GündemOtomobilin kaportasında bulundu Nesli tükenmek üzere

Otomobilin kaportasında bulundu: Nesli tükenmek üzere

Çorum'dan Konya'ya giden Nazif Sarıyıldız adlı bir vatandaş, otomobilinin kaportasında Hint Gölet Balıkçı kuşu buldu. Bu kuşun, Türkiye'de nadir görüldüğü ve dünyada nesli tükenmekte olduğu öğrenildi.

Haber Merkeziİhlas
Hint Gölet Balıkçı kuşu
Hint Gölet Balıkçı kuşu

Çorum'dan Konya'nın Ereğli ilçesine gelen bir kişi, otomobilin kaportasında Türkiye'de nadir görülen ve dünyada nesli tükenmekte olan Hint Gölet Balıkçı kuşu (İndian Pond Heron) buldu.

Edinilen bilgiye göre, Çorum'dan Ereğli ilçesine giden Nazif Sarıyıldız, otomobilin kaportasından gelen sesler üzerine aracını inceledi.

  • Nesli tükenmek üzere
  • Yaptığı kontrolde kaportada değişik bir kuş gören Sarıyıldız, internet üzerinde yaptığı araştırmada kuşun, Türkiye'de nadir görülen ve dünyada nesli tükenmekte olan Hint Gölet Balıkçı kuşu (İndian Pond Heron) olduğunu öğrendi.

Nazif Sarıyıldız, bulduğu kuşu jandarma ekiplerine teslim etti.

Sarıyıldız, kısa boynu, uzun gagasıyla dikkat çeken ve yavru olduğu tahmin edilen kuşu, kutu içerisine koyduktan sonra İlçe Jandarma Komutanlığına götürerek teslim etti.

REKLAM

Nesli tükenmekte olan kuş kaportadan çıktı
OYNAT00:25
Nesli tükenmekte olan kuş kaportadan çıktı
Konya'da Nazif Sarıyıldız, otomobilinin motor bölümünden gelen ses üzerine aracını durdu. Sesin, otomobilin kaportasına sıkışan kuştan geldiğini fark eden Sarıyıldız, aracın motor bölümündeki boşlukta sıkışan hayvanı çıkardı. Bitkin düşen kuşu, kutuya koyarak yiyecek ve su veren Sarıyıldız, hayvanı Jandarmaya teslim etti. Koruma altına alınan kuşun, nesli tükenme tehlikesi altında olan Hint gölet balıkçıl olduğu öğrenildi.


Nesli tükenmekte olan 14 turaç ele geçirildi
GÜNDEM
Nesli tükenmekte olan 14 turaç ele geçirildi

'İnsan yüzlü örümcek' görenleri şaşırtıyor
GÜNDEM
'İnsan yüzlü örümcek' görenleri şaşırtıyor