HayatÇocukları evden atınca acil serviste uyudular

Çocukları evden atınca acil serviste uyudular

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde, çocukları tarafından evden atıldıklarını öne süren kanser hastası Mahmut Fuçucuoğlu ile eşi, kaymakamlık tarafından devlet hastanesinden alınarak bir otele yerleştirildi. Kendilerine yardım etmek isteyenlerin olduğunu söyleyen çift, her şeye ihtiyaçları olduğunu ifade etti.

Haber MerkeziAA
Evlatları tarafından evden atıldıklarını söyleyen çift, birkaç gün acil serviste kaldıktan sonra yardım eli uzatıldı.
Evlatları tarafından evden atıldıklarını söyleyen çift, birkaç gün acil serviste kaldıktan sonra yardım eli uzatıldı.

Çorlu ilçesinde, çocukları tarafından evden atıldıklarını öne süren kanser hastası ile eşi, kaymakamlık tarafından devlet hastanesinden alınarak bir otele yerleştirildi. Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, kanser hastası olduğu iddia edilen Mahmut Fuçucuoğlu ile eşini, konudan haberdar olur olmaz bir otele yerleştirdiklerini söyledi.

Eve yerleştirilecekler

Yaşanan olayı gazetecilerin kendisine haber vermesiyle öğrendiğini ifade eden Kılıç, şunları söyledi:

  • ''Belli bir zaman sokaklarda kaldığını ve en son Çorlu Devlet Hastanesi'nin acil kısmına sığınarak birkaç gün de burada kaldıkları iddia edilen çiftten haberdar olur olmaz talimat verdik. Bu insanları görevlilerimiz aracılığı ile hastane acilinden alarak, ilçedeki bir otele yerleştirdik. Şimdi, burada sıcak bir ortamda yaşıyorlar. Kendilerine belediye aş evinden yemek de getirtiyoruz. Bundan sonraki süreçte, onlara bir ev ayarlayarak yerleştirmeyi düşünüyoruz. Bu arada Mahmut beyin hastalığı ile ilgili de gerekli çalışmaları başlattık. Konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.''

Kendilerini çocuklarının sokağa attığını ve bakmadığını iddia eden Mahmut Fuçucuoğlu ve eşi Gönül Fuçucuoğlu ise sokaklarda kalmaktan kurtuldukları için mutlu olduklarını söyledi.

'Her şeye ihtiyacımız var'

Kendilerine yardım etmek isteyen hayırseverlerin olduğunu öğrendiklerini de kaydeden Fuçucuoğlu, ''Bize yardım etmek isteyen iş adamları ve hayır sever vatandaşlar varmış. Onların da yardımlarını bekliyoruz. Şu an hiç bir şeyimiz yok. Akla gelecek her şeye ihtiyacımız var. Bundan sonrası için de devletimizden yardım bekliyoruz.'' diye konuştu.

REKLAM