ÖZGÜN

Özel okul teşvik sonuçları açıklandı! TIKLA ÖĞREN

589 bin 515 öğrenci ve 8 bin 499 özel okulun müracaat ettiği özel okul teşvik sonuçları açıklandı. Özel teşvik sonuçları MEB'in resmi sitesi üzerinden sorgulayabilirsiniz. İşte 2017 teşvik sonuçları öğrenme ekranı...

Haber Merkezi Diğer

Milli Eğitim Bakanlığınca verilen eğitim ve öğretim desteği olan özel okul teşvik sonuçları açıklandı.

Teşvikten yararlanmak isteyen öğrencilerin e-Okul, özel okulların ise MEBBİS üzerinden teşvik sonuçları sorgulama ekranına ulaşabilirler.

Adaylar özel teşvik sonuçlarına ulaşmak için formdaki TC Kimlik No ve Başvuru Güvenlik Numarasını girmeleri zorunludur.

TEŞVİK SONUÇLARI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Özel teşvik almaya hak kazanan öğrencilerin 22 Eylül'e kadar kayıt hakkı kazandığı okula kayıt yaptırmaları gerekiyor. Bu süre içerisinde kaydını yaptırmayan öğrenciler ise destekten yararlanamayacak.

Okulların boş kalan kontenjanları için yeniden tercih alınmayacak ancak öğrencilerin önceki tercihleri doğrultusunda ek yerleştirmeler yapılacak. Özel teşvik başvuru süreci 29 Eylül'de tamamlanmış olacak.

2017-2018 öğretim yılında eğitim ve öğretim desteği kapsamında tercih yapılabilecek özel okulların listesine "https://ookgm.meb.gov.tr/" internet adresinden erişilebilecek.

- 75 bin öğrenci ilk defa destek alacak

Milli Eğitim Bakanlığınca, her yıl özel okullarda okuyan öğrencilere verilen eğitim ve öğretim desteği kapsamında 2017-2018 öğretim yılında okul öncesi eğitim kurumlarında okuyan öğrencilere 3 bin 60 lira, ilkokul ve temel liselerde öğrenim gören öğrencilere 3 bin 680 lira, ortaokul ve diğer liselerde öğrenim gören öğrencilere ise 4 bin 280 lira destek ödemesi yapılacak.

Yorum

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.