GÜNDEM

Vekaleten kurban kesim fiyatları

Kurban Bayramı'na az bir süre kala, Türk Kızılayı ve Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türk Hava Kurumu kurbanlık fiyatlarını belirledi.

Anka Yeni Şafak
Kurban Bayramı'na az bir süre kala, Türk Kızılayı ve Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türk Hava Kurumu kurbanlık fiyatlarını belirledi. Türk Kızılayı ve Diyanet İşleri Başkanlığı kurban bedelini 240 YTL olarak belirlerken, Türk Hava Kurumu'nun kurban bedeli ise 230 YTL olarak belirlendi.

ANKA'nın edindiği bilgiye göre, Kızılay, Türk Hava Kurumu ile Diyanet İşleri Başkanlığı'nın kurbanlık fiyatları şöyle :

TÜRK KIZILAYI

Türk Kızılayı, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla vekaleten kurban kesimi kapsamında bu yıl ki kurban bedelini 240 YTL, yurt dışından yapılacak bağışlar için de 130 Euro olarak belirledi. Kızılay, veterinerlere seçtirdiği kurbanların kesimini, Et ve Balık Kurumu kombinalarında, noter huzurunda yapacak. Kesilen kurban etleri hijyenik ortamda kavurma haline getirilip, Türk Gıda Kodeksine uygun şekilde paketlenerek yurt içinde ihtiyacı olan vatandaşlara 650 Şube aracılığı ile belirlenen ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

Dini vecibelere uygun ve hijyenik koşullarda kesilen kurbanların etlerinden üretilen kavurmanın, yarım kilogramlık bir örneğiyle, kurbanların nerede kesildiğini gösteren noter onaylı bir belge de kampanya sonunda bağışçıya gönderilecek.

Vatandaşlar, kurban bedelini, Türk Kızılayı'nın, tüm bankalardaki 2868 nolu hesabına yatırabilecek. Ayrıca Kızılay büroları, kurumun kendi internet sayfasıyla ya da 168 Türk Kızılayı Çağrı Merkezi'nden bağışlar yapılabilecek.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarından ortaklaşa yürütülen vekalet yoluyla kurban kesimi kampanyasında kurban bedeli bu yıl 240 YTL olarak belirlendi.

Kampanyaya katılmak isteyen vatandaşlar, kurban bedellerini, en geç 19 Aralık 2007 Çarşamba günü mesai bitimine kadar; Vakıfbank ve Halkbank'ın bütün şubelerinde açtırılan “Türkiye Diyanet Vakfı Kurban Hesabı”na yatırabilecekler. Ayrıca kurumun internet sitesinden (www.diyanetvakfi.org.tr) visa ile ödeme yapabilecekler. Vakıfbank ve Halkbank şubelerinin bulunmadığı yerlerde ise en yakın İl veya İlçe Müftülüklerine müracaat edilebilecek.

TÜRK HAVA KURUMU

Türk Hava Kurumu bu yıl ki kurban bedelini 230 YTL (190 ABD Doları/ 135 EURO) olarak belirledi. Et Balık Kurumu'nun iş birliğinde gerçekleştirilecek vekaleten kurban kesimi kapsamında kurban etleri Et ve Balık Kurumu tarafından kavurma yapılacak ve yıl içerisinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara Mülki Amirler vasıtasıyla dağıtılacak.

2007 yılında 65.268 kg kavurma dağıtımı yapan Türk Hava Kurumu, yaptırılan kavurmaları bu yıl 100 bin ihtiyaç sahibi vatandaşa dağıtmayı hedefliyor.

Kurban bedelleri 19 Aralık 2007 saat 17:30'a kadar, T.C. Ziraat Bankası, T. Halk Bankası, T. İş Bankası, T. Vakıflar Bankası, Akbank, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, HSBC, Finansbank, Denizbank, Fortis, Oyakbank, Şekerbank ve TEB'e, 21 Aralık 2007 saat 16.00'a kadar da, internet, Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı veya Şubelerine yatırabilicek.

Yorum

Şemdinli'de 5 terörist etkisiz hale getirildi

Şemdinli'de 5 terörist etkisiz hale getirildi

1

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde 2 askerin şehit olduğu terör saldırısının ardından düzenlenen operasyonlarda 5 terörist etkisiz hale getirildi. Bölgede..

HDP klasiği

HDP klasiği

2

Dokunulmazlıklarla ilgili anayasa değişiklik teklifinin görüşülmesini engellemek için her yolu deneyen HDP’liler yine terör estirdi. HDP'li Garo Payla..

