5 yıllık harç parasına 10 yıllık pasaport

Gül Akın 00:00 Ağustos 07, 2010 Yeni Şafak

5 yıllık harç parasına 10 yıllık pasaport

Fotoğraf: Yeni Şafak
Pasaport Kanunu'nda yapılan yeni değişikliklerle 5 yıllık harç parasına 10 yıllak pasaport alınabilecek. 1 Haziran'dan itibaren verilmeye başlanan çipli pasaportlarla ilgili yapılan değişiklikler kapsamında yeşil pasaportlarda ise erkek çocukların yaşı 18'den 25'e yükseltilirken kız çocuklarının sınırsız olan süresi 25 yaşa düşürüldü. Yapılan değişikliğin ardından 310 TL harç bedeli karşılığında hazırlanan pasaportların geçerlilik süresi 10 yıl olacak. Ancak pasaportunu uzatma talebinde bulunanlar için 310 TL bedel karşılığında 5 yıllık geçerlilik süresi verilecek.

  Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Şafak Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

  5 yıllık harç parasına 10 yıllık pasaport

  5 yıllık harç parasına 10 yıllık pasaport
  Yayın hayatına başladığımız ilk günden itibaren ülkemizde demokrasinin tüm kurumları ile yerleşmesi, milli irade ve değerlerimizin hakim olması için tüm gücümüzle çalıştık. Bu ülkenin geleceğinin derin sularda boğulup gitmemesi için çaba sarf ettik. Fırtınalı günlerde sığınılacak bir liman olduk. Bugüne kadar ülkemize yapmış olduğumuz katkıyı bundan sonra da okurlarımızın desteği ile sürdürmeye devam edeceğiz. Her gün Yeni Şafak’la yeni bir umut olacak.

  SON DAKİKA

  #title#