Tarımsal destek ödemeleri Cuma günü başlıyor

Mart ayı tarımsal desteklerine ilişkin 1,2 milyar lira Ziraat Bankası hesabına geçirildi. Destekler 26 Mart Cuma gününden itibaren çiftçilerin hesaplarına aktarılacak

Aa 00:00 Mart 23, 2010 Yeni Şafak

Tarımsal destek ödemeleri Cuma günü başlıyor

Fotoğraf: Yeni Şafak

2010 yılı Tarımsal Destekleme Ödemeleri kapsamında, Mart ayı tarımsal desteklerine ilişkin 1 milyar 238 milyon 260 bin 305 liranın bugün itibarıyla Ziraat Bankası hesabına geçirildiği, desteklerin 26 Mart Cuma gününden itibaren çiftçilerin hesaplarına aktarılacağı bildirildi.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, destekleme ödemeleri ve miktarları şöyle:

- Alan bazlı tarımsal destekler (fındık üreticilerine alan bazlı gelir desteği): 705 milyon lira.

- Fark ödemesi destekleri (yaş çay primi, hububat ve bakliyat desteği): 270 milyon 288 bin lira.

- Hayvancılık destekleri (süt destekleri, su ürünleri desteği, yem bitkileri desteği): 245 milyon lira.

- Diğer tarımsal amaçlı destekler (sertifikalı tohum kullanımı desteği): 9 milyon lira.

- Tarım sigortası desteği: 8 milyon 972 bin 305 lira.

  Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Şafak Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

  Tarımsal destek ödemeleri Cuma günü başlıyor

  Mart ayı tarımsal desteklerine ilişkin 1,2 milyar lira Ziraat Bankası hesabına geçirildi. Destekler 26 Mart Cuma gününden itibaren çiftçilerin hesaplarına aktarılacak Tarımsal destek ödemeleri Cuma günü başlıyor
  Yayın hayatına başladığımız ilk günden itibaren ülkemizde demokrasinin tüm kurumları ile yerleşmesi, milli irade ve değerlerimizin hakim olması için tüm gücümüzle çalıştık. Bu ülkenin geleceğinin derin sularda boğulup gitmemesi için çaba sarf ettik. Fırtınalı günlerde sığınılacak bir liman olduk. Bugüne kadar ülkemize yapmış olduğumuz katkıyı bundan sonra da okurlarımızın desteği ile sürdürmeye devam edeceğiz. Her gün Yeni Şafak’la yeni bir umut olacak.

  SON DAKİKA

  #title#