İSTANBUL

İstanbul Valiliği ve AKOM'dan uyarı

İstanbul'da bugün sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın etkisi altında olacak. AKOM, sel riski ve fırtınaya karşı uyardı. Yağmur ile birlikte havanın serinleyeceği bildirildi. İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada ise, "Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur" denildi.

Haber Merkezi Yeni Şafak

AKOM'dan yapılan açıklamada göre, yağmurun öğle saatlerine doğru İstanbul genelinde kuvvetlenmesi ve akşam saatlerine kadar da fırtına eşliğinde (30-65 km/s) etkili olması bekleniyor.

Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın, İstanbul başta olmak üzere Marmara ve Batı Karadeniz'de fırtına eşliğinde sel, su baskını ve göllenmeye neden olabilecek boyutta olması bekleniyor.

"Zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkmayın"

İstanbul Valiliğinin Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur" denildi.

İstanbul'da çok şiddetli yağış
Diğer

İstanbul'da çok şiddetli yağış

İstanbul'da gece aralıklarla devam eden ve sabah saatlerinde şiddetini arttıran gök gürültülü sağanak yağış İstanbul'u adeta felç etti.


Yorum

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.