GündemMahkeme telefonumu araştırdı mı?

Mahkeme telefonumu araştırdı mı?

FETÖ’cü eski Beytüşşebap Kaymakamı Kadir Güntepe, hakkında soruşturma olup olmadığını öğrenmek için hattının müşteri hizmetlerini arayarak, “Mahkeme HTS kayıtlarımı istedi mi” diye sormuş.

Haber MerkeziYeni Şafak
FETÖ’cü eski Beytüşşebap Kaymakamı Kadir Güntepe
FETÖ’cü eski Beytüşşebap Kaymakamı Kadir Güntepe

FETÖ’nün “mülkiye yapılanması”na yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan eski Beytüşşebap Kaymakamı Kadir Güntepe’nin foyası ortaya çıktı. Güntepe’nin 24 Aralık 2016’da kullandığı hattın müşteri hizmetlerini arayarak, mevcut hattının HTS kayıtlarının mahkeme kararıyla alınıp alınmadığını sorduğu belirlendi. Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Organize Suçları Soruşturma Bürosu’nca, FETÖ’nün “mülkiye yapılanması”na yönelik soruşturma kapsamında “terör örgütüne üye olma” suçundan 15 yıla kadar hapsi istenen eski Beytüşşebap Kaymakamı tutuklu sanık Kadir Güntepe hakkında hazırlanan 38 sayfalık iddianame, 9. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. Örgütün gizli haberleşme programı ByLcok kullandığı belirtilen Güntepe’nin, mahkeme kararıyla telefonlarının dinlendiği ve sanığın 24 Aralık 2016 tarihinde kullandığı hattın müşteri hizmetlerini arayarak, mevcut hattının HTS kayıtlarının mahkeme kararıyla alınıp alınmadığını ve ne kadar süre geriye doğru alındığına yönelik sorular sorduğu bilgisine yer verildi.

REKLAM

E-MAİL ADRESİNE İSTEDİ

Kayıtların 2014 yılından itibaren alındığını öğrenen Güntepe’nin bu kayıtları e-mail adresine gönderilmesini istediği kaydedilen iddianamede, şöyle denildi: “HTS analiz tutanağı ile Hüseyin Özyurt’un (kaymakamlar imamı) kullandığı hat ile şüpheli Kadir Güntepe’nin 17 Mart 2013-30 Mart 2014 tarihleri arasında toplam 33 kez arayan-aranan kaydının olduğu tespit edildi. Bu görüşmelerden 14’ünün Kadir Güntepe tarafından, 8’inin Hüseyin Özyurt tarafından, kalan 11’inin ise ise mesajlaşma olduğu tespit edildi.”

İMAMLA 33 GÖRÜŞME

İddianamede, Güntepe’nin örgütün sözde “kaymakamlar imamı” tutuklu sanık Hüseyin Özyurt’la 33 kez görüştüğü bilgisi yer aldı. Bu görüşmenin 14’ünün sanık tarafından, 8’inin ise Özyurt’un tarafından gerçekleştirildiği kaydedilen iddianamede, ikilinin 11 kez de mesajlaştığı belirtildi.

REKLAM