Can Dündar ve Erdem Gül için istenen hapis cezası

Can Dündar ve Erdem Gül için istenen hapis cezası

3

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül hakkındaki 'casusluk' davasında mütalaasını açıklayan savcı, Dünda..

Bahçeli: MHP iktidarın destekçisidir

Bahçeli: MHP iktidarın destekçisidir

4

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin grup toplantısında hükümetin terörizmle mücadele ettiği sürece MHP'nin iktidarı destekliyeceğini söyledi. Bahçel..

MHP'den 2. hamle

MHP'den 2. hamle

5

MHP yönetimi, Gemerek ve Tosya’da mahkemelerin aldığı ihtiyati tedbir kararını ilgili kurumlara ileterek gerekli önlemlerin alınmasını istedi.

Davutoğlu'ndan AB'ye vize telefonu

Davutoğlu'ndan AB'ye vize telefonu

6

Başbakan Davutoğlu, AB Komisyonu Başkanı Juncker ile telefonda görüştü. Davutoğlu ile Juncker görüşmesinde vize serbestisi konusu ele alındı.​

İstanbul'un 12 ilçesinde elektrik kesintisi

İstanbul'un 12 ilçesinde elektrik kesintisi

7

Ümraniye, Adalar, Üsküdar, Kadıköy, Şile, Beykoz, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Kartal, Tuzla ve Ataşehir'in bazı mahallelerinde 4 Mayıs'ta elektri..

Bursa'da keşfi böyle yaptılar

Bursa'da keşfi böyle yaptılar

8

Canlı bomba Eser Çali'nin eylemden iki gün önce Ulu Camii önünde yaptığı keşif görüntüleri kameralara takıldı. Saldırıda kullanılan patlayıcı ise Mard..

2 katyuşa daha düştü

2 katyuşa daha düştü

9

Suriye'de IŞİD denetimindeki bölgeden atılan 2 katyuşa roket mermisi Kilis kent merkezine isabet etti.

Meclis'in tarihe geçen kavgaları

Meclis'in tarihe geçen kavgaları

10

Dokunulmazlıklarla ilgili Anayasa değişiklik teklifinin görüşüldüğü TBMM Anayasa Komisyonu'nda ikinci raunt geride kaldı. Meclis'te uzun zamandır görm..

Gündem terör

Gündem terör

11

Bakanlar Kurulu, Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olmasının ardından 6. kez Beştepe’de toplandı. PKK’ya yönelik operasyonlar ve çatışma yaşanan bölgelerin yen..

İki ilde eş zamanlı operasyon

İki ilde eş zamanlı operasyon

12

Mardin ve Şanlıurfa’da düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda 'nitelikli hırsızlık, mala zarar vermek ve görevi kötüye kullanmak' suçlarından 14 kişi gö..

Meteoroloji’den kuvvetli rüzgar ve yağış uyarısı

Meteoroloji’den kuvvetli rüzgar ve yağış uyarısı

13

Meteoroloji 7'inci Bölge Müdürülüğü kuvvetli rüzgar ve yağış nedeniyle vatandaşları uyardı. Beklenen kuvvetli rüzgar ve yağış sebebiyle meydana gelebi..

Gaspçı rehin aldı

Gaspçı rehin aldı

14

Büyükçekmece’de gasp amacıyla bir villaya giren Emin K., Nurten Yazgan’ı bıçakla rehin aldı. Ev sahibinin çığlıklarını duyan komşuları yardım istedi. ..

Kutlu gece

Kutlu gece

15

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in Allah’ın huzuruna yükselişi olan Miraç hadisesi, bu akşam idrak edilecek. Beş vakit namazın farz kılındığı gec..

Hava sıcaklıkları yurt genelinde azalacak

Hava sıcaklıkları yurt genelinde azalacak

16

Türkiye'nin, akşam saatlerinden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine girmesi, hava sıcaklığının tüm yurtta 6 ila 10..

Suikast ilk kez sorulacak

Suikast ilk kez sorulacak

17

Belçika’nın 1996'dan beri himaye ettiği ve Türkiye'ye iade etmediği Fehriye Erdal, Sabancı suikastıyla ilgili ilk kez hakim karşısına çıkacak. Erdal, ..

Kilis'e yine roket mermisi atıldı

Kilis'e yine roket mermisi atıldı

18

Suriye'den ateşlenen bir roket, Kilis kent merkezindeki bir eve isabet etti. Roketin düştüğü evde yangın çıktı. Olayda bir kişi de yaralandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tatbikatı izledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan tatbikatı izledi

19

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde bulunan Özel Kuvvetler Komutanlığını ziyaret etti. Erdoğan, 'bordo bereliler' olarak ..

+