GündemCumhurbaşkanı Erdoğan ABDye gidiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'ye gidiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, New York'ta düzenlenecek Birleşmiş Milletler 72. Genel Kuruluna katılmak üzere yarın ABD'ye hareket edecek. 19 Eylül Salı günü BM Genel Kuruluna hitap edecek Erdoğan, ABD Başkanı Trump dahil bazı devlet ve hükümet başkanlarıyla ikili görüşmeler gerçekleştirecek.

Haber MerkeziAA
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, New York'ta düzenlenecek Birleşmiş Milletler (BM) 72. Genel Kuruluna katılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ziyareti, 17-22 Eylül tarihlerini kapsıyor.

BM 72. Genel Kuruluna katılmak üzere yarın ABD'ye hareket edecek Erdoğan, 19. Eylül Salı günü "İnsana Odaklanma: Sürdürülebilir Bir Dünyada Herkes İçin Barış ve İnsanca Bir Yaşam İçin Mücadele" temasının işleneceği Genel Kurulun ilk gününde, BM Genel Kuruluna hitap edecek.

Erdoğan'ın, aynı gün BM Genel Sekreteri tarafından düzenlenecek öğle yemeğine, akşam saatlerinde ise ABD Başkanı Donald Trump ve eşi tarafından verilecek davete katılması ön görülüyor.

REKLAM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Kurulu vesilesiyle gideceği NewYork'ta, İslam İşbirliği Teşkilatının Rohinga Temas Grubu toplantısına, ayrıcaBirleşmiş Milletler'in karşısında yer alan yeni Türkevi binasının temel atmatörenine de katılacak.

New York'ta bulunacağı sürede ABD Başkanı Donald Trump dahil, bazı devlet ve hükümet başkanlarıyla ikili görüşmeler degerçekleştirecek Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, ABD'li yatırım ve iş çevreleri, kanaat önderleri, ABD'deki Türk ve Müslüman toplumu ile Yahudi kuruluşu temsilcileriyle bir araya gelmesi, farklı medya kuruluşlarına mülakatlar vermesi de planlanıyor.

REKLAM


  • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yurt dışına 86 ziyaret
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, cumhurbaşkanlığı görevine geldiği günden bu yana geçen üç yıllık sürede, 86 kez yurt dışı ziyaret gerçekleştirdi. Yurt dışı ziyaretlerini ağırlıklı olarak Avrupa ülkelerine yapan Erdoğan, yurt içinde ise 65 ile 147 kez gitti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yurt dışına 86 ziyaret
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yurt dışına 86 ziyaret