GündemAhmet Edip Uğur İstifa yok görevimin başındayım

Ahmet Edip Uğur: İstifa yok görevimin başındayım

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, hakkında çıkan istifa iddialarına yönelik, "Ben Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görevimin başındayım, halkımın hizmetindeyim. Asılsız haberler çıkıyor, bunların hiçbirine itibar edilmemesini istiyorum" dedi.

Haber MerkeziDiğer
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur

Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'tan boşalan başkanlığa seçim yapmak için toplanan Türkiye Belediyeler Birliği Meclisinde divan başkanlığı yapan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, hakkında çıkan istifa iddialarına yanıt verdi.

"Cumhurbaşkanımızla görüşme yapmadım"

Gazetecilerin sorusu üzerine Uğur, şahsıyla ilgili sürekli bir haber dolaştığını ifade ederek, şunları söyledi:

"Bu haberler, aslı olmayan yalan, nereden üretiliyorsa üretilip servis edilen haberler. Ben tabii Cumhurbaşkanımızla dün de bir görüşme yapmadım ama malesef bütün kanallarda, alt yazılarda, yapılan konuşmalarda istifa ile ilgili birçok spekülasyonlar oluyor. Partimizin Sözcüsü Sayın Mahir Ünal'ın yapmış olduğu açıklama ve benim basına yapmış olduğum yazılı açıklamayla biz Cumhurbaşkanımız partimizin lideri Recep Tayyip Erdoğan'la birlikte 17 yıldır kutlu yolculuğumuza devam ediyoruz.
"Hanıma bile inandıramıyoruz" Ben Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görevimin başındayım, halkımın hizmetindeyim. Asılsız haberler çıkıyor, bunların hiçbirine itibar edilmemesini istiyorum. Hanıma bile inandıramıyoruz, hanım diyor ki 'neden söylemiyorsun?' Ankara'ya geldim ama Sayın Cumhurbaşkanımızla bir görüşmem olmadı."

REKLAM
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün gece Beştepe'de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile görüştüğü sıralarda, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ile de bir araya geldiği iddia edilmişti.

Fatma Şahin'den 'Erdoğan çağırdı' iddialarına sert yanıt
GÜNDEM
Fatma Şahin'den 'Erdoğan çağırdı' iddialarına sert yanıt

Erdoğan, Erol Kaya'yı kabul edecek
GÜNDEM
Erdoğan, Erol Kaya'yı kabul edecek

Cumhurbaşkanlığı'ndan 'Balıkesir' açıklaması
GÜNDEM
Cumhurbaşkanlığı'ndan 'Balıkesir' açıklaması