GündemCumhurbaşkanı Erdoğan TEOG mutabakatını açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan TEOG mutabakatını açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'TEOG’un kaldırılması lazım' değerlendirmelerinin ardından Başbakan Yıldırım'la gerçekleştirdiği 'TEOG' zirvesindeki mutabakatın ilk detaylarını açıkladı.

Haber MerkeziYeni Şafak
ARŞİV: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 25 Mart 2016'daki Yozgat Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi'ne ziyaretinden.
ARŞİV: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 25 Mart 2016'daki Yozgat Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi'ne ziyaretinden.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ziyareti öncesinde havalimanında gazetecilere açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'TEOG kaldırılacak mı?' sorusuna ilişkin yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Başbakan Binali Yıldırım'la TEOG'un kaldırılmasına dair görüşme gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk detayları paylaştı.

TEOG zirvesi
GÜNDEM
TEOG zirvesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması şöyle:
"Dün Sayın Başbakan ile bu konuyu etraflıca görüştük ve uygulamaya girmesi konusunda herhangi bir mani yok. Çok basit bir konu.

Sayın Başbakanımız ve bakan arkadaşlarımızla birlikte hemen bu adımın atılması mümkün

Bu konuda Sayın Başbakan'la dün mutabakatımız da oluştu. Temenni ediyorum ki hemen, süratle bunu ülke gündeminden çıkarmak, düşürmek bütün aileleri, yavrularımızı rahatlatacaktır.

REKLAM

Çok daha isabetli olacakBizim bir defa bu konuyu gündemimizden çıkarırken çocuklarımızın daha çok okul derslerine yönelmelerinin önünü açmamız ve yarışı okullarında yapmasını sağlamamız çok daha isabetli olacaktır. Liseler MEB kontrolünde kendi sınavlarını yapar."

  • Ne demişti?
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma günü yapmış olduğu açıklamada "MEB'de bir takım eksiklerimiz var, bunları aşacağız. Ben TEOG olayını yanlış buluyorum. TEOG kaldırılmalı" demişti.

TEOG kalkıyor mu?
GÜNDEM
TEOG kalkıyor mu?