HayatHasta bakıcı 106 kişiyi öldürdü

Hasta bakıcı 106 kişiyi öldürdü

Almanya’da daha önce altı hastayı öldürmekten müebbet hapis cezasına çarptırılan hasta bakıcı Niels H.’nin 106 kişiye yüksek dozda ilaç vererek kalp krizi geçirmelerini sağladığı iddia ediliyor. Bazı kurbanların Türkiye’de gömülü olma ihtimali olduğunu söyleyen yetkililer, Türkiye'den de yardım istedi.

Haber MerkeziDiğer
Hasta bakıcının, kahramanlık hikayesi için hastalara ilaç verdiği iddia edildi.
Hasta bakıcının, kahramanlık hikayesi için hastalara ilaç verdiği iddia edildi.

Almanya’nın Aşağı Saksonya eyaletinde eski hasta bakıcı Niels H.'nin 2000 ile 2005 yılları arasında toplam 106 kişiyi öldürdüğü sanılıyor. Oldenburg kentinde polis ve savcılığın toksikolojik araştırmaların tamamlanmasından sonra yaptığı açıklamaya göre, Niels H.'nin Delmenhorst kentindeki klinikte 68, Oldenburg kentindeki klinikte de 38 kişinin ölümünden sorumlu olduğundan yola çıkılıyor.

Aşırı doz ilaçla kalp krizi geçirmelerini sağladı

Niels H.'nin hastalara aşırı doz kalp ilacı vererek kalp krizi geçirmelerini veya geçici şuur kaybına uğramalarını sağladığı, ardından ise iş arkadaşlarında bir kahraman imajı yaratmak için bu hastaları yeniden hayata döndürmeye çalıştığı saptanmıştı. Ancak hasta bakıcının reanimasyonu her zaman olumlu sonuç vermediği için birçok hasta hayatını kaybetmişti.

REKLAM

"Türkiye'de defnedildi" şüphesi

Yetkililer soruşturma kapsamında delil bulabilmek amacıyla bölgede 67 mezarlıktan toplam 134 cesedi inceledi. Ayrıca Türkiye’deki adli makamlardan da destek istendiği, zira bazı olası kurbanların Türkiye’de defnedilmiş olduğu ve incelenmesi gerektiği bildiriliyor.