https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480&iu=/1347001/Yenisafak-Video-Preroll&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp] https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480|640x350&iu=/1347001/Yenisafak-VideoPOSTROLL&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp]
Gündem CHP Çanakkale Belediye Başkanını savundu

CHP Çanakkale Belediye Başkanını savundu

CHP, Çanakkale Belediye Başkanı Gökhan'ın, AK Partili meclis üyesine karşı davranışının olumlu olmadığını söyledi. CHP'nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Torun, görüntüleri incelediklerini açıkladı ve Gökhan'ı savundu.

Haber Merkezi Diğer
Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın hakarete varan tavırları tepki çekmişti.
Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın hakarete varan tavırları tepki çekmişti.

CHP'nin yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Çanakkale Belediye Meclisinde yaşanan tartışmaya ilişkin görüntüleri incelediklerini, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın bir suç unsuru olacak olumsuz bir davranışını görmediklerini bildirdi.

Torun, canlı yayınlanan Belediye Meclisi toplantısına ilişkin görüntüleri, parti genel merkezinde incelediklerini söyledi.

Söz konusu görüntülerde belediye meclis üyesine yapılan herhangi bir hakarete rastlamadıklarını ifade eden Torun, şunları kaydetti:

  • "Toplantıda başka birisi çıkışta bulununca Başkan, 'Söz alan konuşsun' demiş. AKP'li Meclis Üyesi, partinin meselesini gündeme taşımış. Sayın Başkan, 'Burası parti meselelerinin değil, belediyenin sorunlarının konuşulacağı yer.' diyor. AKP'li Meclis Üyesi ısrar edince, Başkan 'Yetkilerimi bana kullandırmayın.' karşılığını veriyor. Başkanın 'otur yerine' ifadesi, arka sıralarda oturan ve tartışmaya katılan başka birine karşı. Çanakkale Belediye Meclisinde yaşanan tartışmaya ilişkin görüntüleri inceledik. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın bir suç unsuru olacak olumsuz bir davranışını görmedik."

Torun, Belediye Başkanı Gökhan'ın kadınlara olan nezaketiyle bilindiğini dile getirerek, AK Parti'nin olayı farklı yöne çekmeye çalıştığını öne sürdü.

İnceöz: Çanakkale Belediye Başkanı özür dilesin
GÜNDEM
İnceöz: Çanakkale Belediye Başkanı özür dilesin

REKLAM

CHP'li belediye başkanından kadın meclis üyesine küstah tavır
OYNAT 00:48
CHP'li belediye başkanından kadın meclis üyesine küstah tavır
Çanakkale Belediye Meclisi toplantısında, AK Partili Belediye Meclisi üyesi Av. Tülay Ömercioğlu'nun, CHP'nin İsmetpaşa Mahallesi delege seçimlerinde geçersiz ve imzasız oy kullanılmasını dile getirdiği sırada CHP'li Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın sert ve terbiye sınırlarını zorlayan tavırlarına maruz kaldı. Ardından mikrofonu da kesilen Ömercioğlu ve beraberindeki AK Partili üyeler salonu terk etti.