https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480&iu=/1347001/Yenisafak-Video-Preroll&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp] https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480|640x350&iu=/1347001/Yenisafak-VideoPOSTROLL&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp]
Gündem Kapıları siz açacaksınız

Kapıları siz açacaksınız

Başbakan Binali Yıldırım, halkoylaması mitinglerine memleketi Erzincan ve Sivas’ta devam etti. Her iki ilde coşkulu kalabalıklarla karşılaşan Yıldırım, Erzincan kent meydanındaki konuşmasında “16 Nisan’da yükselişin, dirilişin, büyük Türkiye’nin kapılarını siz açacaksınız” dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Kapıları siz açacaksınız
Kapıları siz açacaksınız
Doğup büyüdüğü Erzincan'ın Refahiye ilçesine bağlı Kayı köyünde kuzuları seven, hemşehrileriyle hasret gideren Başbakan Binali Yıldırım, kent meydanındaki mitinginde “Hökümet seninle gurur duyuyor” sloganlarıyla karşılandı. Hemşehrilerine “Biz hökümetle gurur duyuyoruz, Refahiye ile gurur duyuyoruz” karşılığı veren Yıldırım, milletin 16 Nisan'da iradeleri önündeki tüm engelleri ortadan kaldıracağına inandığını kaydetti. “16 Nisan'da bütün bu takozları yoldan sizler çekeceksiniz. 16 Nisan'da yükselişin, dirilişin, büyük Türkiye'nin kapılarını siz açacaksınız” diyen Yıldırım, şöyle konuştu:

RAHAT BIRAKMADILAR

“Hatırlayın, merhum Menderes'i millet seçti ve iş başına getirdi. Merhum Menderes ve arkadaşları, bu ülke için çok eserler ortaya koydu. CHP, o zaman da böyleydi. 'Hayır, yapamazsınız. İktidarı bizimle paylaşmanız gerekir' dedi. Merhum Menderes, boyun eğmediği için darbe yaptırdılar ve hayatına kastettiler. 80'de 12 Eylül darbesini yaptılar. Merhum Özal, bu ülke için çok hizmetler yaptı. Onu da engellemek için çok uğraştılar. Merhum Erbakan, milletin oyuyla iş başına geldi, yine onu da çalıştırmadılar. Tanklarla demokrasiye balans ayarı vermeye kalktılar. Bugüne kadar milletin seçtiği hiçbir hükümeti rahat bırakmadılar.”

DÜŞÜN YAKAMIZDAN


“CHP, cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin 'tek adamlığa' yol açacağını söylüyor, Kılıçdaroğlu, 'ülkeyi tek adam yönetecek' diyor. Derdi ne? Derdi, 'millet iktidar olmasın'. Halkın seçtiğinden niye rahatsız oluyorsunuz? Çekilin artık, düşün milletin yakasından. 16 Nisan millet iktidarının güçleneceği andır, 16 Nisan milli iradenin şaha kalktığı gün olacaktır. Sen istiyorsun diye iki tane cumhurbaşkanı, iki tane mi muhtar, iki tane mi belediye başkanı mı seçeceğiz? Evet, 'tek adam' olacak, patronu da millet olacak. Patronun millet olduğu yerde diktatörlük olmaz. Bu ülkede eğer 'tek adam' yönetiminden bahsediliyorsa CHP yönetimi kendine baksın, 7 seçim kaybetti hâlâ tek adam. Tek adam yönetimi arıyorlarsa, Sayın Kılıçdaroğlu aynaya baksın. Kılıçdaroğlu'nun söylediği 10 şeyden 9'unun yalan, biri de şüpheli. Bunlar ilkesiz, bunlar tutarsız, bunların işi gücü çark etmek. Bunlar, kendi partilerini de tanımıyorlar, tarihlerini de bilmiyorlar.”

 Başbakan Yıldırım, doğup büyüdüğü Erzincan’ın Refahiye ilçesine bağlı Kayı köyünü ziyaret etti. Geceyi babaocağında geçiren Yıldırım, eşi Semiha Yıldırım ile akrabalarını ziyaret etti ve karlı arazide yürüyüş yaptı. Yürüyüş sırasında karşılaştığı kuzuları seven Yıldırım, kuzularla fotoğraf çektirdi. Bu arada Yıldırım, 14 milyon 700 bin gence cumhurbaşkanlığı sistemini anlatan mektup gönderdi.


Kuzu keyfi

Başbakan Yıldırım, doğup büyüdüğü Erzincan'ın Refahiye ilçesine bağlı Kayı köyünü ziyaret etti. Geceyi babaocağında geçiren
Yıldırım, eşi Semiha Yıldırım ile akrabalarını ziyaret etti ve karlı arazide yürüyüş yaptı. Yürüyüş sırasında karşılaştığı kuzuları seven Yıldırım, kuzularla fotoğraf çektirdi. Bu arada Yıldırım, 14 milyon 700 bin gence cumhurbaşkanlığı sistemini anlatan mektup gönderdi.
Başbakan kuzuları uçakta kendi elleriyle besledi
OYNAT 00:12
Başbakan kuzuları uçakta kendi elleriyle besledi
Doğup büyüdüğü köyde yürüyüş sırasında karşılaştığı kuzular Başbakan Yıldırım'a hediye edildi. Başbakanlık uçağına konulan kuzular Ankara'ya götürüldü. Başbakan kuzuları uçakta kendi elleriyle besledi. Kuzuların, Başbakanlık uçağındaki macerasının fotoğraf ve videolarını Başbakan Yıldırım'ın Erzincan ve Sivas programına takip eden Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül çekti.


SiVAS'A MÜJDE ÜSTÜNE MÜJDE

Milletin üzerinde güç kalmayacak


Kendisini dinleyen binlerce kişiye seslenen Başbakan Binali Yıldırım, Sivaslılara müjde üstüne müjde verdi.Sivas'a yapılan büyük hastane dışında iki ayrı hastanenin daha yapıldığını dile getiren Başbakan Gemerek ve Kartalkaya başta olmak üzere 13 baraj daha yapılacağını, 5 bin 500 kişilik kapalı spor salonunun da bu yıl açılacağını söyledi. Yıldırım, organize sanayi bölgelerinin kurulacağını, 26 yol-yapım projesinin devam ettiğini anlatarak, Sivas'ı Karadeniz limanlarına daha hızlı bağlayacak tünellerde de sona gelindiğini bildirdi.

Ankara'dan Sivas'a ulaşımı sağlayacak hızlı trenin sesinin duyulmaya başladığını ifade eden Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: “İnşallah, önümüzdeki yıllarda da bu hattı açacağız ve iki saatte 'Ver elini Ankara'. Stadyumu yaptık, mevcut stadyumun yerine şehir parkı yapıyoruz, Kızılırmak sahil düzenlemesi tamamlanacak ve Sivas'ın çehresi değişecek. 10 bin kapasiteli yeni yurtlar yapma kararı aldık. Ayrıça Cumhuriyet Üniversitesi'ne hukuk fakültesi kuruyoruz.” Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi hakkında da bilgi vererek, “Bu sistemde, artık zayıf iktidarlar yok, 28 Şubatlar yok, 12 Eylüller yok, 27 Mayıslar yok, 15 Temmuzlar yok, vesayetler, darbeciler, kumpasçılar artık kenara atılıyor. Tek güç, sizin gücünüz. Milletin gücü üzerinde hiçbir güç kalmıyor" diye konuştu.