https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480&iu=/1347001/Yenisafak-Video-Preroll&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp] https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480|640x350&iu=/1347001/Yenisafak-VideoPOSTROLL&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp]
Gündem Balıkçı teknesini 2,5 kilometre sürükledi 1,5 saatte yakalandı

Aliağa'da 1,5 metrelik orkinos oltaya takıldı

Balıkçı teknesini 2,5 kilometre sürükledi 1,5 saatte yakalandı

İzmir'in Aliağa ilçesi açıklarında tekneyle balık avlamaya çıkan Aliağalı amatör balıkçılar Mustafa Sağlamtürk ve Kemal Mete, bir buçuk metre boyunda 75 kilo ağırlığında orkinos yakaladı. Balıkçı teknesini yaklaşık 2 buçuk kilometre sürükleyen orkinosun bir buçuk saatte yakalandığı öğrenildi.

Haber Merkezi IHA
Vatandaşlar,yakalanan orkinosla fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarıştı.
Vatandaşlar,yakalanan orkinosla fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarıştı.

Aliağa Amatör Balıkçılık ve Deniz Sporları Derneği (ALDER) üyesi Mustafa Sağlamtürk ve Kemal Mete corci adlı 6 metrelik tekneyle sabahın erken saatlerinde Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon alanında bulunan balıkçı barınağından denize açıldı. Yem olarak sardalya taktıkları oltalarını denize atan amatör balıkçılar, bir süre sonra oltalarına büyük bir orkinos takıldığını fark etti.

Tekneyi 2,5 kilometre sürükledi

Oltaya takılan orkinos yakalanmamak için uzun süre su altında mücadele verdi. Balıkçı teknesini yaklaşık 2 buçuk kilometre sürükleyen orkinos bir buçuk saatte yakalanabildi.

İzmir'de balıkçılar, bir buçuk metre boyunda 75 kilo ağırlığında orkinos yakaladı.

REKLAM

Vatandaşların orkinosla fotoğraf yarışı

Yoğun çabalarla yakalanan orkinos, akşam saatlerinde Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı’ndaki balıkçı barınağına getirildi. Burada balıkçılar tarafından güçlükle karaya çıkartılan orkinos, büyüklüğü ile görenleri hayrete düşürdü. Vatandaşlar, ilgi odağı haline gelen orkinosla fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarıştı.

"Allah her balıkçıya nasip etsin"

Orkinosu bu iş için özel yapılmış olta ile tuttuklarını belirten amatör balıkçı Kemal Mete, “Sabah saat 4’de vira bismillah diyerek avlanmak için denize açıldık. Saat 11 sularında da orkinosu tekneye çektik. Bu orkinosu tekneye çekebilmek için yaklaşık 1 buçuk saat mücadele verdik. Bizim için çok keyifli çok eğlenceli bir av oldu. Allah her balıkçıya böyle bir balık tutmayı nasip etsin” dedi.

REKLAM

Tam 250 kilo: Araçtan 5 kişiyle indirebildi
GÜNDEM
Tam 250 kilo: Araçtan 5 kişiyle indirebildi

Çanakkale'de zıpkınla 50 kiloluluk balık avladı
GÜNDEM
Çanakkale'de zıpkınla 50 kiloluluk balık avladı

İçinden çıkan şaşkına çevirdi
GÜNDEM
İçinden çıkan şaşkına çevirdi