POLİTİKA

19 Mayıs gençlerin bayramı

Başkent Ankara'da 81 ilden çok sayıda genç, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Anıtkabir'de düzenlenen resmi törene katıldı. Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı. Yurdun dört bir yanında etkinlikler gün boyu sürecek.

Haber Merkezi Yeni Şafak

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Başkent Ankara'da resmi etkinlikler başladı.

İlk anma, Anıtkabir'de gerçekleştiriliyor. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Anıtkabir'i ziyaret etti.

81 ilden gelen çok sayıda gencin katıldığı törende Bakan Çağatay Kılıç, saygı duruşunun ardından Atatürk'ün mozalesine çelenk bıraktı. Ardından Bakan Çağatay Kılıç, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabul edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla gençleri 14.30'da kabul edecek.

Başbakan Binali Yıldırım da 16.30'da Çankaya Köşkü'nde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla gençlerle buluşacak.

Öte yandan resmi kabullerin yanı sıra yurdun dört bir yanında gençlerin katılacağı etkinlikler gün boyu sürecek.

Başkentte bazı yollar trafiğe kapatıldı

Çankaya Belediyesi tarafından düzenlenecek 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri nedeniyle Ankara'da bazı yolların trafiğe kapatılacağı bildirildi.

Ankara Valiliğinde yapılan açıklamada, Çankaya Belediye Başkanlığının 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, saat 20.00’de Anıtpark’ta Funda Arar konseri düzenleneceği, söz konusu program nedeniyle saat 17.00’den itibaren etkinlik sona erene kadar Spor Park Sokak-Akdeniz Caddesi kesişimi, Mareşal Fevzi Çakmak-84. Cadde kesişimi, Akdeniz Caddesi-83. Sokak kesişimi, Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi-77. Sokak kesişiminin araç trafiğine kapatılacağı kaydedildi.

Açıklamada, söz konusu güzergahları kullananların trafiğe kapatılan yol durumunu dikkate almaları gerektiği vurgulandı.

İstiklal Marşı’nı işaret diliyle söylediler

Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak üzere 19 Mayıs 1919’da ayak bastığı Samsun’da işitme engelli çocuklar ve milli sporcular İstiklal Marşı’nı işaret dili ile söyledi.

Samsun’da bu yaz 18-30 Temmuz tarihleri arasında 80’e yakın ülkeden 4 bin 500’e yakın işitme engelli sporcunun katılımıyla düzenlenecek 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nın genel koordinatörlüğü önünde düzenlenen törende, bu organizasyonda Türkiye’yi temsil edecek sporculardan bir kısmı ile 19 Mayıs İşitme Engelliler Ortaokulu ve Özel Samsun Artı Bilgi Okullarından öğrenciler bir araya geldi. 50 kişilik koro, İstiklal Marşı’nı hep birlikte işaret dilini kullanarak söyledi.


İstiklal Marşı’nı işaret diliyle söylediler
IHA

İstiklal Marşı’nı işaret diliyle söylediler

Samsun'da 18-30 Temmuz'da düzenlenecek 23. İşitme Engelliler Yaz Spor Oyunları (2017 Deaflympics) öncesinde, işitme engelli çocuklar ve milli sporcular, İstiklal Marşı'nı işaret diliyle okudu.

Yorum

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.