Gündem2017 DGS ek yerleştirme sonuçlarını öğren

DGS ek yerleştirme sonuçları sorgulama

2017 DGS ek yerleştirme sonuçlarını öğren

ÖSYM, 2017 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçlarını açıkladı. Adaylar, sonuçları TC. kimlik no ile öğrenebildiği gibi e-devlet şifresi ile de öğrenebilecekler. Ayrıca ÖSYM, yerleşen aday sayısına ilişkin de bilgi verdi.

Haber MerkeziYeni Şafak
Fotoğraf: Arşiv
Fotoğraf: Arşiv

ÖSYM, 2017 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçlarını açıkladı. Adaylar, sonuçları TC. kimlik no ile öğrenebildiği gibi e-devlet şifresi ile de öğrenebilecekler.

ÖSYM, 2017 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçlarını resmi sitesinden açıkladı.

Sınava girena adaylar, TC. kimlik no ile öğrenebildiği gibi e-devlet şifresi ile de öğrenebilecekler.

ÖSYM'nin internet sitesinden "2017 DGS: Ek Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanması" başlıkğıyla yaptığı açıklama şu şekilde:

2017-DGS Ek Yerleştirme işlemleri tamamlanmış olup ek yerleştirme sonuçları, 6 Kasım 2017 tarihinde saat 18:45’den itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden açıklanacaktır.Yükseköğretim programlarına yerleşen adayları gösteren fotoğraflı yerleştirme sonuçları, ÖSYM tarafından YÖK’e elektronik ortamda gönderilecektir. Bir yükseköğretim programını kazanan adayların, sınav sonuçları açıklandıktan sonra sonuç belgelerinde belirtilen tarihlerde yerleştirildikleri programa kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir.

REKLAM

Ek Yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler Ek'te sunulmuştur.

TC Kimlik numara ile sonuç sorgulaması yapmak için tıklayınız

Ek Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler için tıklayınız

2017-DGS Ek Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Küçük ve En Büyük Puanlar için tıklayınız

Adaylara saygıyla duyurulur.

ÖSYM, tercih yapan adayların sayısını 30.807 olarak açıklarkan Kontejan sayısını ise 4.895 olarak duyurdu. Yerleşen aday sayısını 3.561 olduğunu duyururken boş kalan kontejanları ise 1.334 olduğu bilgisini verdi.

REKLAM

ÖSYM açıkladı