https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480&iu=/1347001/Yenisafak-Video-Preroll&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp] https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480|640x350&iu=/1347001/Yenisafak-VideoPOSTROLL&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp]
Gündem Diyar diyar mutluluğupaylaşıyorlar

Diyar diyar mutluluğu paylaşıyorlar

Bakanlığın desteğiyle Kars’a gelen gönüllü 20 üniversite öğrencisi, köy köy, okul okul gezip çocuklarla bir araya geliyor. İzmir’den gelen Can, “Çocukların gönüllerine dokunmak, küçük yüreklere büyük umutlar serpmek için geldik” derken, Çin'den gelen Safiye Şükür, “Onlarla mutluluğu paylaşıyoruz” diyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Kültürlerin kaynaşması, birlik ve beraberliğe katkı sağlanması, gençlerin gönüllü olarak toplumsal girişime destek vermesi ve köy çocuklarının hayallerinin renklendirilmesi amacıyla yürütülen Damla Projesi’ne katılan gençler, bir hafta boyunca gittikleri illerde bakım, boyama, temizlik ve hediye dağıtımı gibi etkinliklere katılıyor.
Kültürlerin kaynaşması, birlik ve beraberliğe katkı sağlanması, gençlerin gönüllü olarak toplumsal girişime destek vermesi ve köy çocuklarının hayallerinin renklendirilmesi amacıyla yürütülen Damla Projesi’ne katılan gençler, bir hafta boyunca gittikleri illerde bakım, boyama, temizlik ve hediye dağıtımı gibi etkinliklere katılıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığınca yürütülen “Damla Projesi” kapsamında Kars’a gelen 20 üniversite öğrencisi, köy çocuklarının hayallerini renklendirmek amacıyla köy köy dolaşıyor. “Damla Projesi” kapsamında trenle Kars’a gelen biri yabancı uyruklu 20 üniversite öğrencisi, Kars’ın Susuz, Arpaçay, Digor, Sarıkamış ve Akyaka ilçelerine bağlı köylerdeki öğrenciler ve aileleriyle bir araya geldi. Öğrenciler, burada çocuklarla eğlenceli vakit geçirdi. Öğrenciler aynı zamanda gittikleri köy okullarını süsledi, çevre temizliği konusunda duyarlılık uyandırabilmek adına mezarlık ve piknik alanlarında çevre temizliği yaptı, okul bahçelerinde oyunlar oynayarak çocuklara unutulmaz bir gün yaşattı.

HAYALLERİNİ TEBESSÜMLE RENKLENDİRİYORUZ

Kafkas Üniversitesi öğrencisi Belkız Saatci, “Çocuklarla bir arada olmaktan çok mutluyuz. Damla Projesi’nin asıl amacı hayatı paylaşmak, insanlarla bir araya gelmek, bunu başarmaya çalışıyoruz” dedi. Ege Üniversitesi öğrencisi Nalan Can da köy sakinlerinden çok güzel tepkiler aldıklarını söyleyerek, “İzmir’den buraya çocukların gönüllerine dokunmak, küçük yüreklere büyük umutlar serpmek için geldik. Buradaki çocukların tepkileri çok güzel. Herkes iyiliğin peşini bırakmasın, gönüllere dokunsun. Biz de hayalleri tebessümle renklendirmeye çalışıyoruz” dedi. Sakarya Üniversitesi öğrencisi Besra Özcan ise çocuklarla ilk karşılaştıklarında mutluluğu, yanlarından ayrıldıklarında hüznü paylaştıklarını söyleyerek, “Çocuklar bizi görünce çok mutlu oluyor” diye konuştu.

REKLAM

ÇİN’DEN KARS’A GÖNÜLLERİ FETHETMEYE GELDİM

İstanbul Ticaret Üniversitesi öğrencisi olan ve Çin’de yaşayan Uygur Türkü Safiye Şükür de gönülleri fethetmek amacıyla yola çıktıklarını vurgulayarak şunları söyledi: “Çin’den geliyorum. Gönüllü olarak katıldım. Amacımız köydeki çocuklarla vakit geçirmek, okuldaki duvarları boyamak. Onlarla mutluluğu paylaşıyoruz. Sevgi evlerine gidiyoruz oradaki çocuklarla da güzel vakit geçiriyoruz. Mezarlık ziyareti yapıyoruz. Köydekileri ziyaret ediyoruz, onlar çok mutlu oluyor biz de onların mutluluğuyla mutlu oluyoruz”