken hırsızlardan biri geldikleri motosikletin yönünü değiştirirken diğeri de motosikletin üstüne bindi. Yaklaşık 10 saniye içerisinde motosikletin direksiyon kilidini kıran hırsızlar, ardından motosikleti yürütmeye başladı. Bir süre sonra motosikletlere binen hırsızlar hızla gözden kayboldu. O anlar ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.


Kendi motosikletiymiş gibi üstüne binip çaldı
Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, kasklı 2 hırsız motosiklet ile park halindeki motosikletin yanına geliyor. Buradan duran hırsızlar biri motosikletin yönünü çevirirken diğeri de çalacakları motosikletin üstüne biniyor. Kısa sürede direksiyon kilidini kıran hırsız ardından motosikleti bir süre yürütüyor. Daha sonra hırsızlar motosikletlerin üstüne binerek hızla gözden kayboluyor.

REKLAM


Polis, hırsızların yakalanması için çalışma başlattı.