GündemCHP eskiden beri böyle

'CHP eskiden beri böyle'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Niye korkuyorsun milletten diye soran Başbakan Yardımcısı Canikli "Bu Kılıçdaroğlu, bu CHP, eskiden beri böyle. Milletten korkuyor, milletten kaçıyor, milleti sevmiyor. Millet de sizi sevmiyor" dedi.

Haber MerkeziAA
Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli
Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, "Bu Kılıçdaroğlu, bu CHP, eskiden beri böyle. Milletten korkuyor, milletten kaçıyor, milleti sevmiyor. Millet de sizi sevmiyor." dedi.

Canikli, Tirebolu ilçesinde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, bazılarının sandık, seçim ve referandumdan çok korktuğunu söyledi.

16 Nisan'daki oylamada halkın takdirine sunulan Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin halkın önüne gelmemesi için Mecliste çok çaba sarf edildiğini belirten Canikli, "Engellemek istediler, takip ettiniz zaten. Ya niye korkuyorsun? Vatandaşın karşısına gitmekten niye korkuyorsun ? Sandık demek ne demek, sandığın kurulması ne demek? Seçim demek, halkoylaması demek, milletin karşısına gitmek demek, millete hesap vermek demek.” şeklinde konuştu.

REKLAM

"Milleti hor gördüler"

"Niye kaçırıyorsun milletten, niye korkuyorsun milletten?” diyen Canikli, şöyle devam etti:

“Bu Kılıçdaroğlu, bu CHP eskiden beri böyle. Milletten korkuyor, milletten kaçıyor, milleti sevmiyor. Millet de sizi sevmiyor. Millet onların, hani Kemal Sunal’ın bir filmi var 'Sütoğlan seni sevmedim, babanı da sevmezdim', bu millet bunların babasını da İnönü’yü de sevmedi öyle. Çünkü bu millete hak ettiği hizmeti vermedi. Millete tepeden baktılar, milleti hor gördüler."

Tirebolu’nun 16 Nisan’ı beklediğini söyleyen Canikli, "16 Nisan’da onlara gösterecek, hepsini gösterecek. Demokrasilerde sandıktan kaçış yok, sandıktan kaçamazsın. Zamanı gelince gideceksin milletin önüne, hesabını vereceksin. Bak biz kaçıyor muyuz? Kaçmıyoruz, seve seve gidiyoruz, güle güle gidiyoruz milletin karşısına." değerlendirmesinde bulundu.

REKLAM

"Yeni yalanlar ortaya çıkmaya başladı"

"2002’den sonra siyaset gerçekçi bir zemin üzerine yapılmaya başlandı, ta ki Kemal Kılıçdaroğlu CHP Genel Başkanı olana kadar." ifadelerini kullanan Canikli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"CHP Genel Başkanı olduktan sonra tekrar o siyasetin o palavra dönemi inanın başladı, çok üzüntü verici bir hadise. 2011 seçimlerinde, bakın hatırlarsınız bu meydanda da konuşmuştum, 2011 seçimlerinde çalışma yapıyoruz, seçim propagandası yapıyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu her gittiği yerde kim ne isterse 'Tamam' diyor, 'Veriyorum' diyor. Kim ne isterse, yani petrolün bir liraya düşürülmesinden tutun da aklınıza ne geliyorsa, isteyen herkese söz veriyor. Hiç sorgulamıyor olur mu olmaz mı, bunun parası var mı yok mu, ne kadara mal olur, devletin bütçesi buna yeter mi, hiç hesap kitap yapmadan 'tamam' diyor."

REKLAM

Özellikle 16 Nisan'daki halk oylamasıyla ilgili "daha önce gün yüzü görmemiş yeni yalanlar ortaya çıkmaya başladığını" söyleyen Canikli, "Bugüne kadar artık öyle vites yükseltti ki Sayın Kılıçdaroğlu, inanın yalan konusunda beşinci vitesi bile attı, boşa attı. Eskiden vardı biliyorsunuz, araba rampadan aşağı bırakılır boşa atar, traktörler özellikle füze gibi gider, şu anda Kılıçdaroğlu o noktada." şeklinde konuştu.

"Okusa anlar"

Başbakan Yardımcısı Canikli, Kılıçdaroğlu’nun "Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi gelirse muhtarlıklar kaldırılacak, lokantalar kapatılacak" dediğini belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:

"En yakınındakiler bile inanmıyor, en yakınındakiler bile eleştiriyor. Sayın Kılıçdaroğlu, muhtarlıklar, yerel yönetimler anayasa ile kurulmuş, anayasal güvence altında. Bizim önerdiğimiz hükümet sisteminde de aynen var. Ayrıca muhtarlıkların diğer düzenlemeleri kanunla yapılıyor. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle, kanunla düzenlenen konularda kararname çıkarılamaz. Cumhurbaşkanlığı kararnameleri kanuna, anayasaya aykırı olamaz. Açıkça yazıyor, okusa anlar. İlkokula gidip okuma yazmayı yeni söken bir çocuğu götürün, bizim getirdiğimiz, önerdiğimiz hükümet sistemini okutun, inanın anlar. Kılıçdaroğlu’na anlatır. Bu kadar net, bu kadar basit ama buna rağmen her gün yalan söylüyor. Hiç bugüne kadar Türk siyasetinde yalanın bu kadar kuyruklusunu görmedik, inanın değerli hemşerilerim. Bu kadar yoğun bir şekilde yalan hiç yaşanmadı. Ama inandırıcılığını kaybetti, Allah’tan inandırıcılığını kaybetti."

REKLAM
ÖNERİLEN VİDEOLAR
‘Kudüs için ne yapmalıyız?’ı iki dakikada anlattı
Gazeteci Abdurrahman Uzun, 'Kudüs için ne yapmalıyız?'ı 'marangozun minber hikayesi' üzerinden 2 dakikada anlattı.
Filistinli o çocuğun amcası Yeni Şafak’a konuştu
22 İsrail askerinin korkuyla gözaltına aldığı Fevzi El Junidi, intifadanın sembolü oldu. Yeni Şafak'a konuşan amca Reşad El Junidi, “Biz Filistin'in çocuklarıyız. Çocuklarımızın kalbine ve aklına Kudüs'ün Filistin'in başkenti olduğunu kazıdık. Asla silemezler” dedi.
İstanbul'un eşsiz özelliği tarihi projede!
Kıtaların buluştuğu yerdeki İstanbul, Yeni Türkiye'ye yakışan bir mega projeye daha kavuşuyor. İki ayrı ihtiyacı tek çözümde karşılayan “3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli”.


Erdoğan'ın gençlere tavsiyesi Nuri Pakdil'den Kudüs selamı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gençlere tavsiye ettiği yazar ve fikir adamı Nuri Pakdil, Filistin'deki 3. intifada ile ilgili olarak bunları söyledi...
Yabancı gazeteci Yahudilere ağzının payını böyle verdi!
Robert Martin isimli gazetecinin geçtiğimiz yılarda Filistin'in El Halil şehrinde Yahudi yerleşimcilerle yaptığı çarpıcı röportaj büyük ilgi toplamıştı.Erdoğan'dan adaşı olan üçüzlere ev ziyareti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sivas'ta, AK Parti İl Kongresi ve toplu açılış töreninin ardından 1999 doğumlu 'Berhan Recep', 'Ensar Tayyip' ve 'Berat Erdoğan' isimli üçüzleri evlerinde ziyaret etti. İşte o renkli anlar...
Küresel ısınmanın ne olduğunu gösteren en net an!
National Geographic fotoğrafçısı Paul Nicklen tarafından Kanada'nın Baffen Adası'nda çekilen görüntüler izleyenleri üzerken düşündürdü.


"Kudüs'ü çocuk katili bir ülkenin insafına terk etmeyeceğiz"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail askerlerinin 14 yaşındaki Filistinli çocuğu gözleri bağllı gözaltına alırken çekilen ve İntifadanın sembolü haline gelen o fotoğrafı göstererek, "İsrail bir terör devletidir. Kudüs'ü çocuk katili bir ülkenin insafına terk etmeyeceğiz. İşgal ve yağmadan başka hiçbir değeri olmayan bir devletin insafına da bırakmayacağız" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Kudüs' şiirini okudu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti Sivas 6. Olağan Kongresinde partililere seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının sonunda Nuri Pakdil'in 'Kudüs' şiirini okudu.
Türk öğrencilerden Mescid-i Aksa'da bayraklı protesto
Türk öğrenciler Kudüs'ün Osmanlı hakimiyetinden gidişinin 100'üncü yıl dönümünde Mescid'i Aksa'nın avlusunda protesto düzenleyerek böyle tepki verdi.


"Banker Bilo" filmi gerçek oldu
Başrollerini Şener Şen ve İlyas Salman'ın paylaştığı 'Banker Bilo' filmi Adana'da gerçek oldu. Kimliği belirsiz insan kaçakçıları, paralarını aldıkları aralarında çocuk ve hamile kadınların da bulunduğu 10'u Iraklı, 43'ü Suriyeli 53 kişiyi, Suriye'den kaçak yolla Adana'nın Ceyhan İlçesi'ne getirip, "Ankara buradan 1 saat uzaklıkta" deyip indirdikten sonra kayıplara karıştı. Bu sırada geldikleri yerin Adana olduğunu öğrenen Iraklı hamile bir kadın, fenalık geçirdi.
Maden işçilerinden örnek hareket
Türkiye'nin en büyük kömür işletmesi olan Afşin-Elbistan Linyitleri (AEL) İşletmesi'ndeki işçilerden örnek hareket....
Başkentleri ezbere söyleyen Hasan bakın İsrail için ne dedi
Lübnan'da geçtiğimiz senelerde çekilen görüntüde henüz 2 yaşında olan Hasan, ülkelerin başkentlerini ezbere sayarken İsrail için bunları söyledi.
Londra’da Türk bayraklı ‘Kudüs’ protestosu
ABD'nin aldığı karara tepkiler çığ gibi büyüyor. Kudüs kararına karşı çıkan yüzlerce İngiltere vatandaşı, ABD'nin Londra Büyükelçiliği önünde toplandı. Gösterilerde dikkat çeken detay ise Türk bayraklarıydı...
Trump′ın Kudüs kararına tepki yağdı
ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanımasının ardından Filistin yeniden çatışma bölgesi haline geldi. Trump'ın tepki çeken bu kararı ardından kim dedi? Aradan geçen 68 yıl içinde Filistin toprakları nasıl küçüldü?


Kudüs için bir şey yap!
Kudüs... Kapanmayan yaramız, bitmeyen meselemiz. Şimdilerde ABD'nin skandal kararı ile gündemimizde.


Erbakan Hoca yıllar önce Kudüs için uyarmıştı
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump'ın Kudüs kararı, Necmettin Erbakan'ın yıllar önce ABD'nin İsrail ile ilgili politikalarına yaptığı eleştirileri akıllara getirdi.
Bilime Yön Veren Müslüman Alimler: El Belhi
İslam'ın gurur kaynağı olan, bilinen ilk bilişsel psikolog, beden ve akıl sağlığını ayıran ilk hekim El Belhi'yi bu haftaki Müslüman Alimler serimizde ele aldık. İşte yerin resmini ilk kez kullanarak coğrafyada, akıl sağlığına önem vererek psikolojide çığır açan Müslüman Alim el Belhi...


Ünlü sunucudan muhteşem Kudüs yorumu
Ünlü sunucu ve gazeteci Abdurrahman Uzun, ABD Başkanı Donald Trump'ın aldığı skandal Kudüs kararını 'İncil okurken sigara içilir mi?' hikayesi üzerinden 3 dakikada böyle özetledi.
Erdoğan'dan Pavlopulos'a: Biz olmasak NATO'ya giremezdiniz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, tarihi Yunanistan ziyaretinde Atina'da Yunan mevkidaşı Pavlopulos ile ortak basın açıklaması yaptı. Yunanistan Cumhurbaşkanı Pavlopulos'un Lozan ile ilgili sözlerine Erdoğan sert yanıt verdi